Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha próbaidő után mondok fel...

Ha próbaidő után mondok fel egy hónappal, akkor mennyi a felmondási idő?

Figyelt kérdés
Próbaidőben jobb felmondani? Illetve mit tehetek ha nem engednek el, vagy nem fizetnek ki, vagy visszatartják a papírjaim? Több kollegával meg csinálták.
2016. dec. 6. 18:25
 1/5 anonim ***** válasza:

felmondási idő: amennyi a szerződésedben van, vagy ha erről nincs szó benne, akkor 30 nap (MT)


felmondás egyoldalú jognyilatkozat, nincs olyan, hogy nem engednek el, nem kell az engedélyük, tudomásul kell venniük (nincs rabszolgaság Magyarországon elvileg)


ha nem fizetnek, de járna, akkor fizetési meghagyást indítasz és kész

2016. dec. 6. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

MT=magyar törvények szerint?

Elvileg 3 hónap után véglegesítenek, csak fontolgatom, hogy mikor mondjak fel. Ja és még egy kérdés: ha mondjuk, a 3 dik hónapban odaadom a fönöknek a felmondást és ő úgy dönt nem veszi tudomásul, vagy nem írja alá, csak a következő hónapban, akkor már van felmondási idő és akkor 1 hónapot még ott kell dolgoznom?

2016. dec. 6. 18:42
 3/5 anonim válasza:

MT = Munka Törvénykönyve (Jesszus!!!)

Ha próbaidőben mondasz fel, másnap már nem kell bemenned. Kötelesek odaadni a papírjaidat és kifizetni, ami jár.

Ha nem teszik, lehet pereskedni.

Ha nem próbaidő alatt mondasz fel, akkor a felmondási időben dolgoznod kell, kivéve ha erről másképp állapodtok meg (közös megegyezés).

Felmondáskor írásban nyilatkoznod kell, hogy felmondasz. A neten vannak erre minták. Ha nem veszik át, küldd el e-mailben, és írány a munkaügyi bíróság. (De ha szimplán nem mész be, miután letelt a felmondási idő, úgyis kirúgnak.)

2016. dec. 6. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Magyar törvények szerint.:DDDDD
2016. dec. 6. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A felmondás egy egyoldalú jognyilatkozat. Nem kell a másik fél beleegyezése.


Felmondani mindig írásban mondjunk fel, hogy nyoma legyen. 2 egyező példányban kell elkészíteni, és a nálad maradó példányon a MUNKÁLTATÓI JOGKÖR GYAKORLÓJÁVAL dátummal ellátva átvetetni. Még akkor is, ha próbaidő alatt lépjük ezt meg.


Ha munkáltató nem hajlandó átvenni, akkor keríteni két embert, aki a felmondáson (név, lakcím, személyi igazolvány szám és aláírásuk) igazolja, hogy Te megkísérelted az átadást X. Y. napon, de a munkáltató azt megtagadta. Onnantól kezdve a jognyilatkozat átvettnek minősül még akkor is, ha a munkáltatónak fogalma sincs annak tartalmáról.

Ha ez nem lehetséges, akkor e-mail címre elküldeni, valamint tértivevényes postai küldeményként fel kell adni a munkáltató címére úgy, hogy kísérőlevélként feltüntetni azt benne, hogy mivel megtagadta a személyes átvételt X. Y. napon, ezért postai és elektronikus levél formájában küldöd meg.


Amennyiben a felmondás hatására a munkáltató nem az MT-ben leírtak szerint jár el (nem fizet ki, nem adja ki a papírokat), a Munkaügyi és Munkavédelmi Felügyelőségen kell panaszt tenni, a Munkaügyi Bíróság ráér akkor, ha a Felügyelőség nem ér célt náluk. Ilyen még nem volt...

2016. dec. 8. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!