Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Állásinterjú=kudarc?

Állásinterjú=kudarc?

Figyelt kérdés

Majdnem 5 hónapja keresek munkát, és már nagyon el vagyok keseredve.

A probléma oka szerintem az lehet, hogy az állásinterjún mindig feszült vagyok, és nem tudok ellazulni, nem tudok annyira közvetlen lenni, mint amennyire szeretnék, és amilyen alapjáraton vagyok. Sajnos az esélyt sem adják meg a kedves HR-esek, hogy bizonyítsak :(

Majdnem 1 évet dolgoztam bankban határozott idős kontrakttal. Igazából nem volt rám panasz, a munkában maximalista és terhelhető vagyok, sajnos a HR-esek nem ezt nézik, hanem a személyiséget... Ami nálam ugye nagyon nem jön elő egyből.


Mit lehet ilyen helyzetben még tenni??? 2 diplomám van, és nem szeretnék gyári/eladó munkát végezni...



2016. ápr. 20. 15:03
 1/3 anonim ***** válasza:

Sajnos nincs rá jobb módszer, mint gyakorolni kell. Állásinterjúkra kell járni, és ahogy egyre többet gyakorolja az ember, úgy lehet fejlődni.


Másrészt (bár munkanélküliként gondolom ez nehezebben kivitelezhető) megkereshetsz szakembert, eljárhatsz kommunikációs tréninget, vagy akár valamilyen amatőr színjátszó kört, hogy kicsit gyakorold az emberek előtt kommunikációt, kicsit meg tudj nyílni, elengedni magad. Mivel ez a problémád vélhetően nem csak az állásinterjúkra korlátozódik, hanem amúgy is ilyen személyiség lehetsz, így fejleszteni kellene ezt az oldalad.


(ui: nem írtad milyen munkakörben dolgoztál a bankban, de például fióki munkát nem egyszerű manapság kapni, így próbálkozz más cégeknél, más típusú munkával is)

2016. ápr. 20. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Állásinterjún mindenki ideges, ez még nem hátrány.

Gyakorolj, nézd át, milyen kérdéseket szoktak feltenni. Meg azt is be kell gyakorolni, hogy magadról csak a legjobb képet nyújtsd. Gyengeségeidet ne említsd, az erősségeidet domborítsd ki.

2016. ápr. 20. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Gyakorlás és minél több állásra jelentkezz.
2016. ápr. 21. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!