Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hinnétek, hogy van ember aki...

Hinnétek, hogy van ember aki napi 12-14 órákat dolgozik 270 ft-os órabérért? Itt Mo-n 2015-ben. Nem mese!

Figyelt kérdés

Nemrég kitálaltam itt a GYK-n (=Gyökerek fóruma) hogy van ismerősöm aki Mo-n Pesten egy üzemben dolgozik, papíron napi 4 órát a valóságban 12-t 14-et akár 16-ot, órabére (a tényleges) ennek megfelelően kb 250-300 Ft/ó.

És LEUGATTAK itt sokan hogy hazudok, troll vagyok kitalálom az egészet ez nem lehet stb.


Hát kérem TROLL VAGYOK?

Kb UGYANEZ A sztori!


[link]

Kitálalt a felszolgáló: ezért van munkaerőhiány a Balatonon


A konyhalányok és kézilányok még kevesebbet kapnak havi 400-420 órányi munkáért, a havi bérük 110 ezer forint, ami 250-270 forintos órabért jelent.


Igen jól tetszik olvasni! 300 ft alatti órabér mindez 14 órás műszakokra a legelemibb munkavédelmi feltételek nélkül, olyan heylen ahol ha csak megnyikkansz repülsz.


Na most tessék mondani hogy hazudok!!!!


És ha hiszitek ha nem ezek között az emberek között még diplomás több diplomás is van!

Diplomás ember 250-es órabérrel!


2015. júl. 2. 21:39
1 2 3
 21/27 A kérdező kommentje:

Mi a kamu abban ha valakit papíron alkalmaznak 4 órában a valóságban meg 12-14-ben és annyit fizetnek neki hogy 300-ra jön ki az órabér magyarázd már el!


Hozzak neked olyan élő hús vér ember (nem net, nem cikk) aki most is ilyesmi összegért dolgozik? És a seggét a földbe veri örömében hogy egyáltalán talált melót?


Ez a cikk amúgy egy kamu

2015. júl. 3. 10:12
 22/27 anonim ***** válasza:
60%

Azért kamu a cikk, mert azt állítja következetesen, hogy ez egy teljesen általános és bevett szokás. Pedig nem az.


Én abban sem vagyok biztos, hogy a cikk írója pincér. Sokkal inkább interjúzott 2-3 pincérrel és a valóságban újságíró.

2015. júl. 3. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:

Van Balatonos tapasztalatom és igaz hogy sok a melo, igaz, hogy gyakorlatilag nincs pihenőnap a szezonban de cserébe nem 200-300ft az órabér. A cikk kamu. A kerdezo pedig az a szokasos idiota aki hasonlo kerdeseket ir ki naponta.


Tovabbra is érdekel az a fiatal egészséges diplomas aki 300 ft per ora áron bármi munkát vállal. Ja hogy ilyen nincs? Akkor mirol beszelunk?

2015. júl. 3. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:

Gyökerek fórumának hívod a Gyakorikérdéseket, de azért te is itt írkálsz :)


MEGALOL

2015. júl. 3. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 A kérdező kommentje:

Tovabbra is érdekel az a fiatal egészséges diplomas aki 300 ft per ora áron bármi munkát vállal. Ja hogy ilyen nincs? Akkor mirol beszelunk?



KÉRLEK KÉRÉSED PARANCS! ÉS EGYBNE VÁROM A BOCSÁNATKÉRÉSED MERT TÖBB 10.000 ILYEN EMBERT TUDOK!


Hány közmunkás van az országban?

több mint 300.000.

Hány % ebből a diplomás több diplomás? Ld KSH és foglalkoztatói adatok, de több mint 10%.

Vagyis van több mint 30.000 diplomásunk aki a közmunkás bérért (47.000/hó) végez napi 8 óra heti 5 napos melót.

160 ó / hónap 47.000ért= 300 ft ALATTI nettó órabér!



!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


És mind diplomás! És megszűnt már egy éve aaz a rendszer hogy diplomásnak irodai stb melót adtak. Küldik őket bárhova parkot takarítani árkot tisztítani újabban már földekre is mezőgazd idénymunkára.


Tehát akkor: fiatal diplomás egészséges emberek havi 47.000-ért bármilyen melót vállanak és rettegnek hogy mi lesz ha még a közmunka-keretből is kiesnek.


ELLENVETÉS?

2015. júl. 3. 19:18
 26/27 anonim ***** válasza:

Szoval nem tudsz ilyet mutatni egyet sem. Gondoltam hogy csak a fejedben létezik.


Továbbra se tudom egyébként mi az, hogy "diplomás több diplomás".

2015. júl. 3. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:

1. Mit vársz ettől a kérdéstől? Ha siránkozni akarsz, állj be valami balos pártba Érik még a sárga rózsa-t énekelni.

2. Ha tényleg van ilyen, megérdemli.

3. Felejtsük már el, hogy a diploma garancia bármire is. Aki megcsinál valami alibit, és nem tud elhelyezkedni vele, az megnyalta. Aki talpraesett, az azzal is el fog, aki idióta, az meg mérnök infóval is itt sír.

2015. júl. 3. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!