Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Nos szerintetek melyiket...

Nos szerintetek melyiket válasszam? Hogyan döntsek?

Figyelt kérdés

20 éves fiu vagyok, erdélyi. Most jött az a szerencsém hogy több munka ajánlatot is kaptam, és kellene választanom de nem nagyon tudok.

1. Ha a villamossági vállalathoz vennének föl akkor kb 80.000 forint fizetés kapnék, de rögtön tudnék egyetemre iratkozni( mérnökire gondoltam), megvan a villanyszerelő diplomám, ez a legkomolyabb diploma az országunkban. Itt a munka szinte nulla, inkább tekergés és kb 7 vagy 8 orát kell bent lenni, ebből 3 vagy 4et dolgozni. És itthon lennék.

2. Ha a külföldi munkát választanám, aamiben versenyvizsga volt és sikerült, (standépités) akkor kb 600.000 forintot. Ez is biztos mert egy ismerősöm kint volt és voltam nála érdeklődni, ő pedig elmondta ezeket a dolgokat, de ott nagyon sokat kell dolgozni. 16 olykor 20 orát egyhuzamban, és azt pl ugy hogy reggel 7től éjjel 3vagy 4 oráig, és ezt egész héten át és a főnök bas*tat.

3. Megvan a B,C,E kategoriám és az Atestátom is, ezzel pedig a kamionsofőrségre gondoltam. hát itt sem adnak kevés pénz. kb 250.000et.


És nem tudok dönteni, mit mondotok, és érveljetek vele! Kort és nemet is kérek! FŐleg az idősek válaszát várom:D


2010. máj. 7. 20:35
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
100%

én többször voltam külföldön és hidd el a külföldi jó munkahelyen lévő munkatapasztalat RENGETEGET ér itt magyarországon. sokkal több esélyed lesz, még akkor is, ha nem bírod, és hazajössz.

míg, ha itt maradsz, akkor csak egy 'átlag' mérnök leszel, aki tud angolul, érted? ilyenből azért nem kevés van. nem rosszindulatból mondom..

:)


33N

2010. máj. 7. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 A kérdező kommentje:
na látjátok, egyik fele ezt mondja és a másik azt:) az én egyik agyféltekém ezt és a másik azt mondja:D igy ki fog dönteni?:P
2010. máj. 7. 21:21
 13/27 A kérdező kommentje:
És a nem birás és haza jövés nem lesz 3 évig , mert a szerződés olyan hosszu lenne. mivel azt mondta hogy mindenki egy évet ki mnet és megszedte magát majd lelépett ezért egy 3 éves szerződést csináltat.
2010. máj. 7. 21:22
 14/27 anonim ***** válasza:

Egyértelműen kamionoznék.

Fiatalabb koromban odáig voltam érte, csináltam is. Mára "lenyugodtam" vagy mi, de szeretek minden este a saját ágyamban aludni. De azért néha még vonz az autópálya, a 3-400 lóerő, a sok tonna.

Próbáld meg, bár ez egy életforma. Van ismerősöm, aki 50+ évesen is még mindig ezt csinálja, huszonéve, és normális családja, boldog házassága van -bár a feleség teljes mértékben megértő, együttműködő (mert hiszen ezt az életet nem kis mértékben tolerálniuk kell a kamionosfeleségeknek).


F/37

2010. máj. 7. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:

fiatal vagy. 3 évet ki fogsz bírni, bármennyit is kell dolgozni. anyagilag is jól jársz, és a lehetőségeid is hidd el jobbak lesznek mikor hazajössz!!

ez az én tapasztalatom..

21.09

2010. máj. 7. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim válasza:

Szia! Sztem aszerint dönts, hogy szeretnél-e világot látni vagy inkább otthon maradni. Ha a külföldi munkát választod és mégse tetszik vagy nem bírod már könnyebben fogsz másik melót találni,meg azért sokat is keresnél. Ha úgy érzed honvágyad lenne és hiányozna a család meg a barátok akkor maradj inkább otthon és válaszd az első melót. Én a harmadik melót nem ajánlom,ha eszed van inkább értelmiségi melót válassz.

( 30 éves anyuka vagyok.)

2010. máj. 7. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 A kérdező kommentje:
én is imádom a kamionokat:) de nem amelyik céghez akartam menni oda nem vesznek föl mig 21 nem lecek.
2010. máj. 7. 21:36
 18/27 A kérdező kommentje:
hát én is most már a kaminozást hagynám :D
2010. máj. 7. 21:37
 19/27 A kérdező kommentje:
az anyukák azt mondják, hát lehet a külföldid választom:)
2010. máj. 7. 21:40
 20/27 anonim válasza:
Utolsó vagyok. Sztem jól döntesz, ha a külföldöt választod. Kimész, ha nem tetszik keresel ott mást, ha kinnt vagy már jobban fel tudod mérni a lehetőségeket,mint otthonról és világot látsz, tapasztalatokat szerzel. Fiatal vagy, addig utazgass,míg nincs családod.
2010. máj. 7. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!