Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Megtudnám zsarolni a volt...

Megtudnám zsarolni a volt főnökömet? Megszereztem a cégnél az összes pénzügyi adatot 4 évre visszamenőleg és még egy csomó más dokumentumot is.

Figyelt kérdés

Ha bejelenteném őket, vagyis a főnöknél próbálkoznék zsarolással, akkor engem előbb elkaszálnának hivatalos dokumentumokkal való visszaéléssel, mint őt adócsalásért?

Maszek cégről van szó.


2014. márc. 14. 02:49
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Ki fegyvert fog, fegyver által vész
2014. márc. 14. 03:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Nehogy hirtelen egy ujjal kevesebbed legyen.
2014. márc. 14. 03:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Te több letöltendőt kapnál az akcióért, mint amennyi bírságot kiszabna a NAV a cégre, az ziher.
2014. márc. 14. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

A legtöbb munkaszerződés tartalmaz olyan részt, miszerint minden információ amit a munkád során a céggel kapcsolatban megtudsz azt bizalmasan kell kezelned, harmadik személynek nem adhatod ki.

Ha ezt megteszed akkor a minimum, hogy szerződésszegésért elkaszálnak. Illetve a dokumentumok "eltulajdonításáért" (hisz nem volt jogod elvinni a dokumentumokat), üzleti titok megsértéséért és még ki tudja miért kell majd felelned. Emellett ha ez "hír lesz" akkor a büdös életbe többet vesznek fel sehova. Nagyon sok munkáltató már felkeresi/megkeresi az előző munkáltatót, hogy leinformálja a dolgozót. Ha ez kiderül biztosan nem fog alkalmazni a munkáltató, hisz nem vagy megbízható.

Nagy valószínűséggel sokkal rosszabbul jársz mint a cég...

2014. márc. 14. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
A zsarolás önmagában 1-5 évig terjedő szabadságvesztéssel bűntethető (vagy 2-8 súlyosabb esetben). Én a szerződésszegés miatt aggódnék a legkevésbé...
2014. márc. 14. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
57%
Ha az egyetlen példány nálad van, akkor a legjobban azzal jársz, ha elégeted, és utána kérsz rájuk valami vizsgálatot, akár névtelen bejelentéssel. Akkor aztán a dokumentumok hiánya miatt jól megbüntetik őket. Feltételezem, hogy ez a cél.
2014. márc. 14. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

sokat akar a szarka...


szerintem elég ha őt buktatod, ne rángasd magad is bajba a zsarolással...

2014. márc. 14. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

jajj :)

Azt azért tudd, hogy a cég mérlege és eredménykimutatása nyilvános és akár én is le tudnám tölteni a te főnököd cégének az ilyen típusú adatait ingyen és teljesen legálisan.


...úgyhogy mielőtt úgy érzed, hogy hatalmas kincs birtokában vagy, előtte talán hasonlítsd össze az e-beszámoló kormányzati portálon nyilvántartott adatokkal (esetleg cégközlöny :)



Jól írták itt előttem, a lopás, zsarolás "erősebb" bűncselekmény, mint esetleg valamilyen adócsalás :)


ne tedd ezt. ja és a zsarolás sem egy etikus magatartás :)

2014. márc. 14. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Mivel akarod megzsarolni őket, a tavalyi mérleggel? :-)) Nagyot fognak nevetni.


Te viszont nem fogsz nevetni, amikor üzleti titoksértés miatt járhatsz a bíróságra, lopásért meg a rendőrségre.

2014. márc. 14. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

ebben az országban börtön jár egy csoki ellopásáért.de sokszor nem kerülsz be súlyos testi sértésért vagy halált okozó közlekedési baleset okozásáért stb stb... persze adócsalásért is csak akkor jár a börtön ha magánszemély vagy akinek nincs elég kenőpénze.téged zsarolásért viszont tuti elzárnának.szégyen.és még csodálkoznak a kivándorlók magas számán.

amúgy sztem add be névtelenül aztán csináljanak amit akarnak.valószinűleg semmit.

2014. márc. 26. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!