Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Azok akik havi 200-250. 000ft...

Azok akik havi 200-250. 000ft alatt keresnek 25 év felett, rosszul érzitek magatokat hogy ennyit értek egy munkaadónak és nem vagytok jók csak ennyire? Megelégszetek ennyivel vagy tesztek valamit annak érdekében hogy többet érjetek?

Figyelt kérdés
2016. okt. 18. 20:20
1 2 3
 1/26 anonim válasza:
78%

Te mennyit keresel és hány éves vagy kérdező? Csak kíváncsiságból.

Egyébként én 17/F vagyok, szüleim ilyenek, és megelégszenek ennyivel, van normális házunk, autónk, normális körülmények között élünk átlagos színvonalon, luxus dolgokra nagyon nem tellik, meg azért én is tisztába vagyok, hogy figyelni kell az árakra. Nekem nem gáz gyerekként, bár én biztos nem elegednék meg ennyivel és küzdenék a jobb életszínvonalért, aztán 10év múlva kitudja még mi lesz.

2016. okt. 18. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván rossz, és igen, szeretnék fejlődni.
2016. okt. 18. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
83%

Kerdezo, aki valoszinuleg alkalmazotti berbol es fizetesbol el 25 ev felett es rohadt buszke magara, mikozben lenezel masokat. Rosszul erzed magad hogy ennyit ersz, egy munkaadonak dolgozol es nem vagy jo csak ennyire? Megelegszel ennyivel vagy teszel is valamit annak erdekeben hogy tobbet erj?

Mert emberileg egy nagy nulla vagy, zero erzelmi intelligenciaval. Menj mashova trollkodni te nagykepu kis pocs. 😂😂

2016. okt. 18. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
93%
én ennek a felső határán keresek és nem érzem én olyan kevésnek ezt a pénzt. van aki 130.000 ft ot visz haza havonta és abból tengődik. azért ez mégis csak a duplája.
2016. okt. 18. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:

4, valaki pedig az utcán él és koldul és vagy 100 ft-t kap naponta vagy 3000-t. Soha, de soha ne ahhoz mérd magad aki alattad van, csakis azokhoz akik feletted vannak.

Az érzelmi intelligenciám mínuszban van, nem pedig nulla, de ez csak egy kérdés volt. Apukám anno azt mondta, hogy másnak sose dolgozzak és nem is teszem, sose voltam és nem is leszek alkalmazott. P.csöm nincs.

2016. okt. 18. 22:56
 6/26 anonim ***** válasza:
90%

Igen, ebben egyetertunk, hogy alacsony az erzelmi intelligenciad.

Akkor no vagy. Pff.. hat sok sikert ilyen hozzaallassal a vallalkozoi lethez. Mivel foglalkozol, ha megkerdezhetem, eleg buszke vagy magadra, csak nem hallgatod el.

Vagy netan nem dolgozol semmit, mert alkalmazott nem lennel, egybol a nagy love kell, sajat magad fonoke akarsz lenni?

2016. okt. 18. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
93%

Vannak különböző munkakörök, ahol ennyit lehet keresni.

Persze lehet továbbtanulni, aztán 30-40 évesen diplomásan, vagy csodaképzésekkel, DE 0 tapasztalattal elhelyezkedni? Nem épp a könnyű kategória.

Ha összeveted vele, hogy dolgozik 5 évet, az legyen 10 millió bevétel, vagy elmegy tanulni, utána munkahelyet keresni, emellé pedig csak a mínuszokat gyártja.. Melyik a jobb megoldás?

Személy szerint meg tudok élni 150e ft-ból. Igaz, kocsim, házam is van, sőt, a cég is az enyém, csak inkább a cégbe fektetek, és nem fizetésként veszem ki, az irreális adókról nem is beszélve.

És ami a legfontosabb: Szorozd kettővel a nettót. Ha 200 nettót kap valaki, akkor ott a járulék, a munkáltatói terhek, és a cégnek 400.000 ft-ot kell kifizetni. Tedd fel a kérdés: Termel az az ember 400.000 ft TISZTA NYERESÉGET a cégnek?

2016. okt. 18. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:
Mondtam, hogy én alkalmaznék valakit is? A nettó bruttót hagyjátok, mert nem erről volt szó. ha egy picike eszetek van akkor megoldjátok.
2016. okt. 19. 00:49
 9/26 anonim ***** válasza:
100%

Jol van okoska, megsimogassuk a buksidat? Ugyes vagy.

Nem vagyunk gondolatolvasok, szoval vagy leirod, milyen ugyes vagy, vagy barkobazzunk par napot, hogy mivel foglalkozol?

Amugy, hogy a kerdesre valaszoljak, nem nem elegedtem meg 200 nettoval. Viszont alulrol kezdtem, es elvallaltam barmi munkat, ami elemjott, nem osztottam az eszt, meg finnyaskodtam, mint ahogy sokakat latok, hogy tojashej a seggukon, de maris kene tobbszazezres fizu, meg lenezi a dolgozo embert.

2016. okt. 19. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
90%

"Apukám anno azt mondta, hogy másnak sose dolgozzak és nem is teszem, sose voltam és nem is leszek alkalmazott"

Oké, akkor közelítsük meg máshogy:

Cégnek kell telephely, vagy bérelsz, vagy veszel.

Mindkettő pénz. Vagy több(tíz)milliós beruházás,

vagy havi soktíz-százezer forint, amit ki kell termelned.

Harmadik lehetőség, hogy valakitől kapod, szivességből,

pl szüleidtől, de akkor pedig nekik kerül pénzbe.

Kell egy könyvelő, ha nem az a szakmád. Ez megint havi

több(tíz)ezres kiadás.

Adózás: Nyereség után adózni kell év végén (plusz előleget

fizetni havonta/negyedévente/félévente). Iparűzési adót

fizetni kell.

Havonta kell fizeni a járulékokat a saját fizetésed után.

(még mielőtt belekötnél, minden esetben fizetned kell,

ha vállalkozó/cégtulaj vagy, másnem tagi hozzájárulás

után, ha forintot nem veszel ki, akkor is!)

Ha termékekkel kereskedsz, akkor ott az árukészlet, ami-

hez szintén kell pénz.

Tehát akkor a kérdés: Ahhoz, hogy legyen 200.000 ft-ot,

600.000 ft bevételednek kell lennie. Éves szinten ez

7,2 millió. Ha 500.000 ft-ot akarsz havonta, akkor éves

15 milliót kell keresned.

Tudsz csinálni olyan céget, ami neked ennyit hoz?

Ha igen, akkor hajrá, csináld, és örülj neki :)

2016. okt. 19. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?