Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A szerződésem és a bérem...

A szerződésem és a bérem módosításához nem kéne az én belegyezésem is?

Figyelt kérdés

Ha nekem van egy határozatlan szerződésem fix alapbérrel és a munkáltató azt mondja jövő hónaptól csak 10 ft-ot keresel majd (noha eddig 15-öt kerestél) akkor ez hogyan lehetséges?


Nem kéne ehhez egy szerződésmódosítás és arra az én aláírásom is?

Nem írtunk alá semmit nem kaptunk semmit mégis mindenkinek 2 hónapja alacsonyabb (jóval!!! ) az alapbére.

A cég erre annyit mond hogy ők megmondták hogy lecsökkentik a bért...

Ez így elég ? Ezt így lehet?


2017. szept. 7. 18:25
1 2 3 4 5
 31/44 anonim ***** válasza:

Bármi tanácsot követek akármit KIVÉVE ami az állásvesztés veszélyét hordozza


Akkor köszöntük a részvételt, olyan lehetőség, ami 0 kockázattal jár nincs. Úgyhogy ennyi, lezárhatjuk a témát és feleslegesen ne írd ki többször ezt a kérdést.

2017. szept. 8. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/44 anonim ***** válasza:

amúgy nem érzed magad teljesen agyhalottnak, amikor felteszel egy olyan kérdést, hogy:

"köszös a lábam, mit csináljak?"

Aztán mikor 50-en mondják, hogy mosd meg kijelented, hogy te csak olyan megoldást fogadsz el amitől nem lesz nedves és nem is érhet hozzá senki?

2017. szept. 8. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/44 A kérdező kommentje:

"Te nem fogod fel, hogy ez azért van, mert megtehetik, leszarva a jogaszbályokat. Mert tudják, hogy akkora lúzerek vagytok, hogy esélyetek sincs munkahelyet váltani, mert a következő villanyszámlát is be kell fizetni. Éppen ezért nem fogtok perelni, nem fogjátok tömegesen otthagyni, nem fogjátok feljelenteni.+"


Na de könyerögöm nem ugyanezt mondtam én is már vbagy 10x?


Magam is látom mi a szitu.

Gödörben vagyok és ezzt a főnök is tudja és kihasználja. Röviden....


csak amit még mindoig nem értek hohgy egyesek miért javasolnak olyat amiről tudható hogy "nesze semmi fogd meg jól" javaslat?


Hasonlat: mintha egy tolószékesnek azt mondanák na nyújtsd ki a lábad... kösz... és hogy....

ennyi kb.

2017. szept. 8. 20:40
 34/44 A kérdező kommentje:

" hogy te csak olyan megoldást fogadsz+"


Bocsi. Tpvábbra is képtelen vagyok felfogni (ehhez újra kéne születnem) az miért "megoldás" ha kirúgatom magam??? (vagy magamtól hagyom ott)


Az mire megoldás? Szar hely de még ez se legyen?

Ez lenne a megoldás? Hát kösz....

Kötél faág egyszerűbb és gyorsabb lenne nem?

2017. szept. 8. 20:42
 35/44 Koplárovics Béci ***** válasza:
Írtam a másik kérdésednél is: köttesd ki a villanyt, akkor nem kell fizetned, nem kell ilyen szar helyen dolgoznod. Vagy persze tűrheted is a megaláztatást, itt se csinálsz mást magaddal, csak a porba alázod magad.
2017. szept. 8. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/44 anonim ***** válasza:

Üdv válaszadók!

Tudnátok olyan kérdést linkelni ahol emlékeztek hogy balázska írt/kérdezett valamit?

Össze szeretném hasonlítani az "írásképét" vele. Bár szerintem is más ember a munkaügyis

Sajnálatos az ilyen beteg emberek :(

2017. szept. 8. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/44 anonim ***** válasza:
Ez a munkaügyes lesz, mostmár teljesen biztos vagyok benne.
2017. szept. 8. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/44 A kérdező kommentje:

"itt se csinálsz mást magaddal, csak a porba alázod magad.+"


Nekem ezt dobta a gép. Bármit megetszek egyet nem: hogy felmondjak. Azt nem. Soha többet sehova fel nem vesznek.

2017. szept. 9. 19:32
 39/44 anonim ***** válasza:

Miért ne vennének fel máshova?? Ne legyél már ilyen kishitű!

Vagy annyira irreálisan sokat kapsz most a csökkentés után is, hogy ennyit máshol nem kapnál?

2017. szept. 9. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/44 A kérdező kommentje:

Nettó 100 körül kapok most, miután jó 40-et lekaptak a pénzemből.

Nem csak az enyémből egyébként...

Persze munkaidő meg egyebek semmit se változtak. Dolgozz ugyanannyit jóval kevesebbért.

2017. szept. 10. 08:28
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!