Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Egyeseket miért zavar az a...

Egyeseket miért zavar az a kijelentés, hogy "ennyi pénzért fel sem kelnék az ágyból"?

Figyelt kérdés

Főleg a középfokúak szoktak fújni azokra a fiatalokra, akik ezt mondják.


Előző munkahelyemen, az a generáció panaszkodott,hogy "aki velem szemben ül és 1 éve diplomázott, már többet keres, mint én ez botrány"


Viszont, akkor mégiscsak a fiatalok csinálják jobban, hiszen tudnak és képesek is magasabb bért kialkudni, elértik,hogy a munkáltató többet fizessen nekik, mint a régebb óta ott dolgozóknak.

Velük ellentétben az előző rendszerben felnőtt generáció nem ismeri ezeket a metódusokat.



Nekem egy műszaki és egy gazdasági diplomám van, nálam is van olyan összeg, ami alatt a kisujjamat nem mozdítanám.Az pedig nettó 280 ezer.Nálam ez a "minimálbér".



A szüleim engem is megszóltak,hogy lassan 30 évesen már a 3. munkahelyemet taposom.A valóság az,hogy igazi, jelentős (minimum 20 százalék) béremelést csak úgy tudsz elérni, ha válassz.


2019. márc. 3. 09:35
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

Azért, mert az "ennyi pénzért fel sem kelnék az ágyból" kifejezés (így, ebben a formában leírva) egy társadalmi státuszra vonatkozó kijelentés, aminek célja az adott kontextusban szereplő felek fölé helyezni a kifejezéssel élő egyént.

A használójának nyilvánvalóan az a célja, hogy kijelentse, ő (az ő ideje) ennél többet ér (szemben az adott fizetést/jövedelmet vitató felekkel), ez pedig egy kisebb hatalmi harchoz vezet, ami az interneten, írásos formában az általad is felvázolt reakciókhoz vezet. Élőben is hasonló lesz a reakció, mert tulajdonképpen a jelenlévőket osztod ki azzal, hogy te bizony ennél feljebb vagy a ranglétrán, bár az sok mindentől függ, hogy helyben fognak-e egy f***nak nevezni, vagy csak később a hátad mögött.

2019. márc. 3. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
61%

Nekem ahhoz, hogy elfogadják egy alkalmazotti pozíciót, legalább nettó 8-900 körüli ajánlatot kellene mondani + Cafeteria + Bónusz + Kocsi.


Ez alatt egyszerűen nem éri meg, mert IT-s vállalkozóként most nagyon jól lehet keresni.

2019. márc. 3. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Engem azért zavar, mert én is ugyanúgy tanultam, mint mások, ugyanúgy diplomám van, mint sokaknak, és az eddigi legjobb fizetésem nettó 140 volt. Csak mert BTK-n végeztem. Ezek után bicskanyitogató számomra ez a kijelentés. Főleg úgy, hogy még a mennyei Budapesten is nettó 160 volt a legjobb ajánlatom. Egyrészt.


Másrészt meg ezt többnyire azok mondják melldöngetés közepette, akiknek vagy apuci-anyuci, vagy valami rokon-haver az izzadt-szőrös seggük alá tolt valami középvezetői állást, mint jelenlegi kolléganőmnek. Nekem diplomám van, neki meg valami kéthetes tanfolyama + egy érettségije. Aszongyanekem a múltkor: "megszoktam már, hogy nem szeretnek az emberek. a gyárban annak idején a gyárban is utáltak, mert én 19 évesen sorvezető voltam, mások meg 20 éve nem léptek előrébb". Kérdezem tőle, hogy ja tényleg, ő hogy jutott 0 perc tapasztalattal ilyen pozícióba? "Unokatesóm beültetett", hangzott a válasz...

2019. márc. 3. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

> "én is ugyanúgy tanultam, mint mások, ugyanúgy diplomám van, mint sokaknak, és az eddigi legjobb fizetésem nettó 140 volt. Csak mert BTK-n végeztem."

Ez azért már megint a másik véglet. Amit te leírsz, abban nem a fizetéssel/jövedelemmel való nagyzolásról van szó, hanem hogy egy teljesen értéktelen szakot/diplomát csináltál (piaci igényeket figyelembe véve, nem eszmeileg). Ha emiatt zavarnak a jövedelemmel kapcsolatos kijelentések, akkor az már a saját hibád, mert lett volna választásod normális tudást szerezni.

2019. márc. 4. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Mindkettő véglet baromi bicska nyitogató számomra.

Az egyik az idősebb generációk nézőpontja, akik sz**ért is ellvállaltak olyan munkákat, amelyekhez komoly tudás, tapasztalat, kitartás és felelősség társult, emiatt pedig a fiatalabb generációk sokkal rosszabb helyzetbe kerültek, mert egyszerűen "megszokássá" vált a lóf*** bérezés Magyarországon és kvázi öröklődött a rossz anyagi helyzet!

És talán innét ered az "ennyiért ki sem kelnék az ágyból szindróma" is, amely a másik véglet. Valahol a kettő között kellene megtalálni az arany középutat. Normális munkáért normális és reális bérezést. Olyat, amiből EMBERKÉNT lehet élni és nem csak egyik napról a másikra tengődni, vegetálni.

Az elsőre tipikus példa szüleim, akik szinten az "örülj, hogy van valami!", "legalább van munkád", "a semminél ez is jobb" felfogással élnek... és pont emiatt nem is keresnek és sose kerestek jól, pedig mindegyikőjüknek jó végzettsége van, sok tapasztalata és szakértelme...

És itt még megemlíteném a "legalább van munkád" kijelentést is. Mert ebből isk itűnik ,hogy nem az a lényeg, hogy JÓ FIZETÉSED legyen, hanem egyszerűen munkád. Hogy dolgozhass, függetlenül attól, hogy megfizetik e vagy sem, de dolgozz... ez a felfogás jellemző sajnos az idősebb generációkra...

2019. márc. 4. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!