Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Érdemes kimenni USA-ba?

Érdemes kimenni USA-ba?

Figyelt kérdés
Azon gondolkozom párommal, hogy érdemes-e elmenni USA-ba dolgozni, ha nem is végleg? Milyen munkalehetőségek volnának és mennyi pénzt lehetne keresni? Nekem gépészmérnöki diplomám van és beszélem a nyelvet, párom szintén diplomás.

2015. okt. 20. 09:31
1 2 3 4 5
 31/49 anonim ***** válasza:
100%

"Ráadásul inkompetens rosszindulatú hozzászólásokkal."


egeszen pontosan mi volt az inkompetens?


Hogy ki mire vitte azt meg ne firtassuk szerintem.

2015. okt. 20. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/49 Gauthier- válasza:
27%

Na igen, ez a gyakorikerdesek.hu. Itt mindenre meg lehet kapni a választ, csak rosszul:-) A kérdésedre a válasz: ki fogtok tudni menni, de meggondolandó érdemes-e. Az, hogy mérnök vagy, önmagában nem jelent semmit, ebben is találhatsz állást. Már csak azért is, mert ugyan van rengeteg Amerikában élő mérnök, de rettenetesen kevés a szakember közöttük. Nekem jó néhány ismerősöm él(t) kint, vízumi problémákról nem hallottam, aki maradni akart az maradhatott (legálisan). Egyébként nem mintha annyira szeretnék a magyar embereket az amcsik, a magyar nőket az amerikai kanok viszont igen..

Rögtön szerintem ne számolj arra, hogy mérnökként dolgozhatsz, de szerintem jó esélyeid lehetnek, ha szeretnél aként dolgozni majd (a fent említettek miatt). A keresetről annyit tudok mondani, hogy egy helyi kajáldában kb 2800-3000 dollárt lehet keresni, de ez már jónak számít, sokan ez alattival kezdenek. Sajnos ez van, számolj fejenként 2200 dollárt (pároddal együtt 4000 dollárt) havi átlagban. 1-2 év elteltével sem fogjátok magatokat halálra keresni, mivel az élelmiszer sem túl olcsó.

A kérdés inkább az, hogy érdemes-e MARADNI, nekem sok ismerősöm azt állította, hogy nem bírta megszokni, rendkívüli módon igénytelenek az amerikaik (beleértve a nőket is), prosztók etc. Egyébként Florida mondhatni egy nyugdíjas övezet, sokan meghalni mennek oda.

2015. okt. 20. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/49 anonim ***** válasza:
26%

"A keresetről annyit tudok mondani, hogy egy helyi kajáldában kb 2800-3000 dollárt lehet keresni, de ez már jónak számít, sokan ez alattival kezdenek. "


aha persze. 7,25 dolláros szövetségi minimálbérrel nagyon életszerű a 3000 dolláros bér a kajáldában.


menő helyen, jattos felszolgáló talán összeszed ennyit.

2015. okt. 20. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/49 anonim ***** válasza:

Elég konkrét tapasztalati példát írtam, sajnos a következő hozzászólásom moderátori akadályokba ütközött volna, így nem jelent meg.


Egyfelől így ajánlanám megnézni az uscis.gov oldalt, de még egyszer mondom, ha hasonlót, de könnyebb feltételeket akarsz szakmai alapon és nem turistaként feketézve, akkor nézd meg a pár kilométer távolságra lévő Kanadai területeket is (Manitoba, Toronto, Alberta Ontario- ahol külön támogatott programok vannak a kezdéshez) , több ismerős él már kint és nekünk is korábban beadott dokumentumok igazolják, hogy nem úgy célszerű nekivágni, hogy kimegyek és lesz ami lesz...


Emellett, linkeltem volna egy fórumot is, kanadai és amerikai magyarok fóruma, ahol épp az ilyen "vakmerő" és a realitástól elrugaszkodott emberektől a hajukat tépik a kint élők,hasonlóan a menekült státuszért kiutazó "kisebbségtől" is, ami megint lehet egy út, csak hát...


De mérnökként is a Google a barátod, ha elég ügyes vagy, találsz még előminősítést is a pontrendszerhez, ha tudsz angolul nem fog gondot okozni a kitöltése, hogy megtudd mekkora esélyed van a nem turista, három hónapos munkavállalásra nem alkalmas vízumra.


Még egy alternatíva a H2B-s vízum és a C1/D vízum hajóra, de azzal megint ott vagy hogy csak hajón dolgozhatsz, szárazföldön legálisan nem és nem a szakmádhoz kapcsolódik ugye, de legalább mindkettőtöknek munkát, havi 6-8.000 dollár bevételt, megélhetést jelent és itthonról is aránylag gyorsabban intézhető, mint egy a többiek által is vizionált jó eséllyel bíró sikertelenség.


Sértődni, nem elfogadni lehet, csak tapasztalatról beszélek magam részéről, amire vonatkozott a kérdésed, még ha már Te magad vonod kétségbe, hogy van e értelme itt kérdezni.

2015. okt. 20. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/49 Gauthier- válasza:
Elnézést, hogy közbe szólok, de légyszives ne a google-ba kutakodj, hogy "amerikai minimálbér", ezt a kérdező is megtehette volna (valószínű tapasztalatra volt kíváncsi). Én nem saját tapasztalatomat osztottam meg, hanem több ismerősöm, aki jelenleg is kint él. A 2200 dollár nem irreális kezdő fizetésnek Amerikában.
2015. okt. 20. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/49 anonim ***** válasza:
16%

Nem hát.


Nyilván ott kétszer annyit keresnek mint Nyugat-Európában, hasonló árszínvonal mellett.


teljesen életszerű tényleg.


Nem kéne hazudozni.


A nettó 2200 dollár az USÁban se valami kezdő meg alapfizetés hanem majdnem az átlagbér.

2015. okt. 20. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/49 A kérdező kommentje:

Bak Norbert: amiket írtál, épp ezekből ihletődött a kérdésem, nem egy hirtelen jött ötlet, hogy mérnökként akarok dolgozni, és két kézzel kapkodni álmok után. Valóban tapasztalatokra lettem volna kíváncsi, az interneten minden féle ökörséget tudok csak összegyűjteni személyes tapasztalatokat, véleményeket csak ilyen helyeken tudok szerezni.

A hajózást már ajánlották nekem egyszer, kb 1 éve, kb. ugyanezzel a bérezéssel, amit írtál. De úgy tudom, hogy oda meg vendéglátói végzettség kell, és szintén szakmai nyelv, nekem másból van szakmai nyelvismeretem. De ezek szerint ez azért könnyebb lehetőség, mert nem szárazföld...

2015. okt. 20. 11:29
 38/49 anonim ***** válasza:
74%

http://www.gyakorikerdesek.hu/uzlet-es-penzugyek__egyeb-kerd..


Az egyik itt okoskodó kretén kérdése...

2015. okt. 20. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/49 anonim ***** válasza:

Én is hajóztam 6 évig és S.O.S. helyzetben helyettesítőként még jelen is vagyok a területen, igaz vendéglátós vagyok egyik szakmámban, és annak idején angolom nem sok volt mosogatóként kezdve.


Ma már saját programmal, mentorálással foglalkozok, így van rálátásom, személyes tapasztalatom, még amerikaiakkal is :-)


Segédpincéreknek nem feltétlen kötelező a vendéglátó végzettség, és több vállalkozás alakult már a gyorstalpalós felszolgálók pár hónapos képzésére, amivel inkább bizniszt teremtettek, mintsem szakmaiságot, de ez is lehet egy út a sok közül...


És még mindig jobb lehet, mint egy festő, tanár, kényszervállalkozó, vagy épp legextrémebb esetem génsebész(!) stb. mosogatóból felhozni junior szakács ("burgerforgató") szintre valakit, csak azért, hogy a diplomás minimálbér helyett, keressen és ami legfontosabb félre is tegyen havi X ezer eurot, vagy épp Amerikában dollárt.


Annak ellenére, hogy még mindig nem Amerikát javasolnám ehhez indulásnak, ha a hatékonyságot és a jövedelmezőséget vesszük alapul.

2015. okt. 20. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/49 anonim ***** válasza:

Legkönnyebb E-2 besorolással menni, ha tudod bizonyítani, hogy befektettél ey csomó pénzt egy ott működő cégbe, vagy alapítottál egy céget és ott szeretnéd működtetni. Ezzel 2 évig ott tartózkodhat az ember.

Másik opció az, ha valami nagyon specializált, kevés szakemberrel rendelkező terület szakértője vagy, esetleg ha találsz munkát és a munkaadód vállalja, hogy intézi a zöldkártyát.

Csak úgy kimenni nem fogsz tudni sem mérnökként, sem pedig akármi másként, mert a vízum lejáratát követően kitesznek.


Egyébként a bevándorlási hivatal oldalán minden le van írva egyértelműen, nem értem, hogy miért pont a gyk-n teszel fel ilyen kérdéseket.


[link]

2015. okt. 20. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!