Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » 15 nap felmondási idő?

15 nap felmondási idő?

Figyelt kérdés

Mai napon voltam állásinterjún.

Délután alkalmával fel is hívtak hogy felvettek!

Nagyon örültem ennek a lehetőségnek, hiszen mostani munkahelyemről rég szabadulni szeretnék!

A helyzet a következő, ma be is mentem a mostani munkahelyemre és be adtam a felmondásom! Az a helyzet, hogy én főnökömmel, beszélgettem, és azt mondta csak 15 nap múlva tudnék kezdeni az új helyen. Én ezt közöltem az új hely vezetőjével, és azt mondta nem tudnak olyan sokáig várni, max a jövőhét hétfőig! Valami megoldás valaki aki volt már hasonló helyzetben! Hogyan oldották meg hogy ne kelljen le dolgozni a 15napot?! Én ezt a munkaügyessel megbeszéltem, mondtam mi a helyzet, főnökömnek is hogy kérem őket ez miatt ne essek már el egy másik lehetőségtől egy jobb helytől! Ügyvédi úton, vagy akármilyen úton tud valaki megoldást? Köszönöm szépen előre is a válaszokat!



2016. ápr. 5. 17:02
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
90%

Hát ez már így kicsit veszett ügy.

A helyzet az, hogy a jelenlegi munkahelyed jogszabályi kötelezettséged kéri számon rajtad. A felmondási idő felét kéri letölteni, munkavállalói felmondás esetén. Jobb lett volna, ha úgy állsz a főnököd elé, hogy nem "felmondasz", hanem leülsz vele, és megbeszéled, hogy neked a jövő hét hétfőtől lenne egy jobb lehetőséged, addig tisztességgel átadod a munkaköröd és váljatok el közös megegyezéssel. De mivel itt már beadtad a felmondásod, így olyan sok dolgot nem tehetsz.

Lehetőséged lett volna rendkívüli felmondással, azonnali hatállyal is felmondanod, ha erre alapod indokod lett volna (és az nem az, hogy találtál jobbat). De ezzel a lehetőséggel sem tudsz élni.

Persze vannak ilyen esetben kevésbé szép megoldások is, de azok már túlmutatnak a szabályosság határain.

2016. ápr. 5. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Mint pl? Én most ugy vagyok vele hogy bármiben benne leszek, csak tudjak kezdeni az új helyen. Amúgy előtte megbeszéltem vele, és ő mondta adjam be a felmondásom. És majd meglátjuk hogy mi lesz. És hogy jelezzem az időpontot is hogy mikor szeretném átadni a munkámat! Munkaügyön azt mondták mármint a cégnek a munkaügyise hogy közösmegallapodást irjunk a szerződésbe. Privátban meg írnád még azokat amikre utaltál a mondandód végén. ?
2016. ápr. 5. 17:19
 3/16 anonim ***** válasza:
21%

Az interjú alatt meg a felvételi menetében véletlen sem kérdezte meg senki, hogy hány nap a felmondási időd? Meg te sem kérdeztél rá,hogy probléma-e a felmondási idő?

Akkor gratulálok, jól kitoltál magaddal, de az új hely is büszke lehet magára, 2 szék közül a pad alá ejt valakit.


A 30 nap felmondási időt mondja ki a törvény, a jelenlegi munkahelyed nagyon is korrekt, ha még ebből elenged 15 napot...Olyan lehetőség úgy tudom van, hogy ha nem töltöd le a felmondási időt, akkor kifizeted az arra az időre arányos béred. Tehát egy havi béred.

Más tippem nincs.


Vagy menj be részegen, hátha kirúgnak azonnal:D

2016. ápr. 5. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

De, de meg kérdezték!

És azt mondtam, hozzáteszem, mivel nagyon lelkes voltam és mindenképpen szabadulni akarok, hogy meg tudom ezt beszélni az ott lévőkkel. Amúgy amit utoljára irtál, ezzel viccelődtem en is a többiekkel, aztan a végén lehet hogy tenyleg az lesz! :D

2016. ápr. 5. 17:45
 5/16 anonim ***** válasza:

Hát akkor sajnos ezt te toltad el, lehet munka nélkül maradsz :/

Erről nem szabad hazudni, csak azért, hogy felvegyenek.

2016. ápr. 5. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Annyira ne éld bele magad, mert rosszul is elsülhet. Ha alkohol miatt küldenek el azonnali hatállyal, akkor szintén nincs biztosítva a munkaköröd ellátása, és a cégnek ezzel kárt okozol.

Nem tudom, miféle munkakör, de az anyagi kár nagy is lehet, ha nincs elvégezve a munka. Ha nagyon szemetek akarnak lenni - tekintve, hogy te is így viselkedtél - könnyen a munkaügyi bíróságon találhatod magad. Ha tudják bizonyítani a károkozást, fizethetsz, mint a katonatiszt.


Törvényes eszközökkel nem tudsz változtatni a felmondási időn. Vagy leültök és addig könyörögsz, míg engednek, vagy ha nem, hát így marad.

A törvény ezzel a munkáltatót védi, de fordított esetben téged is ugyanígy véd, mert ha felmondanak neked (nem rendkívülivel persze), akkor téged is megillet a felmondási idő, aminek a felét elengedik, ill. végkielégítés.

Ez így korrekt.

Nem tudom, miféle munkakör ez, de az enyémet pl. nem lehetne ezen a héten betanítani valaki másnak. Arra kell néhány hét.

2016. ápr. 5. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

ja, azt kihagytam, hogy egyébként jó nagy hülyeséget csináltál. miért kellett bekamuzni, hogy meg tudod oldani, ha egyszer nincs így?

nem is volt róla semmi infód vagy ígéreted, hogy tényleg el fognak engedni.

talán épp azért választott téged a HR-es vagy a cégvezető, mert biztosítottad őket, hogy azonnal tudsz kezdeni.

ha én lennék ennek az új cégnek a HR-ese/vezetője, innentől nem is foglalkoznék veled, hiszen egy hazugsággal indítottad a munkakapcsolatot.


és persze arra is gondolj, hogy ha nem másik város és egészen más tevékenységi kör, akkor lehetnek a cégek között átfedések, ismerősök, esetleg munka kapcsolat, vagy alvállalkozói, beszállítói, stb. viszony, és nem csak itt, de más helyeken is elvágod magad örökre, ha a részeges megoldást választod.

ebben a régióban, ahol én lakom, van egy nem túl gyakori tevékenység. max 8-10 cég végzi komolyan, nem is túl gyakori a szakma sem, ezért meg is fizetik. annyira belterjes ez a szakma, hogy ezeknek a cégeknek a dolgozói ismerik egymást, mert ha valaki valahol felmond vagy kirúgják, átmegy egy másikhoz ugyanazt csinálni. sok olyan kollega van, akit az előző 2 helyről ismerek. van egy srác, egyszer csinált egy baromságot, elég veszélyes dolgot szakmai szempontból, csak mert rajoskodni akart. azt hitte, milyen kemény. végül nem lett belőle tragédia, de kibszták, és azóta sem vették fel egyik ilyen helyre sem, pedig már többhöz jelentkezett. de a kapcsolatok révén mindenki tud róla, mit csinált.

2016. ápr. 5. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Igen?

És tegyük fel! Akárki kerül ilyen helyzetbe akkor törődjön bele? Törődjön abba hogy egy olyan helyen kell maradnia ahol minden hónapban a fejére olvassák milyen szar és megfenyegetik hogy mar pedig ki leszel rúgva! És akkor ne nézelődjek másik munka után?? Ne egésznap a álláshirdetéseket nézzem? A megélhetésem a cél, és fiatalonként még az hogy a jövőmet építsem! Nekem nem mind1! És az új munkahely ahová megyek, mert ha fúj ha szakad menni fogok, az számomra egy jobb lehetőség hogy fejlődjek! Mellesleg fizetésben is többet kínálnak! Ilyenkor nem gondolkozik az ember, és sajat magat nézi, nem a leendő munkaadóját, vagy a jelenlegi munkahelyét ahol sz*rba sem veszik!!! Ti is lehettek még hasonló helyzetben, nem kell kárörvendőnek lenni.

2016. ápr. 5. 18:11
 9/16 anonim ***** válasza:
61%

Állítsd le magad, nem volt senki kárörvendő, csak leírtuk, hogy így működik.

Nem tudom, miből olvastad ki, hogy örül bárki is a helyzetednek, inkább segíteni próbáltunk.


Egyébként tévedsz ebben, hogy mindenki így intézné.

Én soha, semmilyen helyzetben nem hazudnék, főleg nem egy állásinterjún. Úgyis kiderül, úgyis csak én jöhetek ki rosszul belőle. Ahogy most te.

Mit tegyél? Jogilag semmit sem tudsz, mert nem léphetsz le, vagy komoly gondod lehet belőle.

Szerintem csak a normális beszéd lehet a megoldás, semmiképp sem ez a hiszti.

Senki nem mondta, hogy töltsd az életed egy rossz helyen, sőt igenis menni kell és próbálkozni.

De a jogi értelemben vett kötelességeidet nem szabad elfelejteni.

Ülj le mindkét féllel egy őszinte beszélgetésre.

Ha nem megy, akkor a következő interjún ne kamuzz, mondd meg, hogy van felmondási időd, de minden vágyad egy új munka, új kihívásokkal.

Sajnálom, ha nem tetszik, de nem kell ezen megsértődni, ennél még sokkal keményebb dolgok várnak rád az életben.

2016. ápr. 5. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Én gyűlölöm a munkahelyem, olyannyira, hogy sok nap csak Xanax-al tudok eltölteni egy-egy napot. Természetesen én is keresek másik helyet, elég sok helyre beadtam a jelentkezésemet. Sok interjún is voltam már. Soha nem hazudok, megmondom, hogy 30 nap a felmondási időm! (Ha elengednek belőle, annak már örülök, de inkább többet mondok az új helyen.) Nagyon sok helyen várnak az emberre, tudják, hogy létezik felmondási idő. Hazudni róla nem éri meg, mert nagyon kellemetlen helyzetet tud okozni, mint pl neked is. Ez lesz a tanulópénz, de kívánom, hogy ne több hónap munkanélküliséggel kelljen megtanulnod, de lelépni nem tudsz, csúnyán beperelhet az előző cég, és akkor még nagyobb kakiban leszel, mint most.
2016. ápr. 5. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!