Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Munkahely közli hogy mindenkin...

Munkahely közli hogy mindenkinek megemeli a fizetését papíron de a különbözetet le kell adni kp-ban a főnöknek-ti ezt elhiszitek?

Figyelt kérdés

Ti elhiszitek ezt a sztorit? Ismerősöm meséli és mivel jó ismerősöm nem vádolnám őt hazugsággal de egyszerűen nem hiszem el mégse.

Szóval munkahelyen a főnök egybehívja a dolgozókat és közli: papíron mindenkinek megemelik a fizetését nem is kicsit, 1,5x annyit keresnek majd. De a mostani fizu és az új fizu különbözetét kb-ban le kell adni a főnöknek minden fizukor. Persze ennek papíron semmi nyoma. Aki ezt nem teszi az másnap megkapja a felmondást.

És állítólag ez a rendszer megy már hónapok óta.


Na most mit nem hiszek el?

Azt hogy egy főnök kitalál ilyet azt simán elhiszem.

Én azt nem hiszem el hogy egy munkahelyen a dolgozók egy ilyen kijelentés után nem lincselik meg ott helyben a főnököt. Azt nem hiszem el hogy egy ilyen cégnek egy ilyen kijelentés után ég marad 1 db dolgozója is.

Azt nem hiszem el hogy vannak olyan birkák akik egy benyelik és csinálják.

És akkor még azt se hiszem el hogy senki nem számol utána az SZJa-nak. Mert ugye magas fizu mégha csak papíron is= magasabb SZJA amit ugye végső soron a dolgozó fizet.


Ti elhiszitek hogy ilyen van és a dolgozók ezt benyelik?


2016. nov. 17. 08:51
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Gyakorlatilag is könnyű. Ha én egy lengyel üzletember lennék és az egyik MO-i telephelyemről kapnék pár e-mailt a dolgozóktól, hogy a helyi vezető ezt csinálja - nekem bőven elég lenne a 2-3 egybehangzó mail ahhoz, hogy azonnal megvizsgáljam a dolgot.


Ha meg valakinek keményen a tökeire lépsz akkor fogsz találni valamit. Pl. megvárnám az első ilyen "leadós napot" és megnézném a kamera felvételeket. Nehéz lesz tagadni, hogy miért sétált be fizuosztás után a fél gyár a főnökhöz (ahol amúgy soha semmi dolguk).

2016. nov. 18. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Pff... lengyel csavo jofej akar lenni, a magyar vezetoseg meg benyeli a pluszpenzt. Az kemeny...


Kapna a nagyfonok par e-mailt szerintem a kormere nezne ennek a magyar fonoknek. Hogy nem sul le a kepe egynemelyiknek...


A lengyel biztos azt hiszi jot csinalt; megy az uzlet, fizuemelest ad, hogy ne menjenek el a dolgozok, meg mert gondolom megteheti, ez a farok meg bekavar mindenkinek.

2016. nov. 18. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Utolsó ne dramazd túl, kamu a kérdés. Ezba kerdezo minden héten felteszem egy ilyen provokatív nonszensz fantaziakerdest
2016. nov. 18. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Ja, oke. Kosz h irtal. :D
2016. nov. 18. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Nem reáli a bér az egyik legjobban adóval járulékkal sújtott költség.


Fekete pénz előállítására ennél vannak kifinomultabb praktikák, ez egy nagyon kezdő piti hozzá nem értő húzás lehet.


Amúgy ha így van és csak azért emelt mert kell neki a kp és a munkavállalóknak nincs választásuk akkor le kell szarni a befizetett járulékokkal még így is ők járnak jobban mintha nem kaptak volna semmit.

2016. nov. 18. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

# 15 vagyok most olvastam végig akkor más a szitu előző hozzászólásomat arra értettem hogyha tulajdonos a cégben és úgy főnök.


Így csak simán lopja a cég pénzét, hát nem tudom nagyobb összetartással talán lehet olyat csinálni, hogy senki nem adja oda neki egyszerre talán nem rúg ki 5-10 embert vagy akár 1 et is aki fontos munkát végez.

2016. nov. 18. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!