Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Külföldi "munka tapasztalatok"...

Külföldi "munka tapasztalatok"? Milyen? Merre? Mikor?

Figyelt kérdés

Szeretnénk a párommal kimenni dolgozni..De nem tudjuk egyszerűen hova...

Én félek a konkrét kemény fizikai munkától, mivel nem tudom, h a testem mire képes..Plusz annyit hallani, hogy kimentek de csak átb..szták!!

Tudnátok ajánlani országot? Oldalt ahol megbizható munkalehetőségek vannak? NAGYON FONTOS volna! Vagy jelenleg ha vannak olyanok akik dolgoznak, azok leirnák, hogy hol vannak és, hogy jelenleg ott milyenek az ajánlatok..ha egyáltalán vanak.

Köszönöm, és mégegyszer elnézést kérek.

24/L


2010. ápr. 14. 07:24
1 2 3 4
 11/31 A kérdező kommentje:
Jajjj gratula akkor nektek!!!Biztos sokkal jobban éltek akkor külföldön!!!
2010. ápr. 14. 09:17
 12/31 anonim válasza:
100%

Ha ti "fekete melót" akartok vállalni már eleve, akkor úgy vernek át benneteket a palánkon, hogy csak úgy porzik! És még a rendőrséggel is meggyűlik a bajotok!

Franciaországban élek, és nagyon sok ilyen esetet láttam. De Angliában élő testvérem is!

2010. ápr. 14. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
100%

A Németországi tapasztalatom: Az ismeretségi kör kialakulásával jönnek a jó lehetöségek melók begyüjtésére.Amik egyben megbízhatóak is(ki is fizetnek).

Ha nem hivatalos elöfordulhat,hogy jól átvernek.

Magyar mise,´Magyar éttermek,Magyar orvosok szinte minden országban vannak. Amúgy nyelvsuli(esti).Igy átvehetsz jó melókat vagy beajállhatnak ismerösként...

Sok sikert!

2010. ápr. 14. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 A kérdező kommentje:

Jaj ne értsd félre!!!Arra értem én a fekete melót, h mint külföldiek(pl. Angliába, nem angol állampolgárok lennénk)hol tudnánk , vagy honann tudnánk infót, vagy hireket, álláshirdetéseket olvasni, szerezni.

Én erre értettem

2010. ápr. 14. 09:30
 15/31 A kérdező kommentje:
Jajj azért tudjátok meg h a szivem is összeszorul amikor látom h irnak magyarok "külföldről"!!Annyira örülök nektek és nagyon becsülöm azt az erőt amivel elhagytátok az orszégotokat, igy megteremtve magatoknak a sokkal magasabb és jobb körülményeket!!!
2010. ápr. 14. 09:33
 16/31 A kérdező kommentje:

Nah szóval. Mégegyszer. Pl ha Angliába ha szeretnénk menni, akkor ha kimegyek akkor onnan újságból is tudok nézni munkát? Persze mindenképp úgy mennénk h legyen valami, de ha nem jönne be.

Jah és vannak olyan oldalak?

2010. ápr. 14. 09:41
 17/31 anonim ***** válasza:
Mi Németországban élünk a férjemmel, a lányom itt született 3 hónapja. A férjem magyar cég által dolgozik itt, bár valószínűleg már nem sokáig, inkább saját vállalkozást csinál. Én takarítottam, de aztán terhes lettem, úgyhogy most nem dolgozom. Egyébként honnan veszed, hogy közgazdászokat nem keresnek? Itt a magyar diplomást megbecsülik, sőt, ha találsz a szakmádban munkát, akkor a munkavállalási engedélyt is azonnal megkapod, nincs munkaerőpiaci vizsgálat sem, vagyis nem nézik, hogy van-e olyan német, aki a te munkádat el tudja végezni. Én most erre gyúrok, csak a nyelvvel vannak problémáim.
2010. ápr. 14. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
100%

Nem olvastam végig az összes kommentet, de azt tudom mondani, hogy legyél nagyon óvatos!

Mi is voltunk párommal Angliában és nagyon nagyon nem jött be!Tényleg máshogy kezelik a külföldieket, főleg, ha nem vagytok tájékozottak!Nagyon nagyon könnyen átverik a másikat!Persze kecsegtető a jobb életszínvonal, meg persze az ottani minimálbér is a többszöröse az itthoninak, de az ottani minimálbérből csak egy nagyon kis lyukat tudtok majd bérelni.Lehet leszólnak majd akik anliában élnek most is, persze ez nem biztos, hogy minden területre vonatkozik, de mi nagyon megbántuk hogy kimentünk.

Azt tudom javasolni, hogy ha nincs konkrét ismerős, vagy valakin keresztül lehetőség, akkor legyetek nagyon nagyon óvatosak az ilyen internetes állásajánlatokkal kapcsolatban!Nem egy embert ismerek, akik visszajöttek üres zsebbel, mert átvágták őket!

Remélem nem vettem el nagyon a kedved, de tényleg legyetek óvatosak!Sehol sincs kolbászból a kerítés, ott is lesznek gondjaitok!

2010. ápr. 14. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
09:48as vagyok, még annyit, hogy mivel nem jött be a munka amiért kimentünk, párom egy autómosónál kezdett dolgozni, ami nagyon rosszul fizetett, de nem volt más,én meg hiába néztem újságot, hiába mentem job centerbe, vagy egyenesen boltokba, sehova nem vettek föl.Mondjuk ez a válság közepén volt az is igaz, de nem tudom azóta mennyit változott a szitu.
2010. ápr. 14. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 A kérdező kommentje:

Értem..Nem keseredtem el, mert vannakismerőseim Angliában..ugyancsak autómosóba:), és ők is mesélték, hogy nagyon veszélyes, és sokan megjárták.de persze vannak akik jól jártak. Nem tudom, nagyon belevagyok betegedve...A párommal a mostani fizetésünkből nem fogunk soha semmire haladni..Kéne lakást újitani..meg 100 dolog van, amire nincs pénz. És kölcsön..kölcsön..

Ha csak egy-két hónap volna még az is jó volna..

2010. ápr. 14. 10:09
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!