Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha felmondanék a munkahelyemen...

Ha felmondanék a munkahelyemen mondván, hogy súlyos betegségem van, akkor nem állna le szemétkedni a főnök?

Figyelt kérdés

Úgy értem, hogy ez a főnök nem nagyon engedi el az embereket, aki felmond nála, azt megpróbálja lehúzni, ingyen dolgoztatni, trükközik a felmondási idővel, esetek nagy részében munkaügyi pereket szít akár pár nap szabadságelszámolási nézeteltérés miatt is.


Én elég kulcsfontosságú ember vagyok itt, bár meggyőződése alapján az én munkám nélkül is simán menne a cég. Vagyis pontosabban nem az én munkám miatt megy a cég.


Akkor miért ne állhatnék oda elé, hogy felmondok, és nem azért mert általa rettegett módon "elviszem a tudást", hanem mert én nem akarok dolgozni, mert súlyos betegségem van.


Nyilván megkérdezné, hogy milyen betegség.


Én meg mondanám, hogy depresszió.


Az egy betegség. És súlyos.


Nyilván ebben az esetben rögtön nem venne komolyan és elkezdődne a szopóroller, hogy jól megszopasson a 30 napos felmondási idő alatt, amiért merészeltem megszökni a rabszolgaságból.


2015. nov. 13. 09:13
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
81%
Nehéz az élet XD Ne menj be dolgozni és automatikusan megszűnik a munkaviszonyod. :D
2015. nov. 13. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 A kérdező kommentje:

:D szerinted :D


itt igen hamar kapnál egy birósági idézést, ha eljátszanál egy ilyet

2015. nov. 13. 09:44
 3/30 anonim ***** válasza:
81%
Betegsegre hivatkozva felmondani??? Mivan? Menj tappenzre ha tenyleg beteg vagy.
2015. nov. 13. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 A kérdező kommentje:
és szerinted, ha depresszió miatt megy valaki táppénzre, akkor nem hülyének néznék?:D
2015. nov. 13. 09:48
 5/30 A kérdező kommentje:

itt sajnos kell valmilyen ütős indok a felmondásra.


itt addig dolgozol, mig él a tulajdonos (idős ember).


egyik-másik embernek még a szerződésében is benne van, hogy a tulajdonos halálával megszünik a munkaviszony.

2015. nov. 13. 09:49
 6/30 Koplárovics Béci ***** válasza:
61%

"Én meg mondanám, hogy depresszió.

Az egy betegség. És súlyos.

Nyilván ebben az esetben rögtön nem venne komolyan "


Orvos igazolhatja a depressziót. Azt meg csak nem veszi komolytalanul. Sőt ha valóban elég súlyos, felmondsz, és másnaptól kiratod magad a depresszióval betegállományba. Így a felmondási idővel sem kell vacakolni.

2015. nov. 13. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 A kérdező kommentje:

2011-ben voltam pszichiátrián másfél év pszichoterápiát követően.


ott diagnosztizálták


azóta meg nem nagyon változott a helyzet, pedig eltelt 4 év


továbbra is az van, hogy vannak jó napjaim, meg rossz heteim.


és hiába a sport, hiába a munka ami lefoglal, nem megy.

2015. nov. 13. 10:12
 8/30 A kérdező kommentje:
valószinüleg gyógyszert irna fel megint és havonta kéne kontrollra járni
2015. nov. 13. 10:13
 9/30 anonim ***** válasza:
71%

Nálunk is kötelező a 30 napot letölteni mindenkinek, 1 napot nem engednek el belőle, holott vagyunk kb 50-en.

Nálunk sokan azt csinálták, hogy piásan jöttek be, és így kirúgták őket azonnal. Ez is egy megoldás, de ez olyan cikis.

Betegség miatt necces, mert az nem úgy van, hogy te beteg vagy azt csá mentem, hanem orvosi papír kell róla, hogy alkalmatlan vagy munkára a betegség miatt, és gondolom a munkahelyi orvoshoz is el kell menni. Szóval irány a pszichiátria, ott vagy kapsz róla papírt vagy nem. Nekem valóban súlyos depresszióm volt/van, mikor mentem vele a pszichiátriára nem az volt, hogy mondtam azt adtak papírt, ne így képzeld el... 2 pszichiáterrel kellett beszélgetnem, és kb 100 oldalnyi kérdéssort kitölteni stb.

És majd ők eldöntik, hogy valóban az vagy e.

Szóval ilyenekkel necces trükközni, majd járnod kell rendszeresen kontrollra.

Voltam vele régen táppénzen.

Szóval...

2015. nov. 13. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
28%

Ja bocsi,most olvastam amit írtál, hogy voltál már.

Háát..

Ezt az orvossal kell intézni, biztosan van munkahelyi orvos, mert mindenhol van, vele kell beszélni, és ha ő alkalmatlan minősítést ad, akkor másnap már nem kell menned dolgozni, a főnöködet nem is látod többet.


első:

Ez amúgy nem működik, ahol nem akarnak elengedni. Nálunk is ilyen esetben, ha valaki nem megy be, akkor nem rúgják ki egyből, hanem igazolatlannak írják hetekig, meg ilyenek, és ugye addig a papírjaid sem kapod meg, azaz addig nem tudsz új munkát vállalni, úgyhogy ez sem pálya, ha ennyire nem akarna elengedni.

2015. nov. 13. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!