Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A cég senkinek se fizet...

A cég senkinek se fizet utazási hozzájárulást pedig mindenkinek kéne-kivéve egy embernek akinek meg nem kéne mert egy utcára lakik a cégtől? Ti ezt elhinnétek?

Figyelt kérdés

Csak kíváncsi vagyok mennyire hihető ill ki mit szól ehhez a sztorihoz.

Sajnos igaz egyébként.

Kis település egyetlen valamirevaló munkahelye egy faárutelep. Az összes dolgozó más településről jár van aki 40 km-ről. Az Mt szerint a cégnek kötelessége lenne 86%os utazási hozzájárulást fizetni mindenkinek. Senkinek se fizet a cég semmit meg is mondja a főnök vállalja a melót így vagy nem. Ő nem fizet.


Kivéve egy embernek. Ő az irodán dolgozik egyedüliként helyi, 1 utcára lakik a cégtől, gyalog 5 perc séta. Ő havonta több 10.000 HUF-ot kap „utazási támogatás” címén. Miközben irodai dolgozó sehova se kell mennie, csak azt a 200métert.

„Véletlenül” ő a főnök rokona. Csak véletlen persze.


Szóval ott van 10 melós akiknek jogszabály szerint járna és kellene is nekik-és semmit se kapnak.

És van valaki akinek meg nem járna és eleve abszurd utazási pénzt adni neki a 200m-es távra. Ő meg kap.


Nem az az érdekes inkább ő miért kap,hanem az hogy a többi miért nem (pedig kéne).

Vagyis senkinek semmi köze hozzá ki mit kap, de ahhoz van mit NEM KAP ha jár.

És ugye azért emberből vagyunk, ha átlagjózsi meghallja hogy ő semmit se kap pedig kéne gizike meg igen, pedig nem kéne akkor nyílik a bicska.

És ha van köze ha nincs köze akkor is felteszi a kérdést hogy akkor ez hogy is van?

Jó sztori?


2016. szept. 3. 15:08
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

" Az Mt szerint a cégnek kötelessége lenne 86%os utazási hozzájárulást fizetni mindenkinek."


Dolgoztam egy cégnél, aki a bkv bérletet mindenkinek támogatta, viszont km-pénzt az autóval bejáróknak nem.


Amikor megkérdeztem, hogy miért, azt mondták, hogy "mert ők környezettudatosak".

2016. szept. 3. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Na hát hidd el az itteni melósokat nem fenyegeti a veszély hogy kocsival jöjjenek.

Örülnek ha egy bringájuk van.

2016. szept. 3. 15:17
 3/14 anonim ***** válasza:
75%
Igen, fizetnie kéne nektek is a cégnek, de nem teszi, mert egy gerinctelen a főnök és ti nem tesztek ellene.
2016. szept. 3. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
És mit tegyünk? Taníts mester mit tegyünk ha a kiindulás hogy az állás kell és semmit nem tehetünk amivel veszélyeztetjük?
2016. szept. 3. 18:22
 5/14 anonim ***** válasza:

Ne személyeskedj. Én sem tettem.


Vagy feljelented és elveszted az állásod vagy maradj minden így vagy. Ez van, próbáld túltenni magad rajta...

2016. szept. 3. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Mind a 10-en megfenyegetitek hogy egyszerre felmondtok e ok miatt. Csak is összefogással tudtok elérni valamit. Sajna tudom Magyarországon ez nem szokott így lenni, meg módi az is hogy féltik a munkahelyüket az emberek (okkal), főleg olyan környéken ami a tietek is lehet h nem könnyű állást találni.
2016. szept. 3. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Ha megfelel ez a helyzet, akkor ne panaszkodj!


Ha nem felel meg, akkor a kormányhivatalokban találsz egy olyan szervet: Munkaügyi és Munkavédelmi Felügyelőség. Ott tegyél panaszt, kérésre név nélkül kezelik a panaszod, tehát nem tudja meg a főnök, ki köpte be. A felügyelőség tesz egy kirándulást a cégnél, és az egyebek mellett leellenőrzi, hogy fizeti-e a kötelező utazási térítést a közigazgatási határon kívülről járó dolgozóinak. Ha nem, akkor kap egy figyelmeztetés és kötelezi rá, hogy fizessen, amit utólag ellenőrizni is fog.

2016. szept. 4. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Nyugalom a papírok egy esetleges ellenőrzés esetén rendben vannak, mindenki kapja a km-nek megfelelő 9Ft-ot.

Hiába jelented fel, a könyvelésben szerepel a kifizetés, tapasztalatból mondom!


Állami cégnél dolgozik édesanyám, ugyebár járna a hétvégi munkavégzésre + pénz és szabadnap cserében, de papíron senki sincsen hétvégén, így fizetni sem kell rá. Be lett jelentve, kijöttek vasárnapi ellenőrzésre, kezeztek a 16 alkalmazottal és mindent rendben találtak!


Nyugodj meg nálatok is minden rendben van, nincs ott hiba!

2016. szept. 4. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Ja hát munkaügyi ellenőrzés az épp most júniusban volt. Mit ellenőriztek nem tudom de minden "rendben " volt.

Miközben ott dolgozott épp az a kollega is aki papír szerint szabira votl kiírva...

mumkaügyi ellenőrzés... ugyan... boríték a zsebbe és minden rendben

2016. szept. 4. 09:11
 10/14 A kérdező kommentje:

Ismerősöm a klik-nél dolgozik és felnyomta a klik-et a munkaügyön hogy késve fizet. Már 20-a elmúlt és nem kapta még meg a fizut amit 10-ig kellett volna.

Az ellenőrök jöttek vizsgáltak , állítólag büntettek is (állítólag) a fizetés akkor se jött meg csak jó két hét múlva (az már egy hónapos késés) és azóta is mindig késik.

Ennyit a munkaügyről.És a klik nem egy zugkáefté hanme állami szerv!

2016. szept. 4. 09:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!