Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A szerződésem és a bérem...

A szerződésem és a bérem módosításához nem kéne az én belegyezésem is?

Figyelt kérdés

Ha nekem van egy határozatlan szerződésem fix alapbérrel és a munkáltató azt mondja jövő hónaptól csak 10 ft-ot keresel majd (noha eddig 15-öt kerestél) akkor ez hogyan lehetséges?


Nem kéne ehhez egy szerződésmódosítás és arra az én aláírásom is?

Nem írtunk alá semmit nem kaptunk semmit mégis mindenkinek 2 hónapja alacsonyabb (jóval!!! ) az alapbére.

A cég erre annyit mond hogy ők megmondták hogy lecsökkentik a bért...

Ez így elég ? Ezt így lehet?


2017. szept. 7. 18:25
1 2 3 4 5
 21/44 anonim ***** válasza:
persze, de csak akkor, ha elmész találkozni vele. Persze mikor kéred a címet és az időpontot akkor sose hallasz felőle többet :)
2017. szept. 8. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/44 A kérdező kommentje:

" Persze mikor kéred a címet "


Már a múltkor megmondtam semmifélet címet nem adok nem ettem meszet Bp nyiévnos hely meki plaza stb... ennyi.

Majd még lakcímet-- barmok. Lakáskulcsot ne adjak?

2017. szept. 8. 11:51
 23/44 A kérdező kommentje:

Ja egyébként megvolt az első találka valaki eljött és megnézte a papírokat. Hümmögött és azt mondta ezzel simán el lehte menni bíróságra is... marha nagy tanács ennyit én is tudok.

De a kérdésemre ő se tudott válaszolni hogy oké ma bíróság holnap kirúgnak mert bíróságra mertem menni és mi lesz holnapután velem állás nélkül?


Amíg erre nincs válasz addig valagam törölhetem a bírósággal.

2017. szept. 8. 11:54
 24/44 anonim ***** válasza:

Aha, persze. De azért a munkaszerződésedet, amin minden adatod szerepel azt mutogatod egy vadidegennek :D Meg ugye ide sem lehet feltölteni úgy, hogy a személyes adatok ki vannak takarva. Lári fári...


Arról nem is beszélve, hogy épp melyik szerződésed mutogattad? A tanárit az alapítványi iskolában, a magyar kisvállalkozósat vagy a közgazdászt? Mert mind a 3 alteregód feltör néha, csak már azt nem tudod követni, hogy melyik kérdésed alatt hazudtad ezt. De én emlékszem, úgyhogy kíváncsivá tettél, hogy melyik szerződésedet nézték meg és hümmögtek rá...

2017. szept. 8. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/44 A kérdező kommentje:

" Meg ugye ide sem lehet feltölteni úgy, hogy a személyes adatok ki vannak takarva. Lári fári... "


Újra csak ugyanazt kérdezem újra és újra. Ha én feltöltök egy dokumentumot amiben épp az azonosíthatóságot lehetővé tevő dolgok (munkáltató + munkavállaló ) adatai vannak kitakarva (+ egyéb is pl bankszámlaszám)

akkor


a) annak mi értelme? adok egy kulcsot csak épp nem mondom meg hol a zár amit nyit? akkor minek az egész?

b) és mi lesz ha mégis megteszem? mégis mi a szar lesz áruljuk már el?



Akkor elkezdődik a hümmögés hogy

a) hamisítvány és photoshop mert ilyet bárki össze tud ollózni

b) megy a hümmögés hogy "ezzel el lehet menni bíróságra" (de nem megyek már leírtam miért nem)


Akkor summázva:

MI A SZAR ÉRTELME VAN? ÁRULJUK MÁR EL!

2017. szept. 8. 13:00
 26/44 anonim ***** válasza:
sokkal több, mint ennek a szerencsétlenkedésnek, mint amit itt előadsz, ugyanis mind meg vagyunk róla győződve, hogy egy szó sem igaz a története(i)dből, hazugság az egész. A célod sem a tanács kérés, ez teljesen egyértelmű, csak az, hogy hőzönghess. Tudnám ehhez minek közönség...
2017. szept. 8. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/44 A kérdező kommentje:

Újra csak ugyanazt kérdezem újra és újra.

Ha kiderül hogy minden igaz akkor mégis mi lesz?

Semmi?


Jól sejtem? Megállapítjátok majd hogy "hát ilyet a munkáltató nem tehet". Én is tudom elvileg nem.

gyakorlatilag meg mit tehet egy munkáltató? Bármit.

Bármit amit a melós eltűr neki.

És itt mindent eltűrnek (és is) csak hogy az állás megmaradjon.

Ezt a szemét munkáltató is tudja. Kör bezárult.


Én meg csak azt nem értem ebben mi a hihetetlen? Hogy egy mumkáltató orrba szájba csal az emberek meg kussolnak csak hogy állásuk legyen?

2017. szept. 8. 13:19
 28/44 anonim ***** válasza:

HA kiderülne, hogy minden igaz akkor próbálnánk segíteni. Mert az csak a te tévképzeted, hogy a munkavállalónak tűrnie kell. Nem kell, a valóságban sokkal több lehetősége van, mint a munkaadónak. Igen, benne van a pakliban a munkahelyváltás, de ha valóban tanár vagy ez nem okozhat problémát a mai környezetben.


De mivel egy büdös szó sem igaz az egészből, így senki nem fog komolyan venni. Ez a büdös nagy igazság.

2017. szept. 8. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/44 A kérdező kommentje:

"Nem kell, a valóságban sokkal több lehetősége van, mint a munkaadónak. "


Sorold azokat a lehetőségeket. Várom.

De előre szólok, ami azzal jár hogy felmondok/kirúgnak azt le se írd.

Bármi tanácsot követek akármit KIVÉVE ami az állásvesztés veszélyét hordozza.

mert az semmi szín alatt el nem képzelhető hogy máshova menjek.

Hova mennék. A híd alá? A közmunkába? Max.

Akkor inkább ez.



De azért várom a lehetőségeket.

2017. szept. 8. 13:56
 30/44 Koplárovics Béci ***** válasza:

"Semmit nem mondtak elvették a pénzt és kész.,

Ezt nem fogja fel(nem akarja felfogni....) senki.....

Hogy elvették és kész. Ilyen marha egyszerűen."


Felfogtuk. Elhisszük. Nem kell senkinek sehol bizonyítgatnod. Te nem fogod fel, hogy ez azért van, mert megtehetik, leszarva a jogaszbályokat. Mert tudják, hogy akkora lúzerek vagytok, hogy esélyetek sincs munkahelyet váltani, mert a következő villanyszámlát is be kell fizetni. Éppen ezért nem fogtok perelni, nem fogjátok tömegesen otthagyni, nem fogjátok feljelenteni.

2017. szept. 8. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!