Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Utasítsam vissza? Legyek őszinte?

Utasítsam vissza? Legyek őszinte?

Figyelt kérdés

A cégünkhöz tartozik 4 telephely, ezek közül egy nagyságrendekkel nagyobb, mint a másik három, egy pedig nagyon új. Anno engem az új telep vezetésére vettek fel. Pályakezdőként, nulla tapasztalattal. Csak én ismerem a technológiáját, láttam megszületni és együtt tettük meg az első bizonytalan lépéseket. Eddig egy ember tartotta kézben az 1 nagyobb + 2 kisebb telepet és ugye én jöttem az új teleppel. A napokban jelezte a közvetlen főnököm, hogy számítsak rá, hogy a másik két kisebb telepet is átakarják tolni hozzám, ezeknek is én lennék a vezetője.

Több fizetés, de sokkal nagyobb felelősség és rengeteg tanulás, hogy ezeket is úgy ismerjem mint a tenyeremet.

Őszintén szólva be vagyok sz*rva a feladattól, de jó eséllyel nem választási lehetőségként fogják ezt elém rakni.

Legyek őszinte és mondjam el, hogy én ehhez még nem érzem elégnek magam? Örülök, hogy egyel boldogulok egyelőre.

Már attól stresszes leszek, ha belegondolok... Mit tennétek?



2015. okt. 31. 14:54
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Persze hogy be vagy sz@rva a feladattól, viszont a főnököd alkalmasnak tart rá. Te ismered, hogy milyen, azzal szerintem semmi gond nincs, ha őszintén elmondod a fenntartásaidat, és egyúttal tanácsot kérsz. Tudnod kellene, hogy a hozzád delegálandó telephelyeken van-e olyan szakember, aki ismeri a működést, kisebb problémákat önállóan meg tud oldani, képes-e megbízhatóan előkészíteni a döntéseket, amiket vezetőként hoznod kell. Nagyobb léptékű vezetői munkakörben elengedhetetlen, hogy képes légy feladatokat delegálni, ehhez vannak tréningek, akár kérheted feltételként azt is, hogy biztosítson a vállalat neked megfelelő képzést az új munkakörhöz, amennyiben ragaszkodnak a kinevezésedhez.
2015. okt. 31. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
100%
Ha ennyire megbízik benned a főnököd,orulj neki. Attól h nem érzed magad késznek erre a feladatra, nem biztos h úgy is van. Kezd el. Vagj vele. Előbb utóbb belejossz, mint a legelején . ne parazz be. Hajrá
2015. okt. 31. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Alapból brutálisan stresszes volt úgy egy telep "fejére" kerülnöm, hogy semmit tapasztalatom nem volt. Minden hely más. Természetesen a 2 kicsi, régebbi telepen megvannak azok az öreg szakik, akik ott vannak 20 éve és ismerik az egészet, tudják mire kell figyelni és mit kell tenniük, ha valami baj van. Az újon ez nincs meg és állandó küzdelem, ha beüt a krach, hogy mi is történhetett, ez mit fog okozni és hogyan tudom visszafordítani a folyamatot. Non stop rendelkezésre állok és telefonra érkezik sms jelzés üzemzavar esetén nekem is és a beosztottaknak is. Ha hajnali 2-kor jön az üzenet, akkor hajnali 2-kor kell toppon lenni agyilag, hogy mi a következő lépés. Mivel az új telepnek a rezdüléseit még nem ismerhetjük ez egy bonyolultabb, összetettebb, stresszesebb feladat, ami mellett nem vagyok biztos abban, hogy 120%-ot tudok nyújtani, megtudom tanulni azokat a technológiákat is és párhuzamosan tudom intézni ezeknek is az ügyeit.

A legnagyobb félelmem az, hogy felül kell bírálnom emberek javaslatait. Nyilván aki 20 éve ott dolgozik kezelőként, tudja mit csinál, ugyanakkor én bólintok rá mindenre és enyém a felelősség is, ha valami történik ennek következtében. Ezt a felelősséget sokkal könnyebb úgy felvállalni, ha nincs 20 éves tapasztalattal rendelk

2015. okt. 31. 15:32
 4/7 anonim ***** válasza:

Aki f0sik az nem jut sehova.


A főnököd alkalmasnak talál rá, ennyi, hajrá! Nyilvánvalóan egy ilyen átadás-átvétel nem úgy megy, hogy puff, hétfőtől itt a +2 telep, hanem rászánsz X hetet vagy hónapot. Az "új" telep sem lehet már olyan új, hogy ne legyen ott legalább 1 értelmes ember, aki a "jobb kezed" és 10-ből 8 problémát meg tud oldani.


Örülj a lehetőségnek és vágj bele. Ha parázol elbuksz. Építsd fel az új pozíciódat, a 2 új telepen bízz 1-1 kiválasztott régi motorosban, az új telepen pedig képezz magad helyett valakit, aki helyettesíthet ha nem vagy épp ott. Aztán majd beáll a rend.

2015. okt. 31. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Az új telep nagyon új. :) Ért már az a megtiszteltetés, hogy szabin voltam, üzemzavar volt és a főnököm hívott fel, hogy hogy is vannak itt a dolgok pontosan, mert így nem tud beavatkozni, a kezelőknek meg nem hisz el mindent feltétlenül nyilván, főleg, hogy ők is újak. Idővel ő is megtanulja, ahogy a többit is, de egyelőre nincs olyan ember a cégnél, aki érdemben betudna avatkozni helyettem. Természetesen a kezelők is láttak az elejétől mindent, de ők csak utasításra tehetnek bármit is, csak javasolhatnak a vezetőknek. Felelős vezető viszont nem fog felelőtlenül dönteni, ezért mindenki engem hív egyelőre. Nehéz helyzet ez most még, de majd szépen lassan alakul. Ha ez beállt és mindenki hozzászokott, tudja a dolgát, akkor szívesen elvállalnám a plusz két telepet, akkor is ha ez rengeteg plusz idővel és tanulással járna. Ezeknél a telepeknél pont az a helyzet, hogy mindenki más ismeri, csak én nem, ez egy teljesen más felállás, amihez máshogy kell állni és alkalmazkodni.


Mindegy, ha választhatok, hogy kirúgnak, vagy elvállalom a másik kettőt is, akkor nem kérdés, szeretem a munkámat, de azért még nem bánnám, ha nem akasztanának ekkora felelősséget a nyakamba.

2015. okt. 31. 18:57
 6/7 anonim ***** válasza:
Valószínűleg nem véletlenül gondolt rád a vezetőség. Nagyon nagy felelőséggel bíró munkát akarnak rád bízni. Valószínűleg azt gondolják, hogy erre a feladatra te vagy a legmegfelelőbb személy, akit választhatnak, jelölhetnek. Az, hogy félsz az új melótól, az azt jelenti, hogy van benned felelősségérzet jócskán. És ez jó. Szerintel próbáld meg. He nem megy, akkor valószínűleg visszaléphetsz a korábbi pozíciódba, de kutasd ki, hogy erre lesz-e lehetőséged. Azt gondolom, hogy a főnökeid tapasztalattal bíró emberek. Nem véletlenül gondolhattak rád. Tehát megbíznak, bíznak benned. Azt remélik, hogy személyedben továbbra is azzal a munkatárssal dolgozhatnak tovább, akit eddig megismertek. Ne habozz. Én belevágnék. Sorsforduló előtt állsz. Na és örülnék a helyedben, hogy tanulhatok. Az csak előny. Növeli a tudás az esélyeidet az életben. Na meg többet fogsz keresni. Nem mindegy.
2015. nov. 2. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Magyarországon, hogy valaki ide jusson, ilyen lehetőséget kapjon ismeretség nélkül ennyire fiatalon az esélye 1 a 10000-hez vagy még kevesebb.. nincs itt mit agyalni.. csinálni kell!! hajrá!!!
2015. nov. 2. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!