Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha felmondanék a munkahelyemen...

Ha felmondanék a munkahelyemen mondván, hogy súlyos betegségem van, akkor nem állna le szemétkedni a főnök?

Figyelt kérdés

Úgy értem, hogy ez a főnök nem nagyon engedi el az embereket, aki felmond nála, azt megpróbálja lehúzni, ingyen dolgoztatni, trükközik a felmondási idővel, esetek nagy részében munkaügyi pereket szít akár pár nap szabadságelszámolási nézeteltérés miatt is.


Én elég kulcsfontosságú ember vagyok itt, bár meggyőződése alapján az én munkám nélkül is simán menne a cég. Vagyis pontosabban nem az én munkám miatt megy a cég.


Akkor miért ne állhatnék oda elé, hogy felmondok, és nem azért mert általa rettegett módon "elviszem a tudást", hanem mert én nem akarok dolgozni, mert súlyos betegségem van.


Nyilván megkérdezné, hogy milyen betegség.


Én meg mondanám, hogy depresszió.


Az egy betegség. És súlyos.


Nyilván ebben az esetben rögtön nem venne komolyan és elkezdődne a szopóroller, hogy jól megszopasson a 30 napos felmondási idő alatt, amiért merészeltem megszökni a rabszolgaságból.


2015. nov. 13. 09:13
1 2 3
 21/30 A kérdező kommentje:
szal kimeneteltöl függetlenül sztem para uj munkahelyen rögtön azzal terhelődni, hogy van egy per a nyakamban.
2015. nov. 13. 11:22
 22/30 anonim ***** válasza:
79%

"mégis több mint egy éve megy a per..."


Isten malmai sajnos lassan őrőlnek..

Amennyiben a kolléga nem követett el semmi törvényelleneset,nincs félivalója,az öreg bohócnak fog sokba kerülni.(Én még utánna kártérítésért is visszaperelném)

2015. nov. 13. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 A kérdező kommentje:

hát szerintem kapcsolatokkal meg ezzel azzal lehet ugy csavarni a szót, hogy az öreg igaza gyözzön


de mondom még egyszer, hogy maga a pereskedéssel járó kényelmetlenség a para.


franc se akarna biroságra járni

2015. nov. 13. 11:33
 24/30 anonim ***** válasza:
79%
Szetem nem csak depressziós,de paranoiás is vagy,amellett,hogy tényleg erősen meg vagy félemlítve.A felmodás módját már föntebb vázoltam,tégy belátásod szerint.Sok sikert.
2015. nov. 13. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
71%
Ne menj be dolgozni, és ha felhív a főnök, add oda a telefonod egy családtagnak, aki mondja azt hogy meghaltál. :)
2015. nov. 13. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
57%

Az utolsó az kemény :))))

Figyi a törvény nem a munkaadó mellett áll hanem melletted is. Munkavállalói rendes felmondást kell beadni és 30 nap múlva elválni. Ha kell rá indoklás akkor elég az, hogy így döntöttél. Szíved joga. mondani kell a vén trógernak, ha problémája van, az ügyvédeddel beszélje meg. Vagy a munkaügyi felügyelőséghez fordulsz azt is mondhatod ha valami olyanra akar rávenni ami nem oké. -ettől be szoktak szarni általában :) De neked semmiképp se kell félned. Ha per lesz akkor csak el kell menni tanúzni, legépelik a vallomásodat meg lemásolják a papírjaidat azt csá.. majd a vénfasz fizeti a költségeket. Nóóóó PARA!!!!

2015. nov. 13. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
57%

már bocs, de felmondási idő 30 naptári nap, ha máshogy nincs kikötve


tehát nem hosszabbitja meg szabadság, betegállományos időszak.



Nana. Ha most elmész tp-re, és tp alatt felmondasz, a 30 nap csak a tp lejártát követően kezdődik.

2015. nov. 13. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
79%

"Nana. Ha most elmész tp-re, és tp alatt felmondasz, a 30 nap csak a tp lejártát követően kezdődik."



1-Bedaod a felmondást,elkezdődik a 30 napos felmondási idő

2-Néhány nap múlva elmész Tp-re

3-A 30. nap leteltével a munkaviszonyod bizony megszűnik,mivel ilyen esetben már a felmondási idődet töltötted(megkezdted),így ekkor a Tp-nek már nincs halasztó hatálya.

Amiről te beszélsz az a munkáltatói felmodás miszerint: A felmondást a munkáltató a táppénz ideje alatt is közölheti beteg munkavállalójának, csak a felmondási idő kezdődik később, a táppénz lejártát követő napon.

2015. nov. 13. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 A kérdező kommentje:

:D az a nagy helyzet, hogy a olyan levelet is láttam, hogy a fönök azzal fenyegetözött hogy feljelenti a munkást és a háziorvosát az OEP-nél.


pont ilyen sztori volt, hogy nem akarta elengedni az öreg, a csávoka meg táppénzzel akarta kibekkelni a felmondást.

2015. nov. 13. 20:24
 30/30 anonim ***** válasza:
58%

Szerintem egyszerűen csicska vagy Ülj be a kocsiba és menj el álláskeresési körútra Ha kérdezi a főnök hogy hol voltál megmondod hogy álláskeresési körúton. Én ezt csináltam.


Ha nincs autód részletkérdés Majd megoldod valahogy. Ha el kell menni akkor el kell menni ilyen egyszerű.


Nehogy már még 30 napig élvezkedjen az a fas-szopó felmondási időbe.

2021. okt. 5. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!