Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ki mennyből tud megélni?

Ki mennyből tud megélni?

Figyelt kérdés
Tudom ez egy abszolút személyes kérdés, de az oldalon név nélkül írunk, így ez esetben nincs személyeskedés. Arra lennék kíváncsi, hogy valamit mi csinálunk rosszul, vagy ez az átlag ma Magyarországon. Tehát, én egy középkorú férfi vagyok, van egy feleségem és két kisgyerekem. Én havonta keresek 198000ft nettót mindennel együtt. Feleségem gyesen van a kisebbik gyerekünkkel. Saját házba lakunk (örököltük) A párom kap havonta 24400ft családit, és 25900ft gyest. A rezsink 4-5000ft. Ezen felül ami fix kiadás havonta, 2xtankolok 2x18-20000ft, telefonszámlák 15000ft. Két hetente elmegyünk hétvégén 1 napra pláza vagy állatkert. Így ezekkel a kiadásokkal hónap végére nem sok minden marad. Régebben cigiztem, de váltottam elektromos cigire ami havonta 7-8000ft. Ugye a ruhát, kaját nem írtam, mert az alap. Mi csinálunk valamit rosszul, vagy teljesen megszokott dolog, hogy egy ilyen jövedelemből nem nagyon tudunk félre rakni. Megélünk, és megvan mindenünk, de nincs megtakarítás, ez ami bosszant. Más milyen fizetésből él, és tud e félre tenni havonta?

2018. ápr. 24. 09:04
1 2 3
 1/24 A kérdező kommentje:
*rezsi 40-50000ft.
2018. ápr. 24. 09:13
 2/24 anonim ***** válasza:
92%
Feleségemmel élek Budapest, abban a szerencsés helyzetben vagyunk, hogy van egy kis garzonunk (örökség), így albérleti díj nincs, a rezsi nem sok, mindennel együtt kb 27 ezer forint egyebekre elmegy kb 100-120 ezer, hónap függő, így azt mondom, 150 ezerből elvagyunk ketten, autónk nincs
2018. ápr. 24. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
60%

Nincs családom, van saját ingatlanom, a nettóm majdnem minden hónapban 500 000 Ft felett van, de így sincsenek jelentős megtakarításaim, mert rengeteget utazom. Nekem ez a fő kiadás, idén, ha minden úgy alakul, ahogy terveztem, akkor majd' 50 napot leszek külföldön, plusz bár belföldi út.


4 éve nagyjából annyit kerestem, mint te, abból is kijöttem, félre abból sem tettem. Sokat számít az ember hozzáállása, én eléggé könnyen költöm a pénzt, pedig rossz anyagi körülmények között nőttem fel.

2018. ápr. 24. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
30%
En havi 2milliot keresek, sajat szoftverfejleszto vallalkozasom van, de ez mar eleg egy kozepkategorias elethez ugymond.
2018. ápr. 24. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
91%

Nettó 250 vidéken.

Ebből az albérlet 80ezer.

Rezsi összesen max 25ezer.

A kajám 60ezer.

Egyéb háztartásibeli szükséges dolgok+tisztasági dolgok +20ezer.

Szerencsére az autó az céges és a benzint is állják.

Hónap végén marad 40ezer Ft-om. Ennyit szoktam félre rakni.

2018. ápr. 24. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 Shai-Hulud ***** válasza:
44%

Zsiga Marcell szerint bárki meg tud élni 47000 Forintból.

https://www.youtube.com/watch?v=57afSNJy6RA

[link]

2018. ápr. 24. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
70%
Nemrég leírtam mennyiből élünk hárman, lett is 0%-om. Senki nem hitte el. Nem sok ez a pénz, épp hogy nem süllyed el az ember. Csak izgulás van, nehogy bebaccon valami betegség, vagy valami váratlan, nagyobb kiadás. Kollégám szokta mondani, ez nem élet, vegeta. politikában valaki azt írta, mióta fidesz van, nem emelkednek az árak. Vele kéne beszélgetni.
2018. ápr. 24. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
90%

Én 400 ezer, párom 360 ezer (középvezetők, 7-8 év tapasztalat), Budapest.

Saját lakás, törlesztővel, rezsivel + apróbb dolgokkal együtt 110 ezer a havi fix kiadásunk.

A bevételből általában 300-350ezer nettót levonunk, a többiből gazdálkodunk (ergo kb 300ezerből).

Autónk nincs, de cicánk van, neki minden jó minőségű, de nem elszállott árú dolgot megadunk.

Évente 3-4 hosszú hétvégére megyünk (belföld, olcsó külföld), és 1x 1.5 hét európai tengerpart.


Szülőktől van még hátra 2.5 millió köcsön, évente 1x törlesztünk, amikor amennyit tudunk, nagyobb összeget.


Szerintem ez egy kényelmes alsó-középosztály életmód, nekünk tökéletes. Persze tartalékolunk a gyerekre előre, mert a jó fizunk a jólétünk alapja, ezért lesz fontos tőkét is felhalmozni.

2018. ápr. 24. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
24%

"Saját lakás, törlesztővel, rezsivel + apróbb dolgokkal együtt 110 ezer a havi fix kiadásunk."


Miért kiadás a tőketörlesztés, a végén nem adhatod majd el a lakást?

2018. ápr. 24. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
73%

9-es... Nem is tudom mire vélni a kérdésed. A törlesztőrészlet nem kiadás? Vagy nem fix? :)


Jó gazdálkodók révén természetesen minden fix, havonta előjövő kiadást nyilván tartunk, hogy tudjunk tervezni.

2018. ápr. 24. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!