Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha felmondanék a munkahelyemen...

Ha felmondanék a munkahelyemen mondván, hogy súlyos betegségem van, akkor nem állna le szemétkedni a főnök?

Figyelt kérdés

Úgy értem, hogy ez a főnök nem nagyon engedi el az embereket, aki felmond nála, azt megpróbálja lehúzni, ingyen dolgoztatni, trükközik a felmondási idővel, esetek nagy részében munkaügyi pereket szít akár pár nap szabadságelszámolási nézeteltérés miatt is.


Én elég kulcsfontosságú ember vagyok itt, bár meggyőződése alapján az én munkám nélkül is simán menne a cég. Vagyis pontosabban nem az én munkám miatt megy a cég.


Akkor miért ne állhatnék oda elé, hogy felmondok, és nem azért mert általa rettegett módon "elviszem a tudást", hanem mert én nem akarok dolgozni, mert súlyos betegségem van.


Nyilván megkérdezné, hogy milyen betegség.


Én meg mondanám, hogy depresszió.


Az egy betegség. És súlyos.


Nyilván ebben az esetben rögtön nem venne komolyan és elkezdődne a szopóroller, hogy jól megszopasson a 30 napos felmondási idő alatt, amiért merészeltem megszökni a rabszolgaságból.


2015. nov. 13. 09:13
1 2 3
 11/30 A kérdező kommentje:

már bocs, de felmondási idő 30 naptári nap, ha máshogy nincs kikötve


tehát nem hosszabbitja meg szabadság, betegállományos időszak.


ha 30 nap letelik, akkor szevasz


persze a munkáltatónak ez érdeke ellen van, és megprobál keménykedni.

2015. nov. 13. 10:35
 12/30 anonim ***** válasza:
100%

Mondj fel vita nélkül, ne vitázz a témán, ne magyarázkodj, ne vádaskodj, simán mondj fel.

Elkezdődik a 30 nap, és le is fog járni.


Ehelyett húzod az időt, terveket szösz miként szólhatsz be neki és egyebek

2015. nov. 13. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 A kérdező kommentje:

eljátszotta ezt a legutobb egy csávó, konkrétan müszaki vezető.


azóta is pereli a fönök


mondjuk annak a csávó sok felelősséget vállalt, de azért sok pénzt is kapott.


Én nem kérek sok pénzt, de akkor elvárás se legyen.


Igazából kulcsfontosságú munkást meg elengedett felmondási idő nélkül is, azóta se lett találva még cska megközelitő képességü ember a helyére.


persze az nem baj

2015. nov. 13. 10:58
 14/30 A kérdező kommentje:
ja és nekem tényleg olyan szintü a depresszióm, hogy valóban alkalmatlan vagyok a munkára, levegővétel nehézkes, meg szürkén látok, nem tudok koncentrálni, persze ezt mind csak lustaságnak mondják az emberek meg akaratgyengeségnek,
2015. nov. 13. 11:06
 15/30 anonim ***** válasza:
28%
Kedves kérdező! Egy munkahely nem börtön és nem fegyház,hogy nem lehet onnan elmenni,mégha a főnök az atyaúristennek is képzeli magát.A leírásod alapján elég jól meg lehetsz félemlítve.Sztem kár itt buta terveket szövögetni,a legegyszerűbb ha simán beadod a felmondást,az indoklásba pedig beírod,hogy "családi és magánéleti okok miatt xy naptól a munkakörömet tovább ellátni nem tudom".Bővebben senikek semmi köze hozzá innentől,ha mégis rákérdeznétek,közlöd,hogy az ország másik végére költözöl.Pont. Én eddig mindenhol így csináltam.Törvény szerint 30 napos felmondási időre kötelezhet(bár nem írtad milyen szerződésed van),amit ha nem akarsz letölteni,szépen elméssz TP-re.
2015. nov. 13. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
100%

"eljátszotta ezt a legutobb egy csávó, konkrétan müszaki vezető.


azóta is pereli a fönök "


Az,hogy törvényesen felmondok egy munkahelyen azon mit lehet pereli??

2015. nov. 13. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 A kérdező kommentje:

:D


legutobb azt csinálta, hogy eltekintett a 30napos felmondási időtől egy munkás esetében, ha az bejön hétvégéken és megcsinál munkákat.


ha meg nem jön be, akkor felhánytorgatja a hibáit és kártéritési pert indit.

2015. nov. 13. 11:13
 18/30 A kérdező kommentje:

# 16/17


vélt vagy valós kárigényeket kezdett el peres uton érvényesiteni a fickóval szemben.

2015. nov. 13. 11:14
 19/30 anonim ***** válasza:
100%
Megnyugtatlak,egy normális munkajogász az ilyen bohócokat simán körberöhögi.
2015. nov. 13. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 A kérdező kommentje:
mégis több mint egy éve megy a per...
2015. nov. 13. 11:22
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!