Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ki mennyből tud megélni?

Ki mennyből tud megélni?

Figyelt kérdés
Tudom ez egy abszolút személyes kérdés, de az oldalon név nélkül írunk, így ez esetben nincs személyeskedés. Arra lennék kíváncsi, hogy valamit mi csinálunk rosszul, vagy ez az átlag ma Magyarországon. Tehát, én egy középkorú férfi vagyok, van egy feleségem és két kisgyerekem. Én havonta keresek 198000ft nettót mindennel együtt. Feleségem gyesen van a kisebbik gyerekünkkel. Saját házba lakunk (örököltük) A párom kap havonta 24400ft családit, és 25900ft gyest. A rezsink 4-5000ft. Ezen felül ami fix kiadás havonta, 2xtankolok 2x18-20000ft, telefonszámlák 15000ft. Két hetente elmegyünk hétvégén 1 napra pláza vagy állatkert. Így ezekkel a kiadásokkal hónap végére nem sok minden marad. Régebben cigiztem, de váltottam elektromos cigire ami havonta 7-8000ft. Ugye a ruhát, kaját nem írtam, mert az alap. Mi csinálunk valamit rosszul, vagy teljesen megszokott dolog, hogy egy ilyen jövedelemből nem nagyon tudunk félre rakni. Megélünk, és megvan mindenünk, de nincs megtakarítás, ez ami bosszant. Más milyen fizetésből él, és tud e félre tenni havonta?

2018. ápr. 24. 09:04
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:

"keves onerovel nem veszek fel lakashitelt"


Hát igen az 53 ezres törlesztő helyett (amiből 41-et visszakapsz) fizeted a 90 ezres albérletet 10 évig és az évente emelkedik :D


"ami kicsi lesz amint jonnek a gyerekek"


Addigra adómentesen el lehet adni és venni másikat.


"csak 70% onero mellett vennek hitelt"


Lásd fenti, addig fizeted az albérletet, így soha vagy csak évekkel később jön össze az önerő.


"csak olyat, ami 5, maximum 10 ev alatt kitorlesztheto"


Ja, hogy véletlenül se tudd kimaxolni a lakástakarékot amivel majdnem nullára szoríthatod a kamatot.


12 ezer a kamat, kötsz két lakástakarékot az 12 ezer állami támogatás havonta. Másis kamatmentesen van lakásod. De te inkább albérletet fizetsz és gyűjtögeted az önerőt amíg duplájára nőnek a lakásárak.


"Sokkal nagyobb biztonsagban erzem magam megtakaritasokkal hitelmentesen, mintha a nyakamon lenne egy lakashitel es allandoan attol kellene felnem, hogy mi van, ha elveszitenem a munkamat."


Ha elveszíted a munkád akkor az albérletből mész a híd alá lakni. Ha lakást vettél volna akkor meg kiadod ez egyik szobát és elvegetálsz a másikban amíg találsz munkát.

2018. ápr. 25. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:

Mivel meg mindig nem erted, olvasgass:

[link]

[link]


Regi cikk, de a mondanivaloja igaz! Es nem, akkor sem fogok soha 10 evnel hosszabb futamideju lakashitelt felvenni. Megis honnan tudod, hogy a kovetkezo 20 evben csak egyszer nem rugnak ki a munkahelyedrol, vagy nem leszel egeszsegugyi oko miatt munkakeptelen? A bank is kilakoltathat,ha nem tudsz fizetni. Ez sok evre felvett nagy osszegu lakashitel legalabb akkora baromsag es felelotlenseg mint 6 millios autot venni 40%onerovel hitelre.

2018. ápr. 25. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:

A mondanivalója nem igaz, mert elavult. A cikkben 12%-os kamat van jelenleg meg 2-3%-os kamatok mennek. 8% kamat alatt mindig a lakáshitel a nyerő. Amúgy meg aki a cikk miatt elkezdett gyűjtögetni jól megszívta mert azóta 2x annyiba kerül egy lakás. Ezt a kiszámoló is tudja azért is nincs friss cikk ezzel kapcsolatban a témában csak hallgatás.


"Megis honnan tudod, hogy a kovetkezo 20 evben csak egyszer nem rugnak ki a munkahelyedrol, vagy nem leszel egeszsegugyi oko miatt munkakeptelen?"


Ja igen, ebben az esetben az albérletből mész a híd alá. Aki meg kétszobás lakást vett 53 ezres törlesztővel az meg lazán kiadja az egyik szobát havi 60 ezerért.

2018. ápr. 25. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
Előzőnek teljesen igaza van, venni kell mindenképp. Anyagilag is jobban megéri és egyébként is előnyösebb. Egyszerűen Magyarországon nincs normálisan szabályozva a lakás kiadás. Fél a tulajdonos, fél a bérlő, mert nincsenek meg a normális keretek.
2018. aug. 4. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!