Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Melyek azok a munkák, amik...

Melyek azok a munkák, amik jól fizetnek magyarországon is, és nem kell hozzá diploma?

Figyelt kérdés

Az elején tisztázzuk, hogy jó fizetés alatt nem 190-et értek, hanem 300-400-at minimum.

Pl: kamionsofőr, mozdonyvezető, repülőgép pilóta, programozó. és stb.--> Amit tőletek várok, hogy írjátok meg.


2016. szept. 12. 13:05
1 2 3
 21/25 A kérdező kommentje:

Tényleg magam láttam. Úgy tűnik mások is igazolnak engem, csak te vagy ilyen kétkedő, negatív, minden dologhoz szkeptikusan, passzívan hozzáálló ember. Azért mert te mindig rossz helyen próbálkoztál és nem jött be az élet, még nem kell nyavajogni, próbálkozz tovább. Egyszer összejön, és ahogy a viselkedésedből megállapítom, rosszabb úgysem lehet, mint a jelen helyzeted. <--Bocsi ez lehet sok volt.

A bezzeg az én időmben dumára nincs szüksége senkinek. Attól hogy dolgoztál x évet itt-ott, (lehet hogy pont rossz ajtókon kopogtattál) még nem biztos hogy okosabb vagy a nálad fiatalabbnál.

A kezdő diplomásról meg annyit hogy ha felveszik valahová(ipari mérnököt nézzünk) kezdetben 150-160 körül lesz a lóvé, jobb helyeken 190, érthető, mert az friss diplomával tapasztalatlan. De hónapok kérdése, és máris tornássza fel magát az összeg. Nem haverom, jóbarátom, immáéron 3 éve dolgozik villamosmérnökként. 4-5 hónapig nem érte el a 2 kilót, de mostmár annyit kap, hogy inkább nem írom le, mert úgysem hiszed el. Más irányú diplomásról nem tudok véleményt írni, a közgazdászokról, meg ezekről, de szerintem kezdetben ők is az alapoktól kezdik.

2016. nov. 17. 12:00
 22/25 anonim ***** válasza:

"csak te vagy ilyen kétkedő, negatív, minden dologhoz szkeptikusan, passzívan hozzáálló ember. "


Föltettem egy egyszerű kérdést.Konkrétumok helyett,mellébeszélés,körbemagyarázás,persze azért higgye el mindenk ahogy mondod ugye?Igen ,lehet én dolgoztam szar helyeken,ezért kértem nevezz meg pár céget ahol az általad említett összegeket lehet keresni.Egyvalamit nem értek,amennyiben te ilyen kiemelkedő bérezésű cégekről tudsz,akkor mi értelme volt magát a kérdést föltenni?...hiszen akkor magadnak meg is válaszoltad..

2016. nov. 17. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 A kérdező kommentje:

Mindenkinek szíve joga, hogy elhiszi, vagy sem, én csak olyan konkrétumokat írok, amikben teljesen biztos vagyok. Viszontválaszaimban olvasható, hogy amiben nem vagyok biztos azt ott odaírtam.

Én a kérdésben 3-4 kilót írtam. Tény, hogy a kérdés leírásában nincs benn, de a közel 2kiló(vagy éppen a 2 kilót elérő) összeget nem havi 200+ órával gondoltam megkeresni, ahogy te mondanád droidként. Ráadásul szerethető munkavégzésre gondoltam. Szakmával kb250 ha meglesz a lóvé. Tehát a kérdést nem válaszoltam meg magamnak.

Azt már megírtam neked, hogy Nyugat Magyarország. Gyere ide, nézz körül. Keress olyan céget ahol nem azt írják hogy versenyképes fizetés, mert neked nem az kell, hanem kiemelkedő, vagy annál is jobb. Tapasztalom, hogy tucatjával jönnek ide hozzánk az ország túlfeléről, azzal a panasszal, hogy otthon nem lehet megélni. Ők külön kapnak még valami támogatást is, a szállást meg fizetik nekik. Sok szerencsét, csak pozitívan.

2016. nov. 17. 22:19
 24/25 anonim ***** válasza:

Szerintem teljesen igaza van a kételkedőnek, érdekes, hogy neten mekkora fizetéseket bemondanak gyártósori droid munkára, úgy hogy a haverom mondta, mutatta, aztán cégnevet meg leírni egyik sem mer (pedig bszki ha haver mondta és gyárakról van szó - nem kis cégekről, senki be nem azonosítana).


Én nyugat-dunántúli vagyok, szüleim ott élnek, és általában mindenki azt gondolja távolról, hogy tele van jól fizető cégekkel. Nos, ez kb. Győrre talán igaz, de Gy-M-S megye többi részén (Sopron, Mosonmagyaróvár, stb.) a rendszerváltás után nullázódott az ipar, és azóta sincs semmi, csak ingázás Ausztriába. Vas megye hasonló, Zala megye meg sokkal rosszabb.

2016. nov. 21. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:

"cégnevet meg leírni egyik sem mer"


Persze,hogy nem.Sokáig nem tartana utánajárni,hogy ott valóban annyi-e a zseton avagy sem...

2016. nov. 21. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!