Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Egyeseket miért zavar az a...

Egyeseket miért zavar az a kijelentés, hogy "ennyi pénzért fel sem kelnék az ágyból"?

Figyelt kérdés

Főleg a középfokúak szoktak fújni azokra a fiatalokra, akik ezt mondják.


Előző munkahelyemen, az a generáció panaszkodott,hogy "aki velem szemben ül és 1 éve diplomázott, már többet keres, mint én ez botrány"


Viszont, akkor mégiscsak a fiatalok csinálják jobban, hiszen tudnak és képesek is magasabb bért kialkudni, elértik,hogy a munkáltató többet fizessen nekik, mint a régebb óta ott dolgozóknak.

Velük ellentétben az előző rendszerben felnőtt generáció nem ismeri ezeket a metódusokat.



Nekem egy műszaki és egy gazdasági diplomám van, nálam is van olyan összeg, ami alatt a kisujjamat nem mozdítanám.Az pedig nettó 280 ezer.Nálam ez a "minimálbér".



A szüleim engem is megszóltak,hogy lassan 30 évesen már a 3. munkahelyemet taposom.A valóság az,hogy igazi, jelentős (minimum 20 százalék) béremelést csak úgy tudsz elérni, ha válassz.


2019. márc. 3. 09:35
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
84%
Azért mert legfőképpen trollok fújják ezt, akik a mamahotelben döglenek otthon, mert büdös nekik a munka. Közben persze sehol nem kapnak ennyit, mert nem ér ennyit a munkájuk, de ők azért kiállnak az elveikért és büszkén feszítenek otthon a szülői házba.
2019. márc. 3. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg azok fújnak erre a kijelentésre, akik egész életükben, ha nem is egyik napról a másikra éltek, de nem engedhették meg maguknak azt a luxust, hogy ne dolgozzanak. Nem tudtak eleget félretenni, a munkabéren kívül egyéb jövedelemforrásuk nincs és nem is volt soha. És igazságtalannak érzik azt, hogy a fél életüket, vagy akár többet is végigdolgoztak, és akkor sem tehetik meg azt, hogy ha lenne bármilyen munkalehetőség, ne dolgozzanak.

Nem hibáztatom őket, ahogy téged se. Ha megengedheted magadnak ezt, akkor szíved joga, de mindig lesznek olyanok, akik rosszindulatúan, irigykedve néznek rád emiatt.

2019. márc. 3. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Te tanultál, többdiplomás vagy (ahogy én is). Így pl. rád nem irigykedek.


De irigykedek pl arra a leérettségizni nem tudom 27 csajra, aki apuci után több üzlet, szépszégszalon bérleti díját örökölte és dolgoznia sem kell, minden hó 5-én utalják neki a bérletiket és ebből van nettó 1 milla pénze. Sose dolgozott, tanult életében, csak jó helyre született. Na, ő röhög rajtam, hogy nettóm mennyi több diplomával, 2 nyelv folyékony ismeretével. Ő is ezt mondogatja, hogy ennyiért az ágyból se kelne ki.

na, szerinted irritál?

2019. márc. 3. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
27 éves...javitva, bocs
2019. márc. 3. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

#3 Az igazsághoz hozzátartozik az is, hogy az ilyen hülye, hogy túl tudja élni a változásokat. Jön egy piaci fordulat, vagy olyan hatás az üzletére amit nem tud kezelni, és volt nincs pénze. Mindig képezni kell magad, akkor is ha az üzleti életben helyezkedsz el.


Egyébként igazad van.

2019. márc. 3. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Az a baj, az idősebb generáció miatt tartanak itt a fizetések. Mert ők gyakorlottak és elvállalják szaré-húgyé is. Ha nem lenne embere egy munkáltatónak, kénytelen lenne a magasabb bért megfizetni.
2019. márc. 3. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Nekem egyetemi diplomám van és ugyan annyit kaptam mint egy érettségis. Vicc az egész.
2019. márc. 3. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem mindegy, milyen hangsúllyal mondod.


Sokan lustaságból vagy bátortalanságból megelégszenek egy klasszikus alkalmazotti élettel ahol nulla önállóságra es innovatív szemléletre van szükség. Huszonévesen en is a többedik munkahelyemen dolgozom a többedik szakterületen, nalam is van egy ilyen összeg es azt vettem észre a fent megnevezett emberek irigységből néznek így rad.:)

2019. márc. 3. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
11%
"megelégszenek egy klasszikus alkalmazotti élettel" Miért szerinted mindenki 5 házra, 10 autóra, és sok sok boldogtalanságra vágyik? Szánalmas.
2019. márc. 3. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

9# Mert csak a klasszikus alkalmazotti élet és a 10 autó véglet van, igaz?


Itt az előtted válaszoló nem arra értette amit írt, hogy mindenkinek meg kellene gazdagodnia, hanem arra, hogy az emberek nem akarnak nagyobb felelősségű munkát, ahol kicsit több fejlődés érheti az életüket, több kreativitásra és önálló gondolkodásra van szükség, hanem inkább gyenge fizetésért szeretik ha megmondják nekik mit csináljanak kb 5 lépésben.


Azt meg szintén nem értem, hogy ha valaki vagyonos, miért következik belőle rögtön, hogy boldogtalan.

2019. márc. 3. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!