Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Nos szerintetek melyiket...

Nos szerintetek melyiket válasszam? Hogyan döntsek?

Figyelt kérdés

20 éves fiu vagyok, erdélyi. Most jött az a szerencsém hogy több munka ajánlatot is kaptam, és kellene választanom de nem nagyon tudok.

1. Ha a villamossági vállalathoz vennének föl akkor kb 80.000 forint fizetés kapnék, de rögtön tudnék egyetemre iratkozni( mérnökire gondoltam), megvan a villanyszerelő diplomám, ez a legkomolyabb diploma az országunkban. Itt a munka szinte nulla, inkább tekergés és kb 7 vagy 8 orát kell bent lenni, ebből 3 vagy 4et dolgozni. És itthon lennék.

2. Ha a külföldi munkát választanám, aamiben versenyvizsga volt és sikerült, (standépités) akkor kb 600.000 forintot. Ez is biztos mert egy ismerősöm kint volt és voltam nála érdeklődni, ő pedig elmondta ezeket a dolgokat, de ott nagyon sokat kell dolgozni. 16 olykor 20 orát egyhuzamban, és azt pl ugy hogy reggel 7től éjjel 3vagy 4 oráig, és ezt egész héten át és a főnök bas*tat.

3. Megvan a B,C,E kategoriám és az Atestátom is, ezzel pedig a kamionsofőrségre gondoltam. hát itt sem adnak kevés pénz. kb 250.000et.


És nem tudok dönteni, mit mondotok, és érveljetek vele! Kort és nemet is kérek! FŐleg az idősek válaszát várom:D


2010. máj. 7. 20:35
1 2 3
 21/27 A kérdező kommentje:
irok neked egy e-mail hogy hogyan döntöttem:)
2010. máj. 7. 22:11
 22/27 anonim ***** válasza:

én biztosan az elsőt választanám, mert abban van perspektíva. nem tudom, hol van a külföldi munka, de ha Nyugat-Európa, akkor aki azt írta, hogy 100ezer forint megy a megélhetésre nagyot tévedett (én Németországban élek, még kétszer ennyi is épphogy tengődés). igaz, nem lenne időd költeni, mert állandóan dolgoznál. biztos van abban is logika, hogy fiatal vagy és bírnád, de hidd el, hosszútávon az ilyen hajtást nem lehet bírni, ahol laknál, tuti az se lenne egy leányálom.

nem tudom, lenne-e lehetőséged pár év múlva is belekezdeni az egyetembe vagy ez ilyen most adódó alkalom? havi 80ezer nem sok, de amellett még talán tudsz valami mást is találni egy kis mellékesért (külföldön úgyis sokkal többet dolgoztál volna, igaz sokkal többért) és ki tudod így húzni az egyetemi éveket. utána pedig remélhetőleg jól tudsz elhelyezkedni.

a kamionos dolog kb. ugyanolyan, mint a külföldi meló, iszonyatosan meghajtanak azért a pénzért és még veszélyes is.

szóval nálam továbbra is az első a nyerő.

32/N.

2010. máj. 7. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 A kérdező kommentje:
hát az elsővel az igazság hogy ha már elvégezném a mérnöki egyetemet akkor mivel ott dolgoznék már, az elhelyezkedés is összejönne. És azért már egy komoly szakma lenne, ami biztos pont.
2010. máj. 7. 22:38
 24/27 anonim ***** válasza:

ha kell neked a későbbiekben több esély és több lehetőség, szélesebb körű lehetőség, akkor külföld.

ha beéred itthon és 'csak' ez az álmod, akkor az 1.

bár fizikailag is terhelhetőbb vagy még most, nincsenek kötöttségeid sem, a lehetőségeket ilyenkor szokás megragadni.


azért tényleg írd majd meg hogy döntöttél:D

2010. máj. 7. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 A kérdező kommentje:

de milyen az a több esély és lehetőség? nem csak ez az álmom.

De ha kimegyek akkor sok pénz összegyüjtök, persze hogy kint pl olaszban veszek egy házat, egy autot. Eddig okés de azt a munkát otthagyom mert nagyon meguntam és akkor merre menjek egyetem nélkül? mit tehetek? minek foghatok ott?

2010. máj. 7. 22:58
 26/27 anonim ***** válasza:

azt sose lehet tudni mi fog ott kint történni ennyi idő alatt. viszont ha hazajössz, mikor hazajössz, ugyanúgy lesz lehetőséged egy ilyen munkára MINIMUM, amit most ajánlottak (1).

de szerintem jobb lehetőségeid is fognak adódni, mivel lesz a kezedben egy ilyen tapasztalat. és mellette akkor is ugyanúgy szintén itt marad még a lehetőséged, hogy elmenj egyetemre.

a lényeg, hogy ez a lehetőséged amit magyarországon most kaptál, megvár. ugyanitt lesz még 3 év múlva is. annyi lesz a különbség, hogy már több és jobb lehetőségeid lesznek itthon is amint hazajössz.

nekem mindenhol nagyon rákaptak arra, hogy dolgoztam külföldön. szerintem ez nagy előny. persze nem mindegy hogy mit és hol..., de én ebből profitáltam mindig rendesen.

míg az iskola itt lesz még, és ilyen állások is min. lesznek még. csak te fogsz addigra többet érni.:)

míg ha itt maradsz, nem biztos, hogy kapsz majd ilyen lehetőséget mégegyszer, illetve neked meg lesznek e hozzá a körülményeid: barátnő, kitartás, sikerre való vágy.. és ki tudja..

2010. máj. 7. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 A kérdező kommentje:
Megfontolom:) és remélem jol fogok dönteni:)
2010. máj. 8. 10:25
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!