A HR-esek mi alapján választanak ki egy embert az adott pozícióra?
Mérnöki területről van szó. Kb. 2 hónapja vagyok aktív álláskereső és elég sok helyre beadtam már az önéletrajzom (kb. 50 helyre), abból eljutottam kb. 8 interjúra. Eddig 3 helyről kaptam visszajelzést, hogy nem engem választottak, meg kb. 2-ről tudom, hogy nem engem fognak és feltételezem, hogy visszajelezni se fognak (pedig ígérték). Még 3 hely van amiben reménykedem, hogy összejöhet.
Amit még tudni érdemes rólam, hogy az egyetemen a legjobb 10%-ba tartoztam mindig, évközi jegyeim átlaga 4,00, az egyetem minősítése pedig jeles lett, illetve van 8 hónap gyakornoki tapasztalatom is. Angol nyelv középfokon, kommunikációképesen megy.
Mi alapján választ egy HR-es egy pályakezdő esetén?
Rendkívül motivált és elhivatott vagyok, gyorsan tanulok, nem kérek irreálisan magas bért egyik cégnél sem, de valahogy nem jött még össze semmi, kezdek elkeseredni.
Esetleg lehet hátrány a levelezős mérnök Msc álláskereséskor? 1 éve kezdtem, még 1 év hátra van még.
MI alapján választanak? Soxor jó lenne tudni. De biztos számít:
- végzettség
- szakmai tapasztalat
- bérigény
- nyelvtudás
- szimpátia
- meg egy csomó minden: kommunikáció képesség, mennyire vagy rugalmas, mennyire illeszkednél be a meglévő csapatba stb stb stb.
Minden cégnél más és máshogy számít.
#1 Gépészmérnök vagyok és az Msc is gépészmérnök. Egyébként nem figyeltél, mert azt írtam, hogy 8 interjún voltam, abból 3-ról tudom, hogy sikertelen, 3-ról pedig még nincs visszajelzés. 2 olyan interjúm volt még, aminél úgy éreztem, hogy nem tetszene nekem, illetve éreztem azt is, hogy nem én leszek az ő emberük.
#2 A végzettség, tapasztalat, bérigény az önéletrajzomból kiderül, így ha behívnak egy interjúra, akkor azon a rostán átesek. Nyelvtudást nem tudom, hogy lehet lemérni egy interjún, mert szerintem pár perc angolozás nem mutat valós szintet (nyilván ha már valaki ott is csak mekeg, akkor fenn is akadt a rostán). Mivel még nincs 1 év szakmai tapasztalatom, így releváns szakmai tudásról nem tudunk beszélni, így hajlok afelé, hogy inkább a szimpátia és a csapatba való beilleszthetőség lehet a gond. De ilyenben vajon hogy lehet fejlődni? Mert egyébként gyakornoki helyemen is elég jól kijöttem mindenkivel nem érzem úgy, hogy velem gond lenne ilyen téren, illetve a munka terén is mindig a feladataimra koncentrálok és maximálisan odatettem magam mindig.
Vagy csak azon múlik, hogy magabiztosan elmegyek és eladom magam bármi áron?
"De mivel pályakezdőről beszélünk, így a releváns szakmai tapasztalatok helyett igyekeztem kiemelni az egyetemi tanulmányaimat."
Pályakezdőként talán a pályakezdő mérnöki állásokat kellene betöltened. Az egyetemi jegyeid soha senkit nem fognak érdekelni.
Igen, ezek számítanak, amíg behívnak személyes interjúra
- végzettség
- szakmai tapasztalat
- bérigény
- nyelvtudás
Ha meg behívtak akkor már csak az számít, hogy mennyire kezeled (és irányítod / vezeted meg) az embereket. A HR-esek messze nem olyan jó emberismerők, mint kéne lenniük. Nagyon nagyon nagyon könnyű őket megvezetni annak, akik akár középszerűen tudják kezelni az embereket.
Alapvetően szerintem ez egy veleszületett képesség (legalábbis nekem biztosan), de tanulható és fejleszthető is.
Én most váltottam munkát. Jó volt az önéletrajzom de messze nem kiemelkedő. Viszont a 3 helyből ahol személyesen is voltam 2-re felvettek, a 3. interjút pedig lemondtam miután elfogadtam egy korábbi ajánlatot.
#6 Természetesen pályakezdőknek való állásokat pályázok mindig, ezzel nincs gond. Egyébként ellenkező esetben interjúig se jutnék el. Egyébként megcáfolom amit írtál, mert nem egy helyen kérték el a diplomámat és a leckekönyvemet és nézték át a tantárgyaimat valamint a jegyeket. Viszont azt is tudom, hogy nem ez a jellemző és a cégek 90%-át valóban nem érdeklik az egyetemi osztályzatok.
#7 Sajnos én is tapasztalom amit írtál, de nem ez a jellemző. Részt vettem már jól szervezett és nagyon rosszul szervezett interjún is. Céget nem szeretnék kiemelni, de volt olyan is, hogy a hr-es nem a meghirdetett pozícióval kapcsolatosan szervezte le az interjút, hanem egy teljesen más területre behívott.
Egyébként nyelvekkel hogy állsz? Én mindig elismertem, ha valaki jó a szakterületén, de sajnos a munkaadók sok esetben semmibe veszik. Lehet, ha angol és német menne egy erős középfokon, akkor hamarabb összejönne valami, mindenesetre nem szabad feladni!:)
#8 Leírod kérlek, hogy hány év tapasztalattal és milyen szintű nyelvtudással váltottál? Az interjúkon nem hangzott, hogy kb. hány fő jelentkezett a meghirdetett pozícióra? A te esetedben hány hét lefolyása volt a munkahely váltásnak? Reálisnak tartották a bérigényed? Megköszönném, ha megválaszolnád ezeket!:)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!