Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Munkaajanlatot kaptam. A...

Munkaajanlatot kaptam. A szerződesre mikor rakerdeztem mikor irjuk alá: "azt mi megoldjuk" valaszolta a főnök. Normalis ez, es az hogy a fizut KÉZBE ADJÁK?

Figyelt kérdés

Szerintetek átveres akar ez lenni hogy abban az esetben ha majd felmondok az utolsó 10 napot ne fizessék ki?


Ti mit szoltok?

Nagyon fontos!


2017. jan. 26. 09:17
 1/10 A kérdező kommentje:
Ti mit tennétek? Maradnatok?
2017. jan. 26. 09:18
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Hát, nekem ez azt jelentené, hogy "nem fogunk mi téged bejelenteni, de ne pattogj, maradj csendben"

Olyan értelemben nem biztos, hogy átverés, hogy nem fizetne ki, de erősen gyanús, hogy nem jelent be.

Az ügyfélkapun le tudod ellenőrizni bejelentett e.

2017. jan. 26. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
58%

???

"Szerintetek átveres akar ez lenni hogy abban az esetben ha majd felmondok az utolsó 10 napot ne fizessék ki? "

Mi köze a készpénzes fizetésnek az utolsó 10 naphoz? Meg egyébként is, ilyent még sosem hallottam, hogy az utolsó 10 napot nem fizetik ki: vagy egyáltalán nem fizetnek, vagy levonnak... Arról nem beszélve, hogy még el sem kezdtél dolgozni és máris a felmondáson jár az eszed?


"Maradnátok?"

Ezt meg végképp nem értem... maradni olyan helyen lehet, ahol már voltál - ha jól értem, itt még nem is dolgoztál...

Meg aztán a legtöbb helyen próbaidővel indítanak - amit bármelyik fél felmondhat egyik napról a másikra. Szóval nem értem, miért ne kezdhetnél dolgozni..?

2017. jan. 26. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

2. vagyok.

Azt tenném, hogy

a.) ha már több hete dolgozom neki és lassan esedékes a fizu, akkor megvárnám, hogy megkapjam és utána lépnék. Ha nem akar fizetni, akkor azonnal.

b.) ha csak pár napja, akkor megmondanám, hogy legyen szerződés vagy nem jövök többet. Persze meg lehet próbálni kiharcolni, hogy az addigi munkádat fizesse ki.

c.) ha még el sem kezdted, akkor elfogadnám a munkaajánlatot és csak szerződés aláírása után kezdeném a munkát. Ha ez az első 3 munkanap alatt nem történik meg, akkor otthagynám.

2017. jan. 26. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Normális olyan értelemben, hogy sok helyen sajnos így működik. Ha teheted, ne dolgozz feketén!
2017. jan. 26. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Ne fogadd el, vagy ha igen, akkor úgy, mint a haverjaim az építőiparban! Napi kifizetéssel kézbe! Ne légy lúzer, hogy febr 1től márc 10ig dolgozol 1,5 hónapot, aztán nem kapsz 1 fillért sem!

Épitőiparban 1 nap végén nincs fizu, már másnap be sem mennek a melósk!

2017. jan. 26. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
45%

Ha nem akar bejelenteni, hát ne tegye, viszont akkor alkudj ki magasabb bért, hiszen így csak az a költsége van és semmi más. Így nem pofázhat, hogy dehát azért alacsony a fizetésed, mert adóznia kell utánad.. Ha neki így éri meg, hát oké, de el kell érni, hogy neked is megérje.


Mert érted, lehet máshol is ugyanennyit keresnél, de fizetve lenne a TB-d és a nyugdíjad is, vágod. Ha most itt nem, hát rendben, de akkor a fizud cserébe legyen jóval magasabb.

2017. jan. 26. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem életbevágó, akkor nem mennék oda dolgozni. Lehet, hogy ki fog fizetni, de mindig ott lesz a "mi van, ha mégsem" a fejedben. Valószínűleg erre is fog majd számítani...így mindig az adósod lesz, de ha mennél, semmit sem tehetsz majd, hogy kifizessen. Márpedig a végén nem fog. Arról nem beszélve, ha valami majd nem tetszik neki akár a munkában, akár egy esetleges szabadsággal kapcsolatban, feljogosítva érzi majd magát, hogy nem fizet vagy nem annyit...
2017. jan. 26. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Koszi utolsó !

Tetszett a valaszod. Nem tudom ki pontozott le.

2017. jan. 26. 18:18
 10/10 A kérdező kommentje:
Es a tobbieknek is koszonom a választ
2017. jan. 26. 18:20

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!