Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogyan zajlik a felmondás...

Hogyan zajlik a felmondás (első munkahely)?

Figyelt kérdés
Jó munkaviszonyban vagyok a főnökkel, aki szerintem nem is sejti hogy le akarok lépni. De más sem a cégnél. Hogyan lehet ezt közölni? Egyáltalán a közvetlen felettesemnek kell ezt mondani vagy a vezérigazgatónak? Gondolom addig be se adjam a felmondást amíg az új helyről nem jön meg a munkaszerződés (elég komoly világcég, nem hiszem hogy szórakoznának, de azért nem lehet tudni...)? Eredetileg már meg kellett volna küldeniük e-mailben, de nem kaptam. Gondolom hétfőn erre is sor kerül. Másik kérdés: mivel hétfőn pontot akarok tenni az ügy végére, ezért kénytelen vagyok ott kinyomtatni a munkaszerződést, majd mobillal lefényképezni - természetesen amíg nincs ott senki. Ebből lehet bajom? Ezt utólag le tudják követni? Mármint újra lehet nyomtatni a forrásfájl nélkül (mivel kitörlöm a temp-ből)?

2016. ápr. 23. 19:37
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
közvetlen felettesnek, aztán ő továbbítja ahhoz akihez akarja
2016. ápr. 23. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Koplárovics Béci ***** válasza:
100%
Hacsak nem vagy próbaidőn, akkor ugye tudod, hogy a felmondásod felmondási idővel jár? Persze ettől a munkáltató eltekinthet.
2016. ápr. 23. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy van felmondási idő, ezzel én és az új munkáltatóm is számol. A kérdés még ami fontos az az, hogy ha a munkahelyen nyomtatom ki a szerződést, akkor abból lehet-e bajom?
2016. ápr. 23. 19:46
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

1. csak akkor mondj fel, ha 100% biztos az új (és ha hérfőn nem jön, ne ess kétségbe)

2. ne ott nyomtass ilyeneket - hazafelé bárhol kinyomtatod. Nem jó ráncigálni az oroszlán bajszát. Nem értem ezt a lefényképezést sem, az minek? Hazafelé kinyomtatod. Kedden beadod a felmondást - indok szakmai előmeneteled és az anyagi feltételeket jobbnak látod az új helyen.

2016. ápr. 23. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

#4:

1) tutibiztos

2) muszáj lenne még délelőtt elintézni, hiszen megígértette velem a hr-es (hogy miért az bizonyos adminisztráció indokolja)...


Persze a felmondást be nem adom addig amíg át nem küldi a szerződést.

2016. ápr. 23. 20:01
 6/8 anonim ***** válasza:

Mi van az új szerződéssel?

A felmondáshoz ez most hogyan jön? Sehogy.


Meggyőződsz róla, hogy van már új szerződés, aztán ha úgy gondolod, felmondasz a mostani helyen. Kinek akarod kinyomtatni? Senkinek semmi köze hozzá, csak Neked.


A felmondásod még csak véletlenül se indokold meg, ugyanis nem kötelező! Ami nem kötelező a munkajogban, azt soha ne tegyük meg, mert később gondunk is lehet belőle, ha mégis megléptük.


A felmondás akkor minősül közöltnek, ha a munkáltatói jogokat gyakorlónak átadtad, vagy pedig e-mailben megírtad neki. Az e-mailesre ez akkor igaz, ha az üzenet megnyitásában nincs akadályoztatva a címzett. Értem itt alatta azt, hogy nincs letiltva az e-mail cím, valamint létező cím. Az üzenetben történt felmondást írásban utólag meg kell erősíteni, viszont addigra a felmondási idő akár el is indulhat, ha az üzenetet a címzett megnyitotta/elolvasta.


A legbiztosabb a személyes átadás, ott vitának helye nincs. :)


A felmondás közlését követő napon indul el a felmondási időd. Ha eltekint tőle a munkáltató, akkor a felmondásodon írásban ez jelzik.

Ettől ez még nem közös megegyezés lesz, hanem marad munkavállalói felmondás minden jogával és kötelezettségével együtt.

2016. ápr. 24. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

"Kinek akarod kinyomtatni? Senkinek semmi köze hozzá, csak Neked."

Magamnak akarom kinyomtatni, hogy alá tudjam írni és még AZNAP DÉLELŐTT el tudjam küldeni az új melóhelyre. Tetszik érteni?

2016. ápr. 24. 09:46
 8/8 anonim ***** válasza:
Igen, így már tetszik érteni. :)
2016. ápr. 25. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!