Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A szerződésem és a bérem...

A szerződésem és a bérem módosításához nem kéne az én belegyezésem is?

Figyelt kérdés

Ha nekem van egy határozatlan szerződésem fix alapbérrel és a munkáltató azt mondja jövő hónaptól csak 10 ft-ot keresel majd (noha eddig 15-öt kerestél) akkor ez hogyan lehetséges?


Nem kéne ehhez egy szerződésmódosítás és arra az én aláírásom is?

Nem írtunk alá semmit nem kaptunk semmit mégis mindenkinek 2 hónapja alacsonyabb (jóval!!! ) az alapbére.

A cég erre annyit mond hogy ők megmondták hogy lecsökkentik a bért...

Ez így elég ? Ezt így lehet?


2017. szept. 7. 18:25
1 2 3 4 5
 1/44 A kérdező kommentje:

Bíróságra nyiévn egyikünk se fog menni annál joban féltjük az állást. Nem engedheti meg itt senki magának hogy kirúgják ha szólni mer vagy bíróságra megy.

Így kussol mindenki inkább.

2017. szept. 7. 18:27
 2/44 anonim ***** válasza:
86%

"Bíróságra nyiévn egyikünk se fog menni annál joban féltjük az állást. Nem engedheti meg itt senki magának hogy kirúgják ha szólni mer vagy bíróságra megy.

Így kussol mindenki inkább."

Pontosan ezért csinálják. Ugyanis legálisan csak közös szerződésmódosítással lehet megváltoztatni a bért.

2017. szept. 7. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/44 anonim ***** válasza:
88%
Na, Balazska visszatert a kamusztorijaival....
2017. szept. 7. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/44 A kérdező kommentje:

" Ugyanis legálisan csak közös szerződésmódosítással lehet megváltoztatni a bért."


De van egy probléma azért. Mi van ha "valaki" (monduk én) feldobom az OMMF-nél a céget? Hogy fogják kimagyarázni hogy itt a Jóska pl, akinek a szerződése szerint 10 ft-ot kéne kapni és utalva kap 8 ft munkabért ... le se lehet tagadni.


Ezt adott esetben hogy magyarázzák ki? A jó öreg borítékos módszerrel?

2017. szept. 7. 18:59
 5/44 anonim ***** válasza:
80%
Most melyik alteregód játszik éppen, a tanár vagy a közgazdász?
2017. szept. 7. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/44 anonim ***** válasza:
0%

Honnan tudjátok hogy ez Balázska?

Bocsi, viszonylag új vagyok XD

2017. szept. 7. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/44 Koplárovics Béci ***** válasza:
100%
Ugyanazt a kérdést teszi fel ezeregyedszer is, hogy hallja azt, hogy mekkora marha.
2017. szept. 7. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/44 anonim ***** válasza:
82%

Én nem vagyok róla meggyőződve, hogy ez bazsi.


De ez is egy hasonszőrű elmeroggyant. Ő tipikusan munkaügyi kérdéseket tesz fel, de teljesen abszurdakat, mindig elfed valami részletet, amit később ki tud emelni és előadni, hogy mindenki hülye csak ő a sárga villamos.

2017. szept. 7. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/44 anonim ***** válasza:
68%
Nem unod még? Vagy erre vered?
2017. szept. 7. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/44 anonim ***** válasza:
90%
Ez nem inkább a munkaügyes troll?
2017. szept. 7. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!