Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Nettó 250e forint vállalhatatl...

Nettó 250e forint vállalhatatlan mint fizetésigény?

Figyelt kérdés

Tegnap előtt voltam állásinterjún egy multinacionális vállalatnál. Fizetési igénynek nettó 250 ezer forintot adtam meg (természetesen bruttó összeget adtam meg).

Erre azt mondták, hogy biztosan nem fogják tudni megadni és ezzel véget is ért az állásinterjú (mérnöki pozíció).

Kicsit bután érzem magam: szemtelenül sokat kértem?


2015. szept. 23. 05:40
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
63%
Nem kértél szemtelenül sokat egyáltalán.
2015. szept. 23. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
88%

Függ attól is, hogy:

- mennyi gyakorlattal rendelkezel, és a betöltendő munkakörre van-e, kell-e valamennyi gyakorlati időt igazolni

- felelős vezető, vagy beosztott-mérnöki munkahelyet pályáztál-e meg


Persze elkölteni nem sok, kifizetni, járulékaival együtt, sok.

2015. szept. 23. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
75%

"mérnöki pozíció" - ez elég sokmindent takarhat, ennyiből nem lehet jó választ adni.


Terület, elvárt tapasztalat, feladatok?

2015. szept. 23. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
75%
Nem feltétlenül sok, pozíciótól függő. Ismerni kéne a pozi munkakörét.
2015. szept. 23. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
82%
ha pályakezdő vagy akkor szerintem sok
2015. szept. 23. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
85%

Az igény egyáltalán nem sok, de az, hogy megadják e millió dologtól függ:


- úgy általában mekkora bérrel forog az adott pozíció? Mármint más összeget keres egy munkavédelmi mérnök, egy agrármérnök, közlekedésmérnök vagy egy IT-s/villamos/gépész, pedig mindegyik diplomáján ott van, hogy mérnök. Önmagában persze a mérnök szóról mindenki rögtön a legjobban keresőkre gondol, de rengeteg mérnöki szakma van, ami egyáltalán nem tartozik a jól megfizetettek közé (pl megdöbbentem, amikor megtudtam, hogy építőiparban 1-2 mérnök végzettségű ismerős mennyit keres, és nem + irányba)


- merre felé van a cég? Pesten ez nem tűnik soknak, vidéken van ahol ennyi pénzért 3-an ugranak.


- milyen embert keresnek? Lehet, hogy egy fullos pályakezdő kell nekik, aki bevállalja a tapasztalat szerzés, és az előre jutás miatt ennél kevesebb pénzért is, akkor te hiába mondod, hogy veled jól járnának, mert te már nem vagy kezdő, a bérigényed is magasabb lesz.

2015. szept. 23. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
92%
Ismét egy rettentő intelligens és alaposan kifejtett, észszerű kérdés, gratulálok. Csak minden lényegi információt hagytál ki belőle végülis.
2015. szept. 23. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
92%

Ha ennyire tudsz lényegretöröen fogalmazni és problémáka felvetni/kezelni, akkor rettentö sokat kértél.


Ugyanis aki ennyire képtelen leírni, hogy mik a tényleges adatok meg tények, nem ad meg jóformán semmi lényeges információt, az nem alkalmas komolybb pozicióra, és így magas fizetés sem jár neki.

2015. szept. 23. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
75%

"Kicsit bután érzem magam: szemtelenül sokat kértem?"


Ugy tunik, nem?

2015. szept. 23. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
75%

Én tól-ig összeget szoktam megadni, így gyakorlatilag visszadobom a labdát.


Persze ahogy a többiek is mondták, rengeteg tényezőn múlik.

2015. szept. 23. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!