Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Végre találtam munkát, de ma...

Végre találtam munkát, de ma reggel kiderült hogy terhes vagyok. Mikor szóljak a munkaadónak?

Figyelt kérdés
2014. nov. 22. 11:12
 1/5 anonim ***** válasza:
89%

Elméletileg a "bizonyítható" közlést követően felmondás ellen védett státuszban vagy. Ez nem igaz a próbaidő alatti időszakra.


Te döntöd el, hogy mit kezdesz ezzel a munkaviszonnyal az alapján, hogy van-e próbaidőd, és az mennyi időre szól.


Én nem tartom fair-nek ilyen esetben a hallgatást, de megérteni is megértem.


Ha 3 hónap a próbaidőd, akkor annak lejárta után közöld a munkáltatóval szerintem, mert ha előbb megteszed, akkor szinte biztos, hogy azonnal megszünteti a munkaviszonyod.

2014. nov. 22. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
38%

Nem kell közölni, ugyanis akkor is védett vagy, ha a felmondás pillanatában közlöd a munkáltatóval...

Egyedül a próbaidő alatt küldhet el terhesen.

2014. nov. 22. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 SullaFelix89 ***** válasza:
89%

Hú most lehet sok mínuszt fogok kapni, de ez elég necc. Elkezdesz dolgozni valahol, csak pár hete vagy ott még semmit sem tettél a cégért és hopp bejelented terhes vagy és elvárod, hogy védett legyél.

Ez azért mondjuk egy kis vállalkozást könnyen tönkre tehet és rámehet a többi 1-2 alkalmazott állása egy olyan kolléga miatt akit ők nem is ismernek...


Hogy rendes tanácsot is adjak a próba idő alatt semmikép se szólj, mert akkor indoklás nélkül elbocsáthatnak a munkahelyedről és utána is jó ha be tudod bizonyítani, hogy addig nem tudtál a terhességedről még nem szóltál.

2014. nov. 22. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

nem kell bizonyítani, hogy nem tudta, ugyanis pár hónapja nem kell bejelenteni a terhességet.

Ha közlik vele, hogy viszlát (persze próbaidő után, alatta ez nem él), elég akkor szólni és védett.

2014. nov. 22. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
11%

Ha cégem lenne, és azért vennék fel valakit, mert ő tűnt a legrátermettebbnek a munkára, amire embert kerestem, akkor pont letojnám, hogy terhes. Ha most vettem fel, akkor megkapná az esélyt, hogy kiderüljön, hogy tényleg jó embert vettünk fel, és ha igen, akkor megpróbálnám megbeszélni vele, hogy mennyi ideig akar otthon maradni a kölökkel (nyilván örülnék, ha nem 3-4-5 évet mondana az illető), és ennyi, várnánk vissza. Ha meg nem igényel nagy szaktudást az adott pozíció, akkor nyilván az sem fáj nagyon, ha a gyed/gyes ideje alatt nem dolgozik, recepcióst pl. nem olyan nehéz találni.

Annyi lehet a probléma, ha a cég nagyon kicentizi a lóvét, nincs nagy haszon, és nehéz kitermelni a fizetéseket.

2014. nov. 22. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!