Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Egy heti próbaidőt köteles...

Egy heti próbaidőt köteles kifizetni a munkáltató?

Figyelt kérdés
Ha igen és nem fizet hova lehet fordulni?
2017. nov. 3. 11:25
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Van papír arról, hogy ott dolgozol/dolgoztál?
2017. nov. 3. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Nincs róla semmi! Sms-ben vannak rá bizonyítékok, hogy ott dolgoztam.
2017. nov. 3. 11:39
 3/13 anonim ***** válasza:
91%
Ja értem, tehát te oda mentél puszira dolgozni. Megérdemled.
2017. nov. 3. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
96%

Próbaidöt ugyan úgy ki kell fizetnie a munkáltatónak, és ugyan úgy kell szerzödés.


A munkaszerzödést legkésöbb az elsö munka napodon mielött elkezdesz dolgozni alá kell írni. Ebben szerepel, hogy mennyi idöre leszel probaidös. Ezalatt mindket fél akármikor felmondhat írásban a másiknak. A próbaidöre szoktak kevesebb pénzben megállapodni, de ezt is tartalmazza a szerzödés.


Ha nincsen szerzödésed semmit nem tudsz tenni. Max oda mész a volt fönöködhöz és kéred a pénzedet, minden nap meglátogatod és mondod neki fizessen ki.

2017. nov. 3. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
79%

Jókat írtak. Szerződés nélkül nincs munka. Még próbaidőn is! Sajnos sokan átverik a dolgozókat 1 hetes próbaidős munkának beállított ingyen munkákkal. 1 hét nem is drága tanulópénz. Egyik kollégámnak 3 havi bérével tartozik az előző munkahelye, ahol a főnök külföldre lépett és nem tudják rajta behajtani. Pedig neki még szerződése is volt!


[link]

Kérj jogi tanácsadást, hogy miként kell munkát vállalni.



Munka törvénykönyve [link]

2017. nov. 3. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
25%

Csak a "klasszikus" munkaviszonyban kell a próbaidő alatt munkaszerződés.

De a felek megállapodhatnak abban is, hogy 1 hét próbaidő egyszerűsített foglalkoztatással, s utána rendes munkaviszony - akkor viszont nem kell munkaszerződés a "próbaidő" alatt. Ebben az esetben viszont a munkáltatónak illet volna naponta fizetni.

2017. nov. 3. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Az egyszerűsített foglalkoztatásnak is van nyoma. A napi bejelentés is bejelentés, adózni is kell utána. Hiába nincs szerződés.

Próbaidőt is köteles lenne kifizetni a munkáltató, ha lenne rá bármi bizonyíték, hogy az illető ott dolgozott. Ha nincs, akkor nincs mit tenni. Tanulni kell a hibából.

2017. nov. 3. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Hozzáteszem, az sms nem bizonyíték.
2017. nov. 3. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
0%

6-os vagyok és nem értem, miért húztatok le?

Miután sok válaszban azt írtátok, hogy munkaszerződés nélkül nem lehet/ajánlatos elkezdeni dolgozni ("szerződés nélkül nincs munka!", stb), én csak arra világítottam rá, hogy próbaidőhöz nem feltétlenül kell munkaszerződés, pl. ha napi bejelentéssel van.


És semmi olyant nem írtam, hogy nem kellene kifizetni vagy hogy nincs nyoma az egyszerűsített foglalkoztatásnak.

Szóval nem értem...

2017. nov. 3. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
"Ha a felek nem írnak szerződést, ebből az okból a munkaszerződés érvénytelenségére csak a munkavállaló hivatkozhat, és csak a munkába lépést követő harminc napon belül. Vagyis, ha a munkavállaló nem kezdeményezi 30 napon belül a bíróságnál, hogy az állapítsa meg a szerződés érvénytelenségét, akkor írásos szerződés nélkül is érvényesen létrejön a munkaviszony. A munkáltató tehát ebben az esetben rosszul gondolkodott. Ha továbbra is ragaszkodik a felmondáshoz, akkor a munkaviszonyt is írásban kell megszüntetnie. A Munka Törvénykönyve kimondja azt is, hogy a munkaviszony megszüntetésére irányuló megállapodást is írásba kell foglalni."
2017. nov. 3. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!