Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ki mennyből tud megélni?

Ki mennyből tud megélni?

Figyelt kérdés
Tudom ez egy abszolút személyes kérdés, de az oldalon név nélkül írunk, így ez esetben nincs személyeskedés. Arra lennék kíváncsi, hogy valamit mi csinálunk rosszul, vagy ez az átlag ma Magyarországon. Tehát, én egy középkorú férfi vagyok, van egy feleségem és két kisgyerekem. Én havonta keresek 198000ft nettót mindennel együtt. Feleségem gyesen van a kisebbik gyerekünkkel. Saját házba lakunk (örököltük) A párom kap havonta 24400ft családit, és 25900ft gyest. A rezsink 4-5000ft. Ezen felül ami fix kiadás havonta, 2xtankolok 2x18-20000ft, telefonszámlák 15000ft. Két hetente elmegyünk hétvégén 1 napra pláza vagy állatkert. Így ezekkel a kiadásokkal hónap végére nem sok minden marad. Régebben cigiztem, de váltottam elektromos cigire ami havonta 7-8000ft. Ugye a ruhát, kaját nem írtam, mert az alap. Mi csinálunk valamit rosszul, vagy teljesen megszokott dolog, hogy egy ilyen jövedelemből nem nagyon tudunk félre rakni. Megélünk, és megvan mindenünk, de nincs megtakarítás, ez ami bosszant. Más milyen fizetésből él, és tud e félre tenni havonta?

2018. ápr. 24. 09:04
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
35%

"A törlesztőrészlet nem kiadás?"


Ha ugyanazt a pénzt bankbetétbe raknád az is kiadás lenne?

2018. ápr. 24. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
64%

210ezer ft nettó+20 ezer ft cafeteria (Erzsébet étkezési utalvány):

Munkahely és egyetem a fővárosban, vidéken lakok otthon a szüleimmel.

1. számú kiadás:

- Ingázás (vonatjegyek+BKK bérlet): 50 000 ft

2. számú kiadás: (ebéd teletál ételfutárral)

-25 000 ft (ebből 20 ezer ft erzséber utalványból megy, tehát pénzben 5 000 ft

3. számú kiadás: (pékség, meki, kisbolt, starbucks)

-15 000 ft

4. számú kiadás: (szórakozás, mozi, cipő/ruha/mikor mi váratlan)

-40 000 ft


Marad kereken 100 000 ft, ami megtakarításba megy. Álalában ahogy megjön a fizetésem, ezt a 100 ezret azonnal átutalom a megtakarítási számlára. A szórazkozás címszóval illetett 40 ezer ft nem mindig megy el teljesen, ilyenkor azt külön félreteszem. Mondhatjuk, hogy egyetemista társaimhoz és a szüleimhez mérten is nagyon jól keresek (anya főnővér apa gimnáziumi tanár), de cserébe otthon lakok, hétfőtől péntekig 8 órát (plussz ebédszünet) ügyfélszolgálaton dolgozok, szombaton végig egyetemen vagyok. A jó fizetésért és a megtakarításért cserébe napi másfél óra vonat+1 óra BKK+semmi szabadidő az ára. Megéri? Remélem. A munkám nem túl izgalmas, elég monton, de legalább végig németül beszélek, a nyelvtudásomat fejleszt. Az, hogy a 200 ezer forintos átlagfizetésből havi 100 ezret félre tudok tenni, az csupán azért van, mert a szüleimnél lakok, nem kell se a budapesti horror áru albérletet, sem pedig lakáshitelt törleszteni, nincsen gyerekem, és autót sem kell fenntartanom. Ha a fővárosban akarnék lakni, vagy autóval szeretnék ingázni, ennek a fizetésnek majdnem a duplájára lenne szükségem.

21/L

2018. ápr. 24. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
36%

Én már leírtam a költségvetésem egy másik kérdésnél.

Bemásolom.


Én most 372ezer forintot keresek. (A februárért 230-at kaptam, más dolgok miatt, de az egyszeri volt)

Bőségesen megvagyok belőle, úgy hogy még félre is rakok. Tény és való, én SharedHouse-ban lakom, ami más a szokásos albérleti/lakótársi/társbérlői helyzetektől, ennek megfelelően pénzben is teljesen más. Előnyös helyzetben vagyok számolás szempontjából, ezt elismerem. Én fixen minden hónapban 65-öt fizetek, illetve télen 5 rezsit.

Cserébe van egy nagy családi házból egy emeletem, tetőteraszom, óriási erkélyem, nagy udvarom, és egy mélygarázs amit kialakíthattam műhelynek.

Tény és való, jár hozzá 5 másik különböző korú és foglalkozású nő, és az egyikkel szobatársak vagyunk.

Van egy 47m2-es, egy 22m2-es és egy 34m2-es szobánk, nagy fürdőnk, óriási (51m2-es) amerikai konyhás nappalink. Én a 47m2-esben lakom egy 27 éves reklámszakember hölggyel.


Bemásolom egy másik kérdéstől a röviden felvázolt költségvetésem:


"Nekem a SharedHouse-ban 65000 a bérleti díjam + rezsi (ami télen sem megy 30000 felé, bár ezt még leosztjuk), a kaját megoldjuk elég olcsón. A közös kajákra mondjuk 400/nap, vasárnap 500Ft, az egyéni kaja (munkanapokon amit boltban veszek, benne van az innivaló is) 700/nap, szóval egy ezres naponta.


Szóval mondjuk 2018 januárban (31 napos, téli, tehát magas rezsi):

Díj: 65000

Rezsi: 30000/6 = 5000

Lakás = 70000

Egyéni kaja: 22*700 = 15400

Közös kaja: 27*400+4*500 = 12800

Étkezés = 28200

Lakás + étkezés = 98200


Nekem az abszolút kötelezőm 98200Ft.

Tusfürdőt, sampont, meg egy-két ilyen általános cuccot közösen használunk a csajokkal (5 különböző korú és foglalkozású nővel élek együtt, most márciusban lett 5 éve), ruhát egymásnak és magunknak is veszünk, így ezeket nem tudom számolni, a szórakozás pedig végképp változó, azt nem tudom átlagolni sem. Talán a takarítószereket, macskagondozási (kaja, alom, játékok, minibútorok) cuccokat, egyéb kis általános cuccokat mondhatnám, de az se megy fejenként 10000 felé egy hónapban.

Az akkor 108200. Még rászámolom a heti 2 közösbe vett üdítőt, az 4500 volt januárban.


Szóval 112700-at költöttem, és csak kevés dolog maradt hátra."


20/F

2018. ápr. 24. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
33%

"Ha a fővárosban akarnék lakni, vagy autóval szeretnék ingázni, ennek a fizetésnek majdnem a duplájára lenne szükségem."


A lakáshitel havi törlesztőjéből csak 12 ezer ami kamatra megy, a többi a tőketartozásra, ami ugyanaz mintha bankbetétbe raknád, hiszen a végén lesz egy budapesti lakásod 20 év múlva. Ez már egy kétszobás lakás ára ahol kiadhatod az egyik szobát, így a rezsiköltséged is nulla lenne. De mindehhez kell 5 millió önrész.

2018. ápr. 24. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
75%
Ennyi pénzből örülj, hogy kijöttök. Nálunk a gyerekek már iskolások. Hitelünk nincs. Havi 300000 felett költünk a mindennapos dolgokra beleértve a 2 kis kategóriás autónkat is.
2018. ápr. 25. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
54%

40%-os.... Ne magyarázd már itt a népnek hogy a törlesztő nem kiadás...

Mi van ha valaki nem akarja eladni a lakást, vagy nem tudja majd annyiért amennyiért vette?


Na meg tegyük fel eladjuk a lakást 2 év múlva.

A bevételből a hitelt is ki kell ám fizetni, ergo nem számolhatsz a lakással úgy, mintha 100%ban a tied lenne és mintha a hitelfizetés csak plusz félretett pénz lenne....

Anyám, miattad kéne alap gazdálkodást tanítani az általános iskolákban. Gondolom te az az ember vagy aki szerint a hitel "ingyen" és "alanyi jogon" jár....

2018. ápr. 25. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a hozzászólásokat. Szerintem kár vitázni ezen a témán. Én kiadásnak tekintek minden olyan összeget amit a bevételéből kell fizetnem. Az, hogy esetleg később ugyanaz az összeg vissza jön valamikor akár a ház eladásánál, már más téma, de a havi törlesztő szerintem akkor is kiadás mert az ára hiányozni fog a havi keretből. De ahogy olvasgattam a történeteket, úgy tűnik nekem van kevés fizum, pontosabban arra elég, hogy megéljünk, de fejlődni így nehéz lesz. :(
2018. ápr. 25. 13:15
 18/24 anonim ***** válasza:
Mennyi az a kevés?
2018. ápr. 25. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
21%

"A bevételből a hitelt is ki kell ám fizetni, ergo nem számolhatsz a lakással úgy, mintha 100%ban a tied lenne és mintha a hitelfizetés csak plusz félretett pénz lenne...."


Te vagy az aki úgy számol vele mintha az 100%-ban soha nem jönne vissza. Kiadás persze. Lejár a hitel eladod a lakást akkor a 15 millió amit kapsz az mi? Semmi?


53 ezres törlesztőből 12 ezer amit a kamatra fizetsz és 41 ezer amit a tőkére. Ha a lakás felét már kifizetted és eladod akkor a fele megmarad a pénznek a hitel rendezése után is, miről beszélsz?


Ez úgyanaz mintha bankbetétbe raknád folyamatosan a 41 ezret, neked az is kiadás ami bankbetétben a számládon van? Agyas.

2018. ápr. 25. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:

40%-os.21 evesen, keves onerovel nem veszek fel lakashitelt!!!!

A lehetosegeim szerint elek, es nem a vagyaim szerint, ezt nagyon sokszor hangsulyozza egy penzugyi tanacsado is. Nem fogom magm adossagba verni 30-40 evre csak azert, hogy egy olyan lakasban lakjak, ami kicsi lesz amint jonnek a gyerekek. Kulonben is, lakasra csak 70% onero mellett vennek hitelt, csak olyat, ami 5, maximum 10 ev alatt kitorlesztheto.

Sokkal nagyobb biztonsagban erzem magam megtakaritasokkal hitelmentesen, mintha a nyakamon lenne egy lakashitel es allandoan attol kellene felnem, hogy mi van, ha elveszitenem a munkamat.

2018. ápr. 25. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!