Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mit kezdjek magammal a nyáron?

Mit kezdjek magammal a nyáron?

Figyelt kérdés
Passzívon vagyok az egyetemen, de nem tudok munkát vállalni, mert passzívosokat nem foglalkoztatnak diákszövetkezeten keresztül. Diákszövetkezet nélkül pedig szinte lehetetlenség nyári munkát találni. Napok óta ezt bogarászom, de sajnos semmi :( Ötletek?
2012. jún. 24. 17:23
 1/7 anonim ***** válasza:
Gondolom ugyanazt, amit év közben. Ha már egyszer passzívon vagy, miért csak nyári melókat nézel?
2012. jún. 24. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Mert szakváltás miatt emelt érettségiket csináltam, eddig egész évben csak a tanulásból álltam, se időm, se energiám nem lett volna dolgozni.
2012. jún. 24. 17:28
 3/7 anonim válasza:
Foglalkoztatnak passzív féléves diákokat is. Párom is passzív volt egy évig és úgy dolgozott. Bizonyos munkákra kifejezetten ilyen diákokat keresnek. Annyi a különbség, hogy iskolalátogatási igazolás helyett jogviszony igazoló papírt kell kérni a TO-n.
2012. jún. 24. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nekem két diákszövetkezetben is azt mondták a héten, hogy márciustól vezették be ezt a módosítást, hogy passzív féléveseket nem foglalkoztathatnak.
2012. jún. 24. 17:42
 5/7 anonim válasza:
Nagyon érdekes, mert az elmúlt félévben (2011/12/2 félév, vagyis a mostani tavaszi) a párom nyugodtan dolgozott. Nem is hallottam eddig erről, a diákszövetkezetben sem mondtak semmit. (Studentnél van amúgy)
2012. jún. 24. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Felénk (Debrecen) nincs Student nevű iskolaszövetkezet. Nekem a Joker-nél és a Schönherz-nél mondták.
2012. jún. 24. 20:38
 7/7 Retekszisz válasza:
nem hagyják mostantól a passzívosokat. Az APEH áprilisban razziázott, és kiderült, hogy sokan passzívosokat alkalmaztak, illetve sokan más diákját használták. Ezért a diákokat nem, azonban az egyesületeket több millióra bírságolták, így aztán mostantól odafigyelnek erre. Debrecenben egyedül a Meló-Diáknál nem volt bírság, a többi kb. 10 szövetkezettől összesen vagy 30 millát húztak be eddig.
2012. jún. 25. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!