Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha a közmunkából úgy jöttem...

Ha a közmunkából úgy jöttem el, hogy elvileg felvesznek rendes munkára dolgozni, de az új munkáltató mégsem venne fel lehet belőle valami problémám a későbbiekben?

Figyelt kérdés

2016. ápr. 13. 08:07
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Igen!

Egy darabig kizárnak az álláskeresői juttatásból, támogatásból, az aktív korúak segélyezéséből, támogatásokból.

Ha eljöttél a közmunkából és másnap kiderült, hogy mégsem vesznek fel, akkor azt azonnal kellett volna jelezned a munkaügyi kp felé.

2016. ápr. 13. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
kieg.: csak akkor nem lehet "problémád", ha egy jó darabig (azt hiszem 1 év, de ebben nem vagyok 100% biztos) nem fogsz segélyt kérni, nem jelentkezel a munkaügyi kp-ban és az önkormányzaton sem segély miatt.
2016. ápr. 13. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

igen, ahogy írják: 1 évig semmiféle segélyt nem fogsz kapni.

van ilyen ismerősöm, még csak nem is ő volt a hibás. rossz dátumot mondtak (írtak le?) neki, hogy mikor kell bemennie lejelentkezmni.

a helyes dátumra így nem ment el, mivel nem is tudott róla. kizárták a segélyezésből, hiába reklamált.

most, hogy letelt az 1 év, újra igényelte.

2016. ápr. 13. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ezt inkább jogásszal kellene megkérdezni, és nem itt vagy a munkaügyibe. Tudomásom szerint az utolsó 2-3 év alatt kell meglennie a 365 nap munkaviszonynak vagy 365 nap együttműködésnek.
2016. ápr. 14. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

#4 -nek. Te másról beszélsz, mint amit a kérdező kérdezett.

Nem arról van szó, hány napot dolgozott eddig, hány igazolt nap után kaphat járadékot (segélyt).

X munkanap megléte nem játszik szerepet akkor, ha valaki kilép a közmunkaprogramból, majd pár napra rá újra jelentkezne álláskeresői vagy aktív korúak segélyét kérni. Tök mindegy, hogy 1 nap vagy 10 ezer nap munkaviszonya volt. A lényeg, hogy eljött a közmunka programból és másnap nem jelezte a munkaügyi kp. felé, hogy mégsem vették fel. Innentől jó darabig nem részesülhet támogatásban, ellátásban, járadékban.

2016. ápr. 14. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

5.v!


Nem hiszem, hogy így van. Akkor ezek szerint, ha találok munkát és egy nap után eljövök vagy megszűnik a cég akkor újra 365 nap regisztráció kell a szoc. támért?

Szerintem ez az egy év "bünti"sincs sehol leírva törvénybe csak rámondják.

Azt tudom, ha nem vállalod a "munkát" akkor törölnek és 3 hónap múlva regisztrálhatsz vissza.


Vagy más: mi van akkor ha közrabszolgamunkára közvetítenek ki 4 hónapra? Az ügyintéző azt mondta, hogy 3 hónapig szüneteltetik a segélyt utána meg törölnek. Akkor az után is újra 365 napig kellene talonban lenni?

2016. ápr. 14. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
2016. ápr. 14. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
2016. ápr. 14. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!