Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Külföldi "munka tapasztalatok"...

Külföldi "munka tapasztalatok"? Milyen? Merre? Mikor?

Figyelt kérdés

Szeretnénk a párommal kimenni dolgozni..De nem tudjuk egyszerűen hova...

Én félek a konkrét kemény fizikai munkától, mivel nem tudom, h a testem mire képes..Plusz annyit hallani, hogy kimentek de csak átb..szták!!

Tudnátok ajánlani országot? Oldalt ahol megbizható munkalehetőségek vannak? NAGYON FONTOS volna! Vagy jelenleg ha vannak olyanok akik dolgoznak, azok leirnák, hogy hol vannak és, hogy jelenleg ott milyenek az ajánlatok..ha egyáltalán vanak.

Köszönöm, és mégegyszer elnézést kérek.

24/L


2010. ápr. 14. 07:24
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
100%

Ne haragujd, de ez nem így működik, hogy itt ajánlunk egy országot, te meg odamész.


Előszőr is, milyen nyelven beszéltek? Csak olyan helyre menjetek, főleg, ha még nem éltetek külföldön, amelyik országnak a nyelvéhez konyítotok. Az otthoni híresztelésekkel ellentétben, külföldön nem szívesen adnak munkát olyanoknak, akik a helyiek nyelvén nem tudnak megszólalni. De ha adnak is, akkor is az ember nagyon ki van szolgáltatva. Minden az adott ország nyelvén van, ügyintézni nem lehet enélkül és a beilleszkedést is megnehezíti.


A másik kérdés, hogy hova milyen engedélyek szükségesek. Mennyi pénzbe kerül és nektek mennyi pénzetek van erre a költözésre.


Amit már te is felvetettél, milyen munkát vagytok hajlandóak elvállalni... sokszor még ha beszélitek is a nyelvet és van otthoni munkatapasztalatotok, (sőt! Diplomátok) még akkor is nulláról kell kezdeni, takarítással, mososgatással.


Külföldre menni dolgozni nem olyan egyszerű... oké, nem is annyira bonyolult, de ne legyetek naívak és ne csak az otthoni pletyákra támaszkodjatok. Sajnos mi láttunk nagy gallérral idejönni embereket, akiknek mondtuk, hogy ez nehéz móka, rengeteg lemondásról, az igények visszaszorításáról szól és nem a hirtelen meggazdagodásról és jó létről... mind mondta, hogy, hja! mi neki nem mondjuk, tudja (némelyik látta az évikig tartó küzdelmeket is) mégsem bírta. 1 hét, 1 hónap, fél év... de pucoltak haza, mert hát mégsem volt kolbászból a kerítés és nem ettek aranytálból sem.


Szóval ennek alaposan járjatok utána mielőtt neki vágtok és ne arról szóljon, hogy ki hova ment. Magyarok vannak a világ minden részén, és a világ minden részéről lehet hallani jót és rosszat is. Kinek mi jött be.


Amúgy én Anliában vagyok.

2010. ápr. 14. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim válasza:
71%
Megírnád, milyen nyelvet beszélsz? És a barátnőd? Ez a kérdés a legfontosabb, ha külföldre akartok menni!
2010. ápr. 14. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!! Nem úgy értem, h mondjatok országot és oda megyek:)) Pedig jó volna. De nekem mégse mind1 ha ajánlotok:D

Nyelvekről azért nem irtam, mivel hajlandóak vagyunk/leszünk nyelvet tanulni is! Ezt úgy értem, h jelenleg angol, német, egy kicsi spanyol is van. De más nyelvet is eltudnánk sajátitani alapfokra h megértessük egymást. Szivesen mennénk egy farmra is vagy ilyenek.

2010. ápr. 14. 08:32
 4/31 A kérdező kommentje:

Az a legnehezebb, hogy láthatatlanba én nem merek elmenni, h na most vegyük a világot a nyakunkba..Országot választani..inkább ez a legnehezebb!!!Ezt kellene elsősorban eldönteni, és akkor tudja az ember, h X dátumon megy kb és akkor utánna néz dolgoknak, nyelvet folyamatosan tanulni addig..De amig nem tudunk dönteni h hova..merre..addig olyan nehéz.

Nem tudom h értiteke h mit akartam kifejezni..

2010. ápr. 14. 08:36
 5/31 A kérdező kommentje:
Hjajj nagyon várom a válaszokat...:D
2010. ápr. 14. 08:52
 6/31 anonim ***** válasza:
100%
Nézz körül a szakmátokban,hol kapnátok munkát és mennyit keresnétek,igy próbálj elindulni.
2010. ápr. 14. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 A kérdező kommentje:
Hát körül nézhetek a szakmánkba...:D közgazdászt biztos nem vesznek fel sehol külföldön:D, főleg egy "bevándorlót" nem..
2010. ápr. 14. 09:08
 8/31 anonim válasza:

Mi Angliában éltünk egy évet a párommal, raktárban dolgoztunk. Nekünk bejött, bár sokaknak nem. a véleményem az, hogy csak az nem talál ott munkát, aki nem akar és vakargatja a fejét, hogy hhhhááát ez nem nekem valóóóó. Ha van jó kis végzettséged és perfekt nyelvtudásod, akkor kaphatsz jobb melót. De végig kell járni a kötelező létrát, hiszen legkevesebb esetben lesz valaki egyből a szálloda igazgatója és nem a takarítója.

A másik: eleve nem szabad úgy kimenni, hogy fillér nélkül, bízva a beigért munkában.

Szerintem ha ezek megvannak, tehát kemény akarat és legalább egy-két hónapra elegendő pénz, akkor mindegy hova mész.

2010. ápr. 14. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:

"föleg egy bevándorlót"

Igaz!

Férjem épitömérnök,nem volt könnyü munkát kapjon a szakmájában de sikerült.

2010. ápr. 14. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 A kérdező kommentje:

Jah én szivesen takaritanék! Nem is várom el azt h egyből nagy melót kapjunk.Sőt nem is gondolkoztam ilyenen.

Jajj nah Anglia..hát igen, oda szivesen mennék...

Vannak munkalehetőségek amúgy? Mármint ottani újságból lehet fekete melót kapni? Vagy hogy működnek ezek?

2010. ápr. 14. 09:16
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!