Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A szerződésem és a bérem...

A szerződésem és a bérem módosításához nem kéne az én belegyezésem is?

Figyelt kérdés

Ha nekem van egy határozatlan szerződésem fix alapbérrel és a munkáltató azt mondja jövő hónaptól csak 10 ft-ot keresel majd (noha eddig 15-öt kerestél) akkor ez hogyan lehetséges?


Nem kéne ehhez egy szerződésmódosítás és arra az én aláírásom is?

Nem írtunk alá semmit nem kaptunk semmit mégis mindenkinek 2 hónapja alacsonyabb (jóval!!! ) az alapbére.

A cég erre annyit mond hogy ők megmondták hogy lecsökkentik a bért...

Ez így elég ? Ezt így lehet?


2017. szept. 7. 18:25
1 2 3 4 5
 11/44 anonim ***** válasza:
32%

Amikor nekem FELemelték a béremet mert a szakszervezet ebben állapodott meg a munkáltatóval az összes munkavállalóra kiterjedően, akkor erről nem kérdeztek meg engem, nem kellett aláírnom semmiféle új munkaszerződést, pedig szakszervezeti tag se vagyok. Kaptam egy papírt, amiben hivatalosan értesítettek, hogy a szakszervezet és a munkáltató megállapodása eredményeképpen a munkabérem ekkortól ennyire változik.


Bár emlékeim szerint ennek is ott volt a végén, hogy ha hülye vagyok és nem értek ezzel egyet, akkor a munkáltató döntése ellen munkaügyi bírósághoz fordulhatok.


Na most, ha ez működik fizetésemelésnél, akkor feltételezem, hogy fizetéscsökkentésnél is működhet hasonló.


Ott van a végén, hogy ha nem tetszik, mehetsz bíróságra. Aztán ott majd meghallgatnak téged is, hogy te nem írtàl alá semmit, meg meghallgatják a munkáltatót is, aki majd nyilván olyanokat mond, hogy igen, eddig ilye részlegen ilyen munkakörben foglalkoztattunk embereket ennyi fizetésért, de fokozódott a gazdasági helyzet, ezért átszerveztük a céget, megszüntettük ezt az osztályt, újat hoztunk létre ami már mással foglalkozik kevesebb pénzért, oda átraktuk a megszűnt osztály dolgozóit és erről értesítettük őket, hogy ha nem tetszik, mehetnek bíróságra. Ezért vagyunk most itt, igen, hehe, csak hát ugye az az osztály meg az a munkakör már nem létezik nálunk, újra létrehozni azt nem vagyunk kötelesek mert ez a mi cégünk és a mi pénzünk, mi csak el kedvezni akartunk a dolgozónak hogy ha megszűnt az a részleg akkor nem kirúgjuk hanem áthelyezzük máshova. De hát ez nem tetszik neki, hát akkor kééérem! Nem erőszak. Akkor kérjük a T. Bíróságot, hogy mivel a munkakör amire a munkaszerződés szólt, megszűnt, a munkáltató új munkakörre vonatkozó intézkedését a dolgozó nem fogadta el, hát akkor állapítsa meg a T. Bíróság, hogy a dolgozó munkaviszonys a munkakör megszűnése miatt ekkor és ekkor megszűnt. Aviszontlátásra...


Szerintem kb. ennyi lenne várható.

2017. szept. 7. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/44 anonim ***** válasza:

Utolsó nagyon nem így működik. Ha jogi problémád van inkább keress jogászt, azt javaslom.:-)


"Na most, ha ez működik fizetésemelésnél, akkor feltételezem, hogy fizetéscsökkentésnél is működhet hasonló."


Azért az emelés és a csökkentés tök más dolog, nem gondolod? Vagy neked mindegy, hogy a kezedbe nyomok egy 20 ezrest vagy kiveszem a kezedből?

2017. szept. 7. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/44 anonim ***** válasza:
16%

Nem mindegy, de az se mindegy, hogy én csak úgy lecsökkentem a béredet ugyanabban a munkakörben ami továbbra is ugyanúgy létezik a cégnél mert csak, vagy azt mondom, hogy megszűnt az egész munkakör és téged emiatt tulajdonképpen el kellett volna bocsátanunk, de nem ezt tettük, hanem felajánlottunk egy másik munkakört azzal, hogy ha nem tetszik, akkor mehetsz bíróságra. Ha nem mész, akkor elfogadtad az újat, ha meg elmész, akkor mi van? Ha az én cégem azon részlege ahol dolgoztál, eddig Nokia telefonokat gyártott jó pénzért, csak épp közben a Nokia telefonok már sz.art se érnek ezért úgy döntöttem hogy ezentúl nem gyártom őket, akkor a bíróság majd azt fogja mondani, hogy de nekem akkor is kötelességem újra létrehozni azt a részleget és folyamatos veszteséget termelni már azzal, hogy bekapcsolom a gyártósort azért mert neked határozatlan szerződésed volt eddig Nokia gyártóként? Nyilván nem.


Ettől függetlenül lehet, hogy ezt így, egyszerű értesítéses áthelyezéssel nem lehet megcsinálni.


De lehetne akár így is, és azon nem változtat, hogy ha egy cégnek már nem éri meg valamit csinálni, akkor arra nem kötelezhető. Csak akkor nem áthelyezni kell, hanem fel kell neki mondani, azt' az mennyivel jobb neki, ugyebár.

2017. szept. 8. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/44 A kérdező kommentje:

"felajánlottunk egy másik munkakört azzal, hogy ha nem tetszik, akkor mehetsz bíróságra"


Na DE MÁR BOCSÁSSON MEG A VILÁG MÉG EZ SE TÖRTÉNT MEG!!!


nem ajánlottak fel semmit!!

Ugyanazt kell csinálni amkit edddig ugyanannyi időben ahogy eddig csak épp jó 20%-kal kevesebbért!!!


Semmit nem mondtak elvették a pénzt és kész.,

Ezt nem fogja fel(nem akarja felfogni....) senki.....

Hogy elvették és kész. Ilyen marha egyszerűen.

2017. szept. 8. 08:01
 15/44 A kérdező kommentje:

"y a dolgozó munkaviszonys a munkakör megszűnése miatt ekkor és ekkor megszűnt. Aviszontlátásra...


Szerintem kb. ennyi lenne várható."



Köhöm!!!! Azért te se menjél el jogásznak!



Ha a munkáltató nem tud(vagy akar) tovább foglalkozttani az eddigi szerződéses feltételekkl akkor FEL KEL NEKI MONDANIA NEKEM!!

És az mivel jár (esetemben)


60 nap végig fizetett felmondási idő melynek fel ealatt a munkavégzés alól is fel vagyok mentve

ÉS!!!


3 hhavi alapbérnke megfelelő végkielégítés


Tehát ha nekem mennem kell akkor elvileg 5 havi pénzt kell a munkáltatónak nekem leszurkolni....


Ugye!!! de várom a trollokat akik ebben is hibát találnak....

2017. szept. 8. 08:04
 16/44 A kérdező kommentje:

" azt' az mennyivel jobb neki, ugyebár."


5 havi full fizetésemmel jobb maradjunk enniyben és ezt akarja a munkáltató lenyúlni lespórolni...

2017. szept. 8. 08:05
 17/44 A kérdező kommentje:

"akkor nem kirúgjuk hanem áthelyezzük máshova."


Ja és nem menj jogásznak második felvonás.


Full baromság. Ugyanis a munkáltató oda helyezhet engem ahova akar valóban de ez a SZERZŐDÉSES BÉRT NEM ÉRINTHETI!!


vagyis nettó 200-as irodistát kipakolhatja a fizikai melósok közé nyugodtan de ugyanúgy nettó 200-ért....

Na ez a lényeg!

2017. szept. 8. 08:08
 18/44 A kérdező kommentje:

"hogy a dolgozó munkaviszonys a munkakör megszűnése miatt ekkor és ekkor megszűnt. Aviszontlátásra...


Szerintem kb. ennyi lenne várható."


meg ugye a munkáltató mint vesztes fél fizetheti a teljes bérköltséget...

2017. szept. 8. 08:09
 19/44 A kérdező kommentje:

" Ha nem mész, akkor elfogadtad az újat, ha meg elmész, akkor mi van? "


Baromállat!!! Istenem nem tudok mást mondani.... dunába vele.

2017. szept. 8. 08:10
 20/44 anonim ***** válasza:
Ezt a papírt is meg lehet nézni, mint a tanárosat?
2017. szept. 8. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!