Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Nálatok is előfordul, hogy...

Nálatok is előfordul, hogy egy csomó önéletrajzot elküldtök állásjelentkezésnél és senki nem jelez vissza?

Figyelt kérdés
2015. máj. 26. 15:48
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
igen
2015. máj. 26. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
89%

Ez tök általános és érthető, csillió önéletrajz érkezik egy hirdetésre, mivel az emberek nagy része ész nélkül küldözgeti a CV-jét olyan munkára is, amire nem is felel meg... Arra meg senkinek nincs kapacitása, hogy 200 "bocs, nem feleltél meg" levelet küldjön ki.


A legmorbidabb, nekünk CNC esztergályos hirdetésre (CNC gép önálló kezelése, mint 1 év tapasztalat, stb..) jelentkezett egy 19 éves pincér gyerek és odaírta, hogy ő gyorsan tanul, ezért alkalmasnak érzi magát a pozícióra! :D

2015. máj. 26. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

hát az nem is olyan morbid, csak szerencsétlen pincér srác szeretett volna normális állást találni, ahol jobban megbecsülik és többet keres.

Én viszont olyan helyekre küldöm a cv-t amelyek szakmába vágnak, mégsem bagózik rám senki.

És egyébként hiába érkezik be 200 önéletrajz,ha már egy cég a fizetési igénytől az oklevél másolatig kér mindent, elvárnám, hogy egy visszaigazolást írjanak, hogy nem kellek, még annyira se, hogy interjúra menjek. Szerintem ez lenne a korrekt, ha már nekem is be kell mutatnom minden fontos dolgot magamról.

2015. máj. 26. 16:17
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

minél inkább olyan állásra jelentkezel, amit sokan el tudnak végezni (legalábbis ezt gondolják magukról), annál inkább igaz, hogy egyszerűen képtelenség a rengeteg önéletrajzzal valamit csinálni.


Saját HR-ünkön láttam olyat, hogy asszisztenst (kb titkárnőt) kerestek magas szintű nyelvtudással, nagyvállalati tapasztalattal, és annyi életrajz érkezett, hogy betelt az erre a célra létrehozott postafiók :) Innentől nem csak arra nincs idő, hogy válaszolgassanak, de el sem olvassák az összeset, elkezdik elolvasni őket, amikor összejön 4-6 jelölt, akkor azokkal interjúznak, és ha megtalálják a megfelelőt, akkor nem is olvassák tovább.


Ha mindenkinek válaszolni akarnának egy nagyobb cégnél egy "bocs de nem"-et, akkor durván hangzik, de 1-2 plusz ember kellene a céghez, aki csak ezzel foglalkozna.

2015. máj. 26. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
39%
szar az önéletrajod, írd és szerkeszd át úgy, hogy jobban kitűnjön a sokaságból!
2015. máj. 26. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
kössz, és honnan veszed, hogy szar, mi alapján szerkesszem át? ha más a betűtípus vagy a szín, akkor nagyobb a valószínűsége, hogy behívnak, vagy hogyan gondoltad?
2015. máj. 26. 21:01
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Igen, bár én az egyetem után csak 3 helyre jelentkeztem. Az első két helyről a mai napig keresnek, a harmadik helyről meg körülbelül 2 órán belül hívtak, hogy menjek beszélgetni. Másnap beszélgettem a főnökkel és következő héten kezdtem is (évek óta kerestek szakembert, csak nem találtak).
2015. máj. 27. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
2: Mi ebben a morbid? Ha hiány van szakemberekből, akkor magatoknak kell kiképezni őket.
2015. máj. 27. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
28%

"kössz, és honnan veszed, hogy szar," onnan, hogy nem jeleznek vissza.


"mi alapján szerkesszem át?" semmi alapján, pont ez a lényeg, hogy egyedi legyen


" ha más a betűtípus vagy a szín, akkor nagyobb a valószínűsége, hogy behívnak, vagy hogyan gondoltad?" hiszed vagy sem, egy sima betűtípus csere vagy egy átrendezés is segíthet vagy egy linkedin profil és a QR kódja az önéletrajzodon

2015. máj. 27. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Te akkora hülyeségeket írsz, hogy attól már nevetnem kell.


:)


Szerintem egy munkára nem a betűszín vagy a külsőség alapján választanak ki, hanem, hogy milyen tapasztalatom, nyelvtudásom és végzettségem van. De ha te ezt másképp látod, engem az se zavar.


Nevetséges, hogy leszarozod más önéletrajzát, pedig nem is láttad. Nem sok IQ-ra vall.

Ráadásul hogy bemásolgatod egyenként a mondataimat, mert nem tudsz normálisan egy üzenetet másolgatás nélkül megfogalmazni.


Többet nem foglalkozom a kommentjeiddel, nem segítesz vele, ha azt mondod, hogy legyen "egyedi" az önéletrajzom. A tudás és a tapasztalat a lényeg, nem a csilivili szép papír.

2015. máj. 27. 20:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!