Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Külföldi "munka tapasztalatok"...

Külföldi "munka tapasztalatok"? Milyen? Merre? Mikor?

Figyelt kérdés

Szeretnénk a párommal kimenni dolgozni..De nem tudjuk egyszerűen hova...

Én félek a konkrét kemény fizikai munkától, mivel nem tudom, h a testem mire képes..Plusz annyit hallani, hogy kimentek de csak átb..szták!!

Tudnátok ajánlani országot? Oldalt ahol megbizható munkalehetőségek vannak? NAGYON FONTOS volna! Vagy jelenleg ha vannak olyanok akik dolgoznak, azok leirnák, hogy hol vannak és, hogy jelenleg ott milyenek az ajánlatok..ha egyáltalán vanak.

Köszönöm, és mégegyszer elnézést kérek.

24/L


2010. ápr. 14. 07:24
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
09:48 as vagyok megint.Hát ha bevállalósak vagytok...hallottam egy olyan párról akik szintén nem akartak kiköltözni, csak kellett nekik a pénz, így kimentek és mekiben dolgoztak egy évig.De nagyon gáz körülmények között laktak.Kibéreltek egy kis szobát kettejüknek, az úgy olcsóbb volt mint egy lakás, magukra semmit sem költöttek, kajákból sem vettek luxus dolgokat, de viszont egy év után mikor visszajöttek volt pénzük kifizetni a tartozásaikat, meg azt hiszem egy házat is tudtak venni, nem tudom mekkorát, és azt sem biztos hogy teljesen kifizették, csak a nagy részét.Szóval ezt megcsinálhatjátok, csak ahhoz piszok nagy odaszántság kell.
2010. ápr. 14. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 A kérdező kommentje:

Jah igen..elszántság..Annyira félek, én inkább a gyengébb tipusúakhoz tartozom:)) És tényleg csak attól félek, hogy még nem voltam távol..Szóval kiváncsi vagyok..

Most mind nézegettem a mezőgazdaságban lévő melókat.Németo.-ba..és házak takaritása Angliába...Olaszba is vannak, de oda nem mennék:D A nyelv miatt, h nem tudok..

Mit szóltok? Némethez?

2010. ápr. 14. 10:39
 23/31 anonim ***** válasza:
Ha közgazdászok vagytok, miért nem kerestek valami uniós melót? Simán találtok tök jót, Belgium, Hollandia, Frankfurt nem rossz hely. Biztos, bejelentett jövedelem, és mégsem mosogatás.
2010. ápr. 14. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 A kérdező kommentje:
Hát azért annyira nem "vágjuk" éppen a nyelvet, hogy egyből ilyen szintről induljunk!!! Hiszen tudni való, h hiába tud az ember itthon angolul, mert amikor angolok közé kerül akkor jön rá h nem is tudott semmit:)))
2010. ápr. 14. 11:20
 25/31 anonim válasza:
9:13 vagyok. magyaroklondonban.hu
2010. ápr. 14. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
Most komolyan kérdezném a "kérdezőt", hogy annyira rossz a közgazdász diploma, hogy itthon nem tudtok vele boldogulni? Na csak azért kérdezem mert a lányom is lehet, hogy majd ilyen irányt venne.
2010. ápr. 14. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim válasza:

Szia!

Egyszer a Tv2-n, a Magellán című műsorban mutattak egy riportot, amelyben egy férfiről volt szó, aki egy nagyon egzotikus helyre ment ki, nulla pénzzel. Az elején koldult az emberektől, hogy lehessen szállása, aztán egy nap egy nő odament hozzá, és egy névjegykártyát adott neki. Megkérdezte, hogy szeretne-e ott melózni, mire a férfi visszakérdezett: "Miért, volna számomra munkája?" Később kiderült, hogy a nő egy nagy kozmetikai cég fejese volt, aki felvette a férfit, mint manikűröst. A srác kitanulta a szakmát, azóta kint él, azon a mesés helyen, szuper háza van, magas fizetése, és több hírességnek ő készíti el a műkörmét, annyira profi (férfi létére!).

Ennyit a tündérmese-részről!

Személyes tapasztalat a következő: egy családtagomat egy svájci ismerősünk beajánlotta egy cirkuszba, mint munkást. Állítólag nagyon jól megfizette volna őket a főnök, szép helyen, a Boden-i tó körül lettek volna fellépéseik a cirkusznak, a sátrat kellett volna összerakni, plakátokat festeni a falakra, plakátolni, stb. Fizikai meló, de jól keres. A családtag egy másik ismerőse, aki ott dolgozott a társulatnál, felajánlotta, hogy előremegy, lefixálja a helyeiket, stb. Emlékszem, milyen szép időszak volt az, tele reményekkel, igaz, itthon hagyott volna fél évre egy családot, feleséggel, gyerekkel együtt. Aztán egyszer, az ünnepi vacsora kellős közepén csörgött a telefon. Felveszi, megkérdezi, na, mi volt, sikerült? Mire a srác, aki már kint volt Svájcban, azt mondta: "Te, hát meg kell mondjam, most éppen itt vagyok, hát... Figyelj, jó haverok vagyunk, megmondom neked őszintén, most megyek el a kabinotok mellett, abban csak egy ágy van, más nem is fér el, a zuhanyzó az közös, itt is vagyok mellette, elég leprás, úgy hatvan emberrel kellene megosztanod, a Wc... hát, ez sem a lottó ötös mellékajándéka, szintén egyedüli berendezés... Főzőlap van csak, tűzhely nincs, fűtés nins megoldva, a dekk meszeletlen, szóval..."

Na, erre mit mondjon az ember? És te, te melyiknek akarsz hinni? Mert mindkettő hihetetlen, és éppolyan igaz is.

Sok sikert a döntéshez!

2010. ápr. 14. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
100%

Az verhető át, aki naívan jön ide és azt hiszi, hogy majd itt aztán! Ez nem így működik. Előszőr is tisztában kell azzal lenned, hgoy bevándorló vagy. Egyik nemzet (köztük mi magyarok) sem várja tárt karokkal az idegenek (vagy tegye a szívére a kezét, aki imádja a kínaiakat, meg az albánokat, románokat, akik Mo-ra jönnek dolgozni). Erre lehet azt mondani, hogy bocsi, de én nem vagyok "egy román" de egy románnak, saját maga sem az... úgyhogy ebből kiindulva képzeljük el mi hol vagyunk, aztán adjuk hozzá, hogy mi hova képzeljük magunkat és kezdjük el kiépíteni az életünket. Én is nulláról kezdtem külföldön, de a párom még nullábbról, mert ő két diplomával 15 év munkatapasztalattal 35 évesen úgy jött ki, hogy nem beszélte a nyelvet. Végig csinálta, épp a lakáshitelünk jóváhagyására várunk és ezt a szintet 4 és fél év alatt értük el, de közben volt, hgoy nyeltünk és sírtunk. De aztán ezek közben azt is megtanultuk, hogy hogy kell az angolokkal bánni és hogy kell saját magunkhoz állni, hogy ők is elfogadjanak. (plö ne godnolkozz fekete munkába, hanem tartsd magad egyenértékűnek velük, de ne fellengőzsen). Ma már mind a ketten jó munkahelyen dolgozunk a szakmánkban (ő web developer, én IT Trainer vagyok) és a nehézségek ellenére is azt modnom, hogy végig csinálnám akár többször is. Viszont hozzáteszem, hogy nem eszetlenkedtünk, tudtunk különbséget tenni mese és valóság között és nem voltunk naívak. Ez mindenképp kell hozzá.


Na most itt a mese (nehir 10:30-as) az, hogy valaki 1 évig itt dolgozott, kifizette az adósságiat és még laksát is vett. Ilyen nincs. Mekiben minimálbér fizu van. Két minimálbérből már lehet félretenni, de annyit nem, hogy egy lakást vegyél otthon. Az viszont valós lehet, hogy kifizettek kocsihitelt, hitelkártyát apróbb dolgokat és maradt egy nagyon csekély megtakarításuk. De több tuti nem.


Abban viszont igazad van 10.30as, hogy kitartás és elszántság nélkül ez nem megy. Ebből pedig hatalmas kell.


15:20-asnak.

Mi az elején, amikor még takarítottunk és mosogattunk minimálbérért, nem is full timeban bizony olyan házban laktunk, ahol 16-an voltunk és a WC-s, meg a fürdős is penészes volt. Vannak fotók, ah valakit érdekel. Lakutnk olyan házban is, ahol leszakadt a plafon és sorolhatnám még. Ez a második történet. Viszont fogunkat összeszorítva kijártuk az utat, amit kellett és most külön bérelt lakásunk van és mint már írtam épp pályázunk egy sajátra. 1. történet.

Megérte egy kicsit a másodikat átálni, hogy az elsőnek is részesei lehessünk? Soha nem tudhatod. Az első is olyannak indult mint a második, csak annak az elejét mindenki figyelmen kívül hagyja... mert csak a végére koncentrál. És azért kicsit szomorú, mert így keletkezenek a legendák, amiknek emberek felülnek és aztán csodálkoznak, hogy pofára esnek.


Amúgy az első hozzászóló voltam.

2010. ápr. 14. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
Bocsi az elütésekért... gyors akartam lenni és nem olvastam vissza. Remélem elnéztitek.
2010. ápr. 14. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 A kérdező kommentje:

Sziasztok!Tényleg nagyon köszönöm, h irtatok még! Igen..elnézzük az elütéseket..Remélem, h mi is nem azok a tipikus kommentálók vagyunk akik ezt "helyesirási hibéknak" nevezik:)))

Nah szóval....Tegnap már nézegettem az állásokat..Hát mit mondjak....ribinek hamar elkellne az ember:))))

Igen az nagyon szép álom volna, ha kicsiről az ember nagyra tudná vinni. Mindig ilyenekről álmodozom...Én tényleg nagyon félek, de mostmár le is zárnám a témát ezzel, mivel egyszer kellene valamit kinézni és azután beszélni róla, mivel mindneképp csak a nyáron tudnánk kimenni, mert mesterit kell végezni még..

Az anyukának válaszolnám, hogy nem rossz szakma közgaszdásznak lenni!Sőt sokkal több esélyed van munkát kapni, mivel sok mindent magába foglal!!Csak jelenleg Erdélyben....nah...soha nem is voltak "jó" állások, "nagy" bérért! És főleg most...csak az embereket küldik el..szóval nincs amit magyarázzak, mert ti is azért nagyjából h mi a helyzet itt.Nincsa nagy lehetőség h az ember saját fizetéséből elérjen valamit.Naygon ritka..akiknek óriási a fizujuk esetleg azoknak persze igen.

Szép napot mindenkinek!

2010. ápr. 15. 05:49
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!