Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit kezdjek magammal?

Mit kezdjek magammal?

Figyelt kérdés

18 éves vagyok. És jelenleg az életem a totális semmittevés kategóriájába esik szerintem. Eddig mindig jól tanultam (most is jó jegyeim vannak), de ennél sokkal több kellene egy jó érettséghez. Viszont egyszerűen nem szeretnék gondolni a következményekre és nem tanulok. Eddig volt egy tervem is továbbtanulással kapcsolatban, de a létszámcsökkentések az egyetemeken elrontották az elképzeléseimet. De igazából nem bánom, mert nem voltam biztos benne, hogy azt akarom tanulni, csak egyszerűen választani kell valamit. A lényeg az, hogy egyre nehezebben veszem rá magam a tanulásra és egyre kevésbé érdekel. Pedig sok embertől hallottam már, hogy bárcsak komolyabban vették volna a tanulást gimiben, akkor mennyivel könnyebb lett volna..

Viszont más területeken se történik semmi az életemben. Komoly barátom soha nem volt, akik meg voltak, az inkább nyűg volt, egy olyan kapcsolatba nem szeretnék belemenni és nincs is kivel.

Barátaim sincsenek igazán. Ha valamit nagyon meg szeretnék beszélni valakivel, akkor találnék, bár ők sem olyan igaz barátok. Olyanok meg akikkel eljárnék valahova, olyanok szinte egyáltalán nincsenek. Pedig elég nyitott személyiség vagyok, bár régen inkább félénk voltam, szerintem ezért alakult ez így.

Régebben volt egy hobbim, de anyagi okokból abba kellett hagynom, bár igazából nem is zavar, már kicsit beleuntam.

Egy mókuskerék az életem. Elmegyek suliba, aztán hazajövök,ilyenkor ritkán kezdek el tanulni, habár tudom, hogy sokat kéne. Megnézek valami filmet, netezek, aztán rájövök mennyire elrepült az idő és akkor már csak a legszükségesebbeket tanulom meg gyorsan.

Szeretnék többet élni és jól érezni magam, de ez barátok nélkül nehezen megvalósítható, mert nincs kivel eljárni és ha belegondoltok minden programot több embernek találtak ki, egy ember egymagában nem tud szórakozni. Tanulni is kp

éne, de egyszerűen képtelen vagyok rávenni magam, pedig félek a következményektől, de nem megy. Nagyon hosszú lett, sajnálom, ha valaki mégis veszi a fáradságot és végigolvassa, akkor szívesen várom a véleményét.


2012. febr. 25. 01:39
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Végigolvastam. Annyi tanácsot tudnék adni, hogy sportolj, mozogj minél többet, növeli az önbizalmad. És ezt egyedül is megteheted, nem elengedhetetlen hozzá a baráti kapcsolattartás.
2012. febr. 25. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
Attól még, hogy sokat sportol még nem lesznek barátai... Hívj el néhány osztálytársad piázni egyet, és meg is van oldva a te problémád!
2012. febr. 25. 03:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
találj egy értelmes elfoglaltságot ami valóban le tud kötni. Nem mindenhez kell pénz, és a pénzesebbek közt is sok van amit elkwedhetsz komolyabb befektetések nélkül, akpar pénznélkül is. Ezzel kapcsolatban ismerkedj a környezetedben emberekkel, ha nincs akkor a neten és a tágabb környezetedben. Majd talizzatok is... Ha olyan a hobby amiből még suli is van, akár továbbtanulás is lehet. Gondolkozz el rajta egy hetet. Addig hívj el egy két havert pizzázni, ilyesmi...
2012. febr. 25. 04:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
szerintem nincs időd arra hogy elmenj és pl lovagolj :) pedig jó lenne..vagy járj zongorázni vagy valami más hangszer és ha majd belecsöppensz pl ahol lovagolsz egy csapatba akik oda járnak máris lesznek barátaid...:))) de ez csak példa volt....
2012. febr. 25. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

jelentkeztél végül egyetemre vagy végleg feladtad az elképzelésedet? (gondolom végzős vagy 18évesen). egyébként ha jelentkeztél és fel is vesznek, jobb lesz ha még most elkezdesz visszaszokni a tanuláshoz, különben te leszel a tipikus lógós egyetemista, akiket itt gyk-n olyan szívesen köpködnek:) az egyetem új környezetet jelentene, és így az ismerkedés is meg lenne oldva.

ha nem jelentkeztél: eldöntötted már, mihez kezdesz az életedben? elmész suli után dolgozni, vagy elvégzel valami tanfolyamot? mindkettő szintén új közeget jelent. a sport valóban jó ötlet, nem kell sokezerért kondi- vagy uszodabérletet venni, ha lejársz kocogni akár 15 percekre, az is nagyon sokat tud dobni az általános hangulatodon.

nem szoktak az osztálytársaid bulit szervezni? nálunk mindig van valakinél, vagy akár csak egy szombat esti összeülés valami jobbféle kocsmában. menj el, ne legyél lusta!

egyébként szabad tudni a hobbidat meg hogy milyen irányba szerettél volna továbbmenni?:)

2012. febr. 25. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

én is 18 vagyok.mintha csak én írtam volna szóról-szóra..:/

megkérdezhetem h hova valósi vagy?

2012. febr. 25. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Ne parázz! A tipikus lógós egyetemista ugyanúgy megkapja a diplomáját! És neki legalább barátai is lesznek...
2012. febr. 25. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

A sport jó ötlet, már gondolkoztam rajta. Csak mindig arra gondolok, hogy mennyit kéne tanulnom délután, nincs nekem időm sportolni, aztán persze sosem tanulok semmit. Úgyhogy valószínűleg el fogok menni valamit sportolni, mert ennek így nincs értelme.

2. igazad van, ettől még nem lesznek barátaim. Az a gond a tanácsoddal, hogy nem sok osztálytársam iszik, amelyik meg igen, azoknak már van egy kialakult baráti körük, és annyira nem is vagyok jóba velük, hogy elhívjam őket..

A lovagolás és a zongora szintén nem megoldható, mert most nem tudok belekezdeni egy pénzes hobbiba, sajnos.

Nem, még nem vagyok végzős, csak jövőre érettségizem, úgyhogy nem kellett jelentkeznem. Úgy gondoltam, hogy ha nem megyek egyemre, akkor elmegyek egy okj-s képzésre, bár ez a valószínűtlenebb. Inkább kimennék külföldre, bár ettől félek, mert nagyon fiatalnak és tapasztalatlannak érzem magam. (Nem csak úgy bele a vakvilágba, tudom, hogy úgy nem működik. Talán au pair lennék, de van sok lehetőség.)

Az a gond, hogy az osztályban már kialakult klikkek vannak és én nem tartozom egyikbe sem.Egész osztályos programok nincsenek. Suliban nagyon jól elvagyok osztálytársaimmal, de sulin kívül senkivel nincsenek programjaim a klikk-dolog miatt.

A hobbim a nyelvtanulás volt, de már nincs pénz a tanfolyamra.

Egyébként a barát szerzés nem olyan egyszerű dolog. Év elején elkezdtem járni egy bizonyos helyre, ahol sok embert megismertem. Viszont velük mégse olyan szoros a kapcsolat, hogy bárhova el tudjam hívni őket. Meg nekik is megvan már a kialakult baráti társaságuk, úgyhogy nem én leszek az akit elsőnek elhívnak valahova..

És Budapesten lakom, írj privit nyugodtan, ha szeretnél beszélgetni.

2012. febr. 25. 19:00

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!