Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Nemrég újrakezdtem a munkát...

Nemrég újrakezdtem a munkát és még próbaidős vagyok. Ma vettem ki a 2. szabimat, de rámszólt a kolléganőm hogy dec 24 és 31 ére feltétlen meg kell tartanom kettőt. De miért?

Figyelt kérdés
2015. nov. 12. 08:32
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Mert a szabik bizonyos részével a munkaadó rendelkezik és gondolom 24-én és 31-én (logikusan) mindenkit elküldenek szabira és bezárnak.
2015. nov. 12. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
88%
Ahogy az első írta. A szabi felével a munkaadó rendelkezhet.
2015. nov. 12. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Évi 7 nappal rendelkezik a munkavállaló, de ha év közben kezdődött a munkaviszony, akkor csak részarányosan. A többivel a munkáltató rendelkezik. Ha ők csak 2 nappal szeretnének rendelkezni, annak örülni kell, de megtehetnék, hogy kb. 1-et adnak csak ki a te kérésedre.
2015. nov. 12. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Van olyan hely, ahol próbaidő alatt nem is adnak ki szabit - úgyhogy tényleg örülj, hogy egyáltalán elengedtek.
2015. nov. 12. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
75%

Hát ha nem akarsz szilveszterkor és 24-én dolgozni, akkor hagyd bent. Nem is értem miért merült ez fel benned, hogy minek. Azok nem ünnepek, arra vagy szabadság kell vagy mész dolgozni. De ha aznap ott nem dolgozik senki, akkor ha van szabid szabin vagy, ha nincs akkor fizetetlenen.

Szóval a te érdeked.

2015. nov. 12. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
dec 24 nem munkanap mert dec 12 szombattal el van cserelve
2015. nov. 13. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Hát akkor meg dec 12-re írják ki neki, ha nem kell bemenni dolgozni, mert pl nálunk sem kell.
2015. nov. 13. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!