Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Honnan van pénze egy csomó...

Honnan van pénze egy csomó egyetemistának "új" autóra?

Figyelt kérdés

Végignéztem ma a győri (SZE) egyetem parkolóján. Egy darab keleti kocsi volt, a többi mind maximum 10-15 éves (javarészt fiatalabb), láthatóan jó állapotú. A legtöbb L-es vagy M-es rendszámú. Miből tartják fent?

Oké, hogy dolgozik, és mondjuk vett egy autót 500.000-ért. De ott a biztosítás stb. ráadásul napi használat mellett a benzin sem ingyen van. Én heti két napot dolgozok, de abból a pénzből nem tudnék eltenni 5000 Ft-ot sem havonta, ha saját autóm lenne :(


2014. márc. 26. 18:22
1 2
 1/17 anonim válasza:
72%
Nos ha jól tanulnak, akkor az egyetemi ösztöndíjakból simán összegyűlhet annyi, meg mellesleg gondolom őket a pénzes szülők is támogatják..vagy csak jó melójuk is van ez mellé.
2014. márc. 26. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
74%
gazdagéknál anyuci meg apuci veszi nekik.de gondolom egyiknek sincs anyagi gondja a középosztályból sem.egy autót fenntartani benzinnel együtt több százezer/év ha használva van.arrafelé persze nem jár az adóhatóság. én meg a vezetői beosztásra jogosító végzettségemmel mások mocskát takarítom részmunkaidőben(mert a környéken teljes idős állást nem is lehet találni) hogy letehessem a jogosítványt mert anyám szórja a pénzt az ablakon ahelyett hogy engem támogatott volna(még vissza is fizettem volna később).na meg utána szerezhetek saját kocsit is mert apám úgy félti a régi öreg vacak roncsautóját mintha ferrari lenne tehát más be se ülhet nem hogy vezetheti.szép az élet...ennyit a kapitalista egyenlőségről...
2014. márc. 26. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
37%
nem tudom nekik honnan van, de pl. én 25 évesen lakást vettem meg autot (szalonbol) hitelmentesen.. nekem se fizették a szüleim se a jogositványt, se semmit, az meg eszembe se jutott, hogy majd én az ö autojukat használom..
2014. márc. 26. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim válasza:
57%
hitelből mi másból? mit gondolsz miért van annyi hiteles?
2014. márc. 26. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

nem tudod nekik honnan van de azt sem mondod meg neked honnan telik rá? sejtem. az biztos hogy üti a törvénykönyv valamelyik pontját.

vagy olajat találtál a kertben?akard már elmesélni hogy kőműves voltál aztán abból jött össze...-.-

2014. márc. 26. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
53%

Az, hogy milyen a rendszáma tök mindegy, lehet vadi új rendszám 20 éves import autón is.


Fenntartani meg azért meg tudja oldani egy élelmes egyetemista. Én a jogosítvánnyal megkaptam a család autóját - apám vett újat magának. A nagyszervízeket állta, de semmi mást. Egyetem alatt dolgoztam sportedzőként 50-100e között jött össze belőle pénz (nyáron több télen kevesebb). Abből bőven meg tudtam oldani a tankolást, a biztosítást meg egyebeket (sőt, a töredékéből is, akkoriban még "csak" 250 ft volt a benzin).

2014. márc. 26. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
54%

5, ha a kérdés nekem lett cimezve, 19 évesen kimentem küldföldre dolgozni, levelezön megszereztem az elsö diplomámat, majd Franciaországban a második diplomámat (azota is Franciaországban élek).

egyébként nö vagyok, szoval nem kömüves voltam :)

2000 eurot kerestem 19 évesen, mint aupair Ausztriában- hozzáteszem reggel 6 tol- este 11 ig kellett dolgoznom és vizsgaidöszakot leszámitva 30-napbol 29-et, mivel a családnak kávézoja is volt, igy ott is dolgoztam)

2014. márc. 26. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Biztosításom idei 11e-Ft


Tankolás napi 40km mellett 20e.


Ez csak 30e az autóra.

2014. márc. 26. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
63%
7 így persze mindjárt más.de magyar viszonylatban ez elérhetetlen.nyilván a győri egyetemre nem franciaországból ingáznak.gondolhatod én is mennék külföldre.de nem gyalog mint ahogy azt jelenleg tehetném.
2014. márc. 26. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
83%

Au pairkedes es 2000 euro per ho? Hat azok nem 2000 eurot szoktak keresni havonta, nagyon kituno "csaladot" fogtal ki. ;)


Viszont egy 500.000-es auto annyira nem nagyszam - siman osszegyujti ra a penzt a ballagasarol, a nyari munkabol, csaladi tamogatas, diakhitel, osztondij. Egy 5-10 millas verdan mar jobban pislognek.

Fenntartani meg megint fenntudja a fent leirtakbol.

2014. márc. 26. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!