Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mit jelent milliomosnak lenni?

Mit jelent milliomosnak lenni?

Figyelt kérdés

Én úgy tudom hogy ha a likviditásod, ingóságaid és az ingatlanod összértéke eléri az egymilliót akkor technikailag már milliomos vagy, mert a net worth-öt kell nézni.


(Tudom angol szó, nem tudom a magyar megfelelőjét ha egyátalán van)


Sok dollár milliomosnak levan kötve a pénzösszege nagy része ingatlanokban, autókban és még kitudja miben és mégis milliomosoknak hívjuk őket. Hírtelen nem veszti el a "titulusát" ha a likviditása 1 millió alá megy.


Mért mondják a magyarok a "milliomost" szót úgy mintha gazdag lenne valaki. Valószínűleg a legtöbb ember milliomos :)



2018. jún. 1. 23:35
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:

Akkor ez csak egy a köznyelvben helytelenűl használt fogalom. Mint a "Főbérlő", amikor olyan tulajdonosra használják aki kiadja az ingatlanját.


(Főbérlő a tulajdonostól bérni a lakást, aminek egy részét albérletben egy albérlőnek kiad)

2018. jún. 1. 23:37
 2/12 anonim ***** válasza:
73%

"Mért mondják a magyarok a "milliomost" szót úgy mintha gazdag lenne valaki. Valószínűleg a legtöbb ember milliomos :)"


Ezek szerint nem ismered az infláció fogalmát. Manapság tényleg nem nehéz félrerakni 1-2 milliót. Azonban amikor a milliomos szó bejött a köznyelvbe, akkor jelentősen többet ért a pénz. 1968-ban, azaz 50 éve énekelte Zalatnay, hogy Ó, ha milliomos lennék.... A keresetek akkoriban 5000 forint körül voltak. Ma ennek a 20-szorosa kb az átlagkereset. Magyarán egy akkori belépő szintű milliomos egy olyan embernek felel meg, akinek ma van legalább 20 milliója. Amikor még pengő volt a fizetőeszköz, és nem inflálódott el, tehát a II. vh. előtti időkben, 1936-ban volt egy olyan híres sláger, hogy "havi 200 pengő fixszel az ember könnyen viccel". Tehát akkor még durvább dolog lehetett milliomosnak lenni, hiszen az akkor jónak számító fizu 200 pengő volt.

Szóval a milliomos mint kifejezés itt maradt egy olyan korból, amikor még jelentett valamit a dolog, de már elmúlt, azonban a nyelv nem feltétlen szokott reflektálni a világ változására, például a fakanál sincs már fából többnyire, mégsem hívják műanyagkanálnak, vagy a bőrönd sincs már bőrből, de a műanyagönd hülyén hangzik. A százmilliomos is hülyén hangzana, ezért maradtunk a milliomosnál, mert az egy nagyságrendet érzékeltet, nem egy konkrét számot.

2018. jún. 2. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
51%

"a fakanál sincs már fából többnyire,"


?!? Nálunk a fakanál fából van. Ami nem fából készült azt nem nevezzük fakanálnak.

2018. jún. 2. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Ezzel csak az a baj, hogy más országokban pl.: USA még mindig a számhoz kötik a milliomos szó használatát nem az infláció okozta többszöri értékhez.


[link]


Most 10 milliómos lenne ezek szerint ott a "határ" ha így nézzük, de az USAban még mindig 1 milliótól számolják...


Amúgy ha a te példádat nézzük az az a 20 milliós összértéket. Egy panel lakásban lakom nem a fővárosban és itt a lakások átlag ára 20 millió. Szóval elképzelni sem tudom milyen sok embernek jön össze a 20 millió minden ingósága, likviditása és az ingatlan árájának összegéből.


Lényegében az emberek nagy része aki nagy városban vagy annak aglomerációjában lakik aki ingatlan tulajdonos és van egy autója ebbe esik.

2018. jún. 2. 00:20
 5/12 A kérdező kommentje:

Meg igaz gimnazita vagyok nem közgazdász, de nem átlag keresettel érdemes számolni hanem CPIal.


"A consumer price index (CPI) measures changes in the price level of market basket of consumer goods and services purchased by households."

2018. jún. 2. 00:26
 6/12 A kérdező kommentje:

Az USAban 1950ben 3,210dollár volt az átlag kereset most 50,756. Ez több mint 10xes, pedig kb ennyi volt az infálció szóval az átlag kereset növekedés csökkenés nem reprezentálja helyesen az inflációt.


(Azért használom az USA adatokat, mert ez a legelérhetőbb a neten)

2018. jún. 2. 00:30
 7/12 anonim ***** válasza:
83%

"számhoz kötik a milliomos szó használatát"


Számhoz kötni a milliomos szó használatát szimplán baromság. Akárhogy nézzük, nem mindegy, mennyit ér az adott pénz. Nem mindegy, hogy 1 millió Euró, ami kb 310 millió forint, ez egy kisebb magyar cég éves bevétele. Vagy 1 millió forint, ami kb 3200 Euró, ez egy külföldi munkás 1,5-2 havi bére.


Persze bele lehet magyarázni, hogy Magyarországon mindenki milliomos. 1946-ban is mindenki milliomos, milliárdos volt, 1 millió pengő volt a kenyér is, mégis az utcán döglöttek éhen az emberek.

2018. jún. 2. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
83%
Amúgy manapság nagyobb "divat" a milliárdos szóhasználat. Pont azért, mert a milliomos ma már értelmét veszítette.
2018. jún. 2. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 TappancsMancs ***** válasza:
84%
Elavult kifejezés amivel nem is igen találkozunk, már ha képben van valaki. Kétlem hogy médiában is megjelenne a használata.
2018. jún. 2. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 TappancsMancs ***** válasza:
100%
Legfeljebb angolul van értelme dollárban számolva. Átfordítva magyarra semmi értelme.
2018. jún. 2. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!