Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » 15 nap felmondási idő?

15 nap felmondási idő?

Figyelt kérdés

Mai napon voltam állásinterjún.

Délután alkalmával fel is hívtak hogy felvettek!

Nagyon örültem ennek a lehetőségnek, hiszen mostani munkahelyemről rég szabadulni szeretnék!

A helyzet a következő, ma be is mentem a mostani munkahelyemre és be adtam a felmondásom! Az a helyzet, hogy én főnökömmel, beszélgettem, és azt mondta csak 15 nap múlva tudnék kezdeni az új helyen. Én ezt közöltem az új hely vezetőjével, és azt mondta nem tudnak olyan sokáig várni, max a jövőhét hétfőig! Valami megoldás valaki aki volt már hasonló helyzetben! Hogyan oldották meg hogy ne kelljen le dolgozni a 15napot?! Én ezt a munkaügyessel megbeszéltem, mondtam mi a helyzet, főnökömnek is hogy kérem őket ez miatt ne essek már el egy másik lehetőségtől egy jobb helytől! Ügyvédi úton, vagy akármilyen úton tud valaki megoldást? Köszönöm szépen előre is a válaszokat!



2016. ápr. 5. 17:02
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
Hát azon kivül hogy rám ijesztettetek másra nem mentem veletek. Francokat a törvényekbe meg minden szarba. Hogy lehetnek ilyenek? Ha nem akarok ott tovább dolgozni akkor nem fogok. Miert kell az emberekkel igy bánni. Megfosztanak egy álomtól egy lehetőségtől. Hat gratulálok Magyarország. Hülyeség, azert vannak allashirdetesek mert azonnal keresnek embert, es nem azert hogy majd egyszer kezdhet! Eszem megáll....
2016. ápr. 5. 20:53
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

Hát zavaró, engem is zavar, de hát azért van benne valami.

Például a férjem a munkakörére teljesen egyedül van, most ha ő pl holnap eljönne a cégnél nem lenne aki csinálja az ő munkáját, azért hirdetést feladni, interjúztatni stb akár hónapok is lehetnek, addig ki végzi a munkát? Arról nem is beszélve, hogy ki tanítja be az új embert? Azért érthető.

Inkább ott szemétség, ahol sokan vannak x munkakörre, mégsem engedik el az embert, pl nálunk engem kb 3 ember tudna már holnap pótolni a munkahelyemen, annyi plusz ember van, mégsem engedik el a 30 napot...

De a gyakorlatban sok helyen elengednek a 30 napból, a férjem eddig 2x váltott munkahelyet életében és mindig elengedték, 1 napot nem tartották sehol vissza.

De vannak ilyen szemét cégek, ahol nem engedik el, de azért mint írtam, érthető is.

Ugyanez van visszafelé is. Ha pl létszámleépítés van téged is vannak védő dolgok, pl végkielégítés, és felmondási idő, téged sem rúghatnak ki úgy, hogy holnap már ne gyere, van több hónap felmondási idő akár, hogy legyen időd keresni másik helyet.


Ja és a legtöbb cég nem úgy keres munkaerőt, hogy holnap kezdj, legalábbis a normális cégek nem. Ha pl tudják előre, hogy valaki felmondott és 30 nap felmondása van, vagy valaki szülni megy, vagy bővíteni kellene a csapatot stb azt azért előre látják, nem 2 nappal előtte, szóval hónapokkal előbb elkezdenek jelöltet keresni. Pl én sok olyan helyről most kapok visszajelzést, interjúra meghívást, ahova még február végén jelentkeztem.

2016. ápr. 5. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
Akkor le irom. Nalunk is lenne letszam leepites es jelenleg velem együtt 3man vagyunk! És értékesitői munkakör eladói! Nos igy is ugyis ketten lennénk. Ha még a masiknak is letelne a felmondasi ideje vennének fel ujat nem lennének előbbre. Remélem igy érthető a reakcióm. Kedves utolsó köszönöm a korrekt választ! :-)
2016. ápr. 5. 23:38
 14/16 anonim ***** válasza:
56%

"másra nem mentem veletek"


nehogy már neked álljon feljebb.

sokra mentél a válaszokkal, mert legalább felnyitottuk a szemed, mivel fogalmad sem volt a helyzetedről.

hazudozol, kamuzol össze-vissza, és még te vagy vérig sértve, mert nem úgy működik a rendszer, ahogy te elképzeled?

a munkavállalónak vannak jogai, de vannak kötelességei is. a te jogaidat senki nem sértette meg, így a kötelezettségeidet köteles vagy végezni/csinálni/elviselni/tűrni.

aláírtál egy munkaszerződést, az is vonatkozik rád, illetve a törvény is.

vagy már a törvény alól is ki akarsz bújni?

nem a rendszer vagy az ország a szr, hanem a te hozzáállásod. nehogy már te szabd meg a feltételeket a munkáltatóknak.

ha ennyire nem tetszik, ami itt van, akkor irány külföld. majd rájössz, hogy ott is vannak szabályok, és nem, nem te hozod őket!


fel kéne már nőni, és belátni, hogy te vagy az, aki hibázott, nem sértődötten minket és mindenki mást hibáztatni.

égnek áll a hajam, hogy egy kis fiatal, tapasztalatlan nyikhaj osztja itt az észt, hogy semmire nem ment velünk.

mit vártál, írjuk át a törvény szövegét, hogy neked megfeleljen, vagy dicsérjünk meg, milyen ügyesen hazudtál, és hoztad magad ilyen helyzetbe?

ha egy kicsit benőne a fejed lágya, belátnád, hogy jól van ez így, mindkét felet védi a felmondási idő.

2016. ápr. 6. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
56%

Ha nem akarok ott tovább dolgozni akkor nem fogok. >>> De fogsz, vagy mehetsz a bíróságra, és fizethetsz kártérítést.


Miert kell az emberekkel igy bánni. >>> Hogy? Semmi jogelleneset vagy durvát nem tettek veled, semmi kifogásolnivaló nincs a történetben.


Megfosztanak egy álomtól egy lehetőségtől. >>> SAJÁT MAGADAT FOSZTOTTAD MEG, egyedül te követtél el hibát. senki nem kényszerített, hogy hazudozz.


Hat gratulálok Magyarország. >>> semmi szükség rá. egyedül neked kell gratulálni. szóval gratulálunk, nagyon ügyes vagy!

2016. ápr. 6. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
89%

"Törődjön abba hogy egy olyan helyen kell maradnia ahol minden hónapban a fejére olvassák milyen szar és megfenyegetik hogy mar pedig ki leszel rúgva!"

A rendkívüli felmondás lehetősége a felmondási időd alatt is rendelkezésedre áll. Ha a munkakörülmények ilyenek, akár okod is lehet a rendkívülire, ez esetben elég hamar megkapod a kilépő papírokat. A volt munkahelyed pedig eldönti, hogy perre megy-e vagy sem. Lehet megúszod, és semmi ráfizetéssel tudsz azonnal váltani, per nélkül. Kérdés, mit vállalsz be és mennyire "tiszta" a munkáltatód. Lehet nem akar munkaügyi pert a nyakába... Mivel már amúgy is a felmondási időd töltöd, így milliós kárigénye egy eladói munkakörben foglalkoztatott dolgozó után amúgy sem túl megalapozott.

Érdemes lenne munkajogásszal konzultálnod.

A munkanélküliséget biztos nem választanám...

2016. ápr. 6. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!