Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha elküldöttek béréből lett...

Ha elküldöttek béréből lett beígérve a béremelés akkor mit lehet tenni ha mégse emeltek végül csak elküldtek egyeseket?

Figyelt kérdés

A munkáltató még tavayl ősszel azt mondta hogy bért nem tudna emelni de látja hogy kell mert bért fejleszteni kell, így nincs más megoldás el kell küldeni pár embert és a megtakarított bérükből a megmaradóaknak lehet emelni.


Tavaly ősszel el is küldtek három embert a munkájuk perzse a többiek nyakába szakadt, de be lett ígérve emelés.

Most már február van egy fillért se emeltek senkinek szóba se kerül már a téma. Ezek hárman elküldve a munka több lett a megmaradóaknak de nem emeltek semmit.


Ilyenkor a munkáltató nem köteles elszámolni a saját ígéretével? Hogy a megtakarított elbocsátottak béréből lesz bérfejlesztés és akkor hol is van az emelés?

Nincs jogunk elszámoltatni?


2018. febr. 5. 10:13
 1/7 anonim ***** válasza:
66%
Az elküldötteknek végkielégítést kell fizetni, amit a te fizetésed csökkentésével fog kigazdálkodni, kedves munkaügyis troll.
2018. febr. 5. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

"Az elküldötteknek végkielégítést kell fizetni"


Már miért kéne? Honnan tudod mennyi ideje voltak itt? Mert ha pl csak fél éve akkor semmiféle végkielégítés nem jár.

2018. febr. 5. 10:44
 3/7 Koplárovics Béci ***** válasza:
89%

"Ilyenkor a munkáltató nem köteles elszámolni a saját ígéretével?"


A szó elszáll, a rabszolga megmarad.

2018. febr. 5. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem ilyet normális munkáltató nem mond ki hangosan azok előtt, akiket érint a kirúgás vagy az emelés lehetősége.


Egyébként:

"Nincs jogunk elszámoltatni?" --- nincs

2018. febr. 5. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

"zerintem ilyet normális munkáltató nem mond ki hangosan azok előtt"


Hát azt nem az én tisztem megítélni mennyire normális a munkáltató de tény: kimondta.


Egyébként a szokásos kigyúrt kopasz kihanemén suttyóparaszt. El lehet képzelni. A szemében mindenki egy kutya csak ő az atyaúristen.

2018. febr. 5. 12:27
 6/7 anonim ***** válasza:
68%
"Egyébként a szokásos kigyúrt kopasz kihanemén suttyóparaszt. El lehet képzelni. A szemében mindenki egy kutya csak ő az atyaúristen." - Mindezek mellett Te elhitted neki, hogy lesz majd béremelés pusztán azért mert megválik néhány alkalmazottjától? Nem vagy Te egy kicsit naiv?
2018. febr. 5. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

"Mindezek mellett Te elhitted neki"


Én elhittem hogy ha egy főnök egy felelős vezető kiáll az összes embere elé és azt mondja hogy X, akkor az úgy is lesz. Naiv voltam.


De tanultam, ezek után azt se hiszem el amit kérdez. A szememben eddig is egy szutyadék volt, ez nem változott, eddig is egy zsák szarnak néztem mondjuk ezután is annak nézem.

Csak az a baj hogy ő is annak néz engem/minket.

2018. febr. 5. 12:44

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!