Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Nos szerintetek melyiket...

Nos szerintetek melyiket válasszam? Hogyan döntsek?

Figyelt kérdés

20 éves fiu vagyok, erdélyi. Most jött az a szerencsém hogy több munka ajánlatot is kaptam, és kellene választanom de nem nagyon tudok.

1. Ha a villamossági vállalathoz vennének föl akkor kb 80.000 forint fizetés kapnék, de rögtön tudnék egyetemre iratkozni( mérnökire gondoltam), megvan a villanyszerelő diplomám, ez a legkomolyabb diploma az országunkban. Itt a munka szinte nulla, inkább tekergés és kb 7 vagy 8 orát kell bent lenni, ebből 3 vagy 4et dolgozni. És itthon lennék.

2. Ha a külföldi munkát választanám, aamiben versenyvizsga volt és sikerült, (standépités) akkor kb 600.000 forintot. Ez is biztos mert egy ismerősöm kint volt és voltam nála érdeklődni, ő pedig elmondta ezeket a dolgokat, de ott nagyon sokat kell dolgozni. 16 olykor 20 orát egyhuzamban, és azt pl ugy hogy reggel 7től éjjel 3vagy 4 oráig, és ezt egész héten át és a főnök bas*tat.

3. Megvan a B,C,E kategoriám és az Atestátom is, ezzel pedig a kamionsofőrségre gondoltam. hát itt sem adnak kevés pénz. kb 250.000et.


És nem tudok dönteni, mit mondotok, és érveljetek vele! Kort és nemet is kérek! FŐleg az idősek válaszát várom:D


2010. máj. 7. 20:35
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:

Bár idős nem vagyok, de nálad idősebb (23), talán válaszolhatok én is:

Én kezdésnek a külföldi munkát választanám, ha mégsem jön be, akkor a kamionozást, és ha az sem jön be, akkor a villanyszerelőit.

Ennek elég egyszerű oka van: aki jó munkabíróképességű (mint pl. én), az kapjon is magas fizetést. De ha gondok vannak a munkahelyen, akkor lehet menni a kisebb fizetésű helyre is dolgozni, viszont ha a kamionozás sem jön be, akkor maradna a 80.000 fizetés, amiből azért nem olyan egyszerű megélni, mint a másik kettőből :)

2010. máj. 7. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:
igen de hogyha elvégzem az egyetemet akkor itt lehetnék mérnők és király életem lenne, mert ugyis meglenne 200.000es fizetésem majd. És a megnőzzülést majd kb 27 vagy 28 éves korba gondoltam.
2010. máj. 7. 20:48
 3/27 anonim ***** válasza:
100%
Én a külföldit választanám. Most még fiatal vagy és erős. Dolgozol ott egy-két évig és ha visszafogod magad költekezésileg (ami nem nehéz, ha 16 órát dolgozol :) ), akkor hamar összejön pár millió, amiből meg tudod alapozni a jövődet. Pl. veszel egy házat, de nem hitelből, az ma nagy dolog. Ha olyan beállítottságú vagy, tőkét gyűjtesz és indítasz egy vállalkozást. Az a lényeg, hogy ha okosan csinálod és most feláldozol pár évet (ami után még mindig bőven fiatal vagy, szóval nem a fiatalságod ment rá), akkor a későbbiekben nem lesznek anyagi gondjaid, vagy csak minimális. Ez szerintem sokat számít, nem azon stresszelsz 15 évig, hogy hogy fizeted ki a törlesztőrészletet vagy ilyesmi. Bár nekem lenne ilyen lehetőségem :D
2010. máj. 7. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
És később akár magadnak tudod finanszírozni a egyetemet :)
2010. máj. 7. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
Én az elsőt választanám.
2010. máj. 7. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:
hát ilyen törlesztő részlet nem nagyon van, mert két lakásunk van. Így végülis egyik az enyém lesz, mert egyedül vagyok fiú. És egy auto is van, amit én használok mert már a faternak nem kell.
2010. máj. 7. 20:57
 7/27 A kérdező kommentje:
később ha haza jönnék nem hiszem majd még mennék egyetemre. És akkor már ez a meló nem lenne. Még nem mondtam, de angolul is elég jol tudok. Az egyetemhez is most lenne még eszem.
2010. máj. 7. 20:59
 8/27 anonim válasza:

Ha 4 évig dolgozol havi 600.000. ezer forintért, és minden hónapban a megélhetésre 100.000. forintot költesz, akkor 24.000.000. forint lesz a zsebedben.

Ez azért elég nyomós érv.

2010. máj. 7. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 A kérdező kommentje:

hja ez valos igaz. De a barátom 6 honap után eljött mert nem birta. Olyan volt hogy egyik délutántol a másik délutánig dolgoztak. ami 20 vagy 24 ora. Egy másik ismim már 2 éve ott van, ez is igaz.


De majd amikor elérném a 30 évet nem lennék egy megbecsült jol megfizetett ember, jo állással mit ellenben a mernökivel ha összejönne.

2010. máj. 7. 21:04
 10/27 anonim válasza:

Ezen dolgok fényében az elsőt javasolnám.

Ha bizonytalan a külföldi munka, akkor tanulj tovább mindenképp! A kamionsofőr állással, nagyon nehezen tudnál rendes családot teremteni.

2010. máj. 7. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!