Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Munkahely közli hogy mindenkin...

Munkahely közli hogy mindenkinek megemeli a fizetését papíron de a különbözetet le kell adni kp-ban a főnöknek-ti ezt elhiszitek?

Figyelt kérdés

Ti elhiszitek ezt a sztorit? Ismerősöm meséli és mivel jó ismerősöm nem vádolnám őt hazugsággal de egyszerűen nem hiszem el mégse.

Szóval munkahelyen a főnök egybehívja a dolgozókat és közli: papíron mindenkinek megemelik a fizetését nem is kicsit, 1,5x annyit keresnek majd. De a mostani fizu és az új fizu különbözetét kb-ban le kell adni a főnöknek minden fizukor. Persze ennek papíron semmi nyoma. Aki ezt nem teszi az másnap megkapja a felmondást.

És állítólag ez a rendszer megy már hónapok óta.


Na most mit nem hiszek el?

Azt hogy egy főnök kitalál ilyet azt simán elhiszem.

Én azt nem hiszem el hogy egy munkahelyen a dolgozók egy ilyen kijelentés után nem lincselik meg ott helyben a főnököt. Azt nem hiszem el hogy egy ilyen cégnek egy ilyen kijelentés után ég marad 1 db dolgozója is.

Azt nem hiszem el hogy vannak olyan birkák akik egy benyelik és csinálják.

És akkor még azt se hiszem el hogy senki nem számol utána az SZJa-nak. Mert ugye magas fizu mégha csak papíron is= magasabb SZJA amit ugye végső soron a dolgozó fizet.


Ti elhiszitek hogy ilyen van és a dolgozók ezt benyelik?


2016. nov. 17. 08:51
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Én elhiszem. Az országban számos olyan munkahely van ahol a dolgozók sok mindent eltűrnek mert örülnek ha van munkájuk. És ahhoz mit szólsz hogy az országban 32 000 rabszolga van. No nem láncra verve hanem olyan rossz körülmények közt. Például havi 20 000 Ft a bére meg egy pohár bor, szállása meg egy lóistálló. Ez nem csak a tévében volt hanem az ország fejlettebbnek tudott nyugati részén naponta láttam ilyen példákat. És hogy miért tűrik? Hát mert attól nem lesz jobb sorsuk ha az a havi 20 000 Ft-juk sem lesz.

A több évtizedes diktatúra erőszakos elproletárosítása és az oktatási rendszer is bűnös ebben, mert nem arra nevelték az embereket hogyan boldoguljanak otthon önállóan hanem arra hogy biorobotként hogyan függjenek másoktól. Meg a birtokkoncentráció is oka neki mert nem az lenne a megoldás hogy 1-2 bennfentes birtokol ezer hektárokat a többi meg közmunkás (sem) lesz.

2016. nov. 17. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
59%
Nem hiszem el, mivel semmi értelme. A főnök nyugodtan megadhatja magának a kívánt fizetést, anélkül, hogy először másoknak adná leadózottan, hiszen saját maga után is tud adózni. Ez egy újabb kitalált sztori, de azért jó próbálkozás volt.
2016. nov. 17. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

2: A főnök nem feltétlenül = a céggel, tehát el tudom képzelni hogy van olyan helyzet amikor nem teljesen értelmetlen (a dolgozó annyit kap mint korábban, az állam többet kap, a cég többet fizet az államnak (adót, járulékot), és a főnök (aki nem a cég, csak egy alkalmazott), benyeli az extrát). Persze így is baromi valószínűtlen, mert ha tudják, felnyomják magasabb szinten.

Ha meg csak pénzt akar eltüntetni a cégből, akkor ez elég rossz megoldás, pont a rengeteg közteher miatt. Ettől persze megteheti, sok cégvezető van aki amúgy egy dilettáns barom, és a saját adótanácsadójára se hallgat.

2016. nov. 17. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

#2

Ha a főnök is egy alkalmazott akkor simán megteheti, átnyomja (pl. a külföldi) vezetőségen a béremelést, majd lezsarolja a dolgozókon és lenyúlja.


Persze ettől a sztori nem lesz hitelesebb, én nem hinném ezt el, egyszerűen millió biztonságosabb módja van a sikkasztásnak.

2016. nov. 17. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Ismerek ilyet, ott pályázatot nyert a cég és azért emelték meg a fizetéseket, de a különbözetet minden érintett dolgozónak vissza kellett vinni a tulajnak minden hónapban.
2016. nov. 17. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

# 3, # 4


Hát ha a főnök is csak egy alkalmazott, akkor ilyet elképzelni is majdnem lehetetlen.

2016. nov. 17. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
59%

a magyarok mindent benyelnek.


a főnök a úr a király, műszak után lehet szagolgatni a vadiúj Lexus terepjárójának a füstjét és ez tetszik a magyarnak.

2016. nov. 17. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Azt elmondom miért nem hiszen el a sztorit.

Velem is ez történt egy szr egy melóhelyen de pont ez!

Főnök mondta ezentúl többet keresek de a különbözetet bele a zsebébe minden hónapban.

Ezt eddig elhiszem velem is megtörtént.

Amit nem hiszek: hogy egy iylen után a főnök nem kerül az elfekvőbe. Hogy a dolgozók ezt benyelik.


Amikor velem ezt történt megkérdeztem hogy ugye viccelni tetszik mondta nem én meg vettem a kabátom és felmondtam még aznap.

2016. nov. 17. 18:52
 9/16 TamásTóth ***** válasza:
Tudod ennek pénzügyileg nincsen értelme. Ha a fönök, aki ezt mondja az egy alkalmazott, akkor egyszerüen a fölötte lévő emberrel kell beszélni, hogy ez van, mivel meg akarja lopni tulajdonképpen a tulajt. Ha ő a tulaj, akkor meg mi a retekes fenének szorakozna ilyennel, amikor magának is adhat nagyobb fizetést és pont ugyanannyi közterhet kéne fizetnie.
2016. nov. 17. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

"a fölötte lévő emberrel kell beszélni, hogy ez van, mivel meg akarja lopni tulajdonképpen a tulajt. "


Ez nagyon szép na de mégis mivel állsz a "nagyfőnök" elé? Mi van a kezedben amivel bizonyítasz?

Hogy azt mondta? Hát azt letagadja.

Egyéb? Papír hangfelvétel? Semmid nincs.



Egyébként ennél a cégnél a naygfőnök egy, az átlag dologzó által soha nem látott lengyel üzletember. Fel akarod keresni? Sok sikert. Lengyelországban talán. Utazz oda.

Vagy írj neki levelet. De mit írsz bele? És mit mellékelsz mint alátámasztás? Semmit?


Na ugye hogy itt meg is áll az észvonat? Elvileg könnyű a dolog és gyakorlatilag?

2016. nov. 18. 12:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!