Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mit kezdjek magammal 21 évesen?

Mit kezdjek magammal 21 évesen?

Figyelt kérdés
Kiskoromban, rengeteg pènzünk volt a nagypapám által. Aztán meghalt, termèszetes vagy nem termèszetes halállal ezt most nem írom le mert bűncselekmènyről nem lehet írni persze. A lènyeg, hogy elvettèk az öröksègünket az egèsz családtól, anyám feljelentèst tett, aznap este pedig hirtelen módon ittas állapotban elütött egy embert úgy, hogy èszre sem vette. Nem írom le hogy mi baja lett, hisz baja már nem lehet😔 aztán a feljelentèsnek nyoma se lett, ès anyám kètsègbeesve beadott az intèzetbe, hogy ott majd biztonságban leszek. Röviden ennyi. Sok dolgot leírhatnèk, de nem teszem. Illik tudni azt, hogy elèg mulya gyerek voltam, ès vagyok is. Bejártam az iskolába eleinte, de mire rájöttek 3 èv után, hogy intèzetben nevelkedek, mivel èn hülye elmondtam, teljesen megváltozott minden. Az iskolában elkezdtek kötekedni intèzetis ilyenek, aztán elterjedt, ès arra kaptam fel a fejem, hogy ahogy bemegyek az iskolába kezdődik a pokol. Napi szinten vertek, ès nem tehettem èrte semmit, nem mertem kiállni magamèrt. De hisz hogyan is álhattam volna, mikor a gyerek báttyának 52 es karja volt, ès egyfolytában szènnè vertek mindenkit aki csak vissza mert szólni. Egyszer csak arra kapom a fejem, hogy megyek a folyosón ès a táskámat hátúlról elkapja, ès elkezd húzni egèszem a folyosó vègèig miközben az egèsz iskola nevet rajtam. Itt volt a pont. Nem jártam be. Volt olyan, hogy az udvaron töbször mellbe rúgdosott stb. Ráadásúl egy törpe volt a tettes. Aztán nem jártam be, a nevelőknek meg senkinek sem mondtam semmit, mert rettentően szègyelltem magam ez miatt, ès a többiek is kinevettek volna ès napokig csúfoltak volna ez miatt. A nevelők pedig azt hittèk èn szórakozok inkább iskola helyett, ezèrt 2 èv múlva elhelyeztek másik intèzetben. Új hely, új iskola, remek. Èletem legjobb napja volt az első kimenőmig. Kimendtem az eggyik gyerekkel, hogy bemutassa a várost. 2 saroknyira egyből felpofoztak, hogy èn skinhead vagyok mert nem hosszú a hajam. Pedig kopasz sem voltam. Elvettek mindenemet, visszamendtünk, mire az otthonban nem mondtam semmit, de 20 perc múlva megjelendtek a lakásotthon előtt 2 en ès rendesen pisztoly volt náluk ès engem követeltek. Èn nem mendtem ki, ott ordïtoztak gyere ki stb. A nevelők semmit nem tettek, elszöktem onnan is. Az iskolával semmi problèmám nem volt. Kivève az, ha bemendtem akkor a rendőrsèg egyből zárkába tett órákra ès visszavittek az intèzetbe, ahol persze szènnè ègtem. 3 x bemendtem az iskolába, mind a 3x elvittek a rendőrök. Oda most ezèrt nem jártam be. Na szóval most ott tartok, hogy 21 èves vagyok, segèdmunkás èpítőiparban, anyámat meg apámat meg magamat el kell tartsam napi 5000 ftból. Napi 10 óra munka hètfőtől hètfőig, ès a munkahelyemen is szemètkedik velem mindenki. Ugyanúgy. Mièrt? Nem vagyok kissebsèg, nem szólok èn senkihez egy rossz szót sem, sosem tettem komolyabb ok nèlkül. Elegem van mi törtènik velem? Hogyan hozhatnám rendbe ezt az egèszet? Kőműves szakmát szeretnèm lerakni, de esèlyem sincsen mèg szakmát sem lerakni, mert anyám a baleset után laig kap pènzt a munkahelyèn havi 40000 ftot, apám meg már szinte munkakèptelen. Nekem kell eltartni őket, munka nèlkül nem tudok semmit tenni hisz a d.u. iskolák is 2-4 órakkor kezdődnek èn meg este 5-6 dolgozom vagy tovább. Mit tehetnèk mit?
2015. jan. 28. 19:28
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
ha valaki érti ezt, akkor fordítsa le nekem magyarra!
2015. jan. 28. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Minek? Hisz magyarul van, csak olvasni nem tudsz!
2015. jan. 28. 19:38
 3/4 anonim ***** válasza:
A munkaerődet nem itthon fekteted be, hanem külföldön többször annyiért. Igaz azt nem tudom, hogy így szüleid mennyire tudnák ellátni magukat amíg kint vagy, de gondolom elsősorban anyud az esélyesebb erre. De ha ennyit tudsz dolgozni, kint is megállhatod a helyed. Csak nem mindegy, hogy napi 5000 Ft, 30 nappal is 150.000 Ft-ból, vagy 3-szor annyiból tartod el őket, és évente 3-4 hónapot itthon vagy velük, ami idő alatt tanulhatsz is itthon.
2015. jan. 28. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Hát ez nem hangzik túl jól. Szerezd meg a szakmát, mert segédmunkásként az életben nem fogsz kitörni, cserébe belerokkansz a rosszabbnál rosszabb melókba. Hétvégi suli nincs? Vagy valami olyan képzés, ahová nem kell állandóan bejárni? Az elméletet otthon is meg tudod tanulni, a gyakszi már húzósabb.

Ha megvan a szakma, akkor meg tegyél egy próbát külföldön.

2015. jan. 28. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!