Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mit kezdjek magammal? Lassan...

Mit kezdjek magammal? Lassan 30 éves vagyok és még mindig nem tudom, hogy mivel szeretnék foglalkozni!

Figyelt kérdés

Van két diplomám (agrár, mérnöktanár), meg egy pénzügyi középfokú végzettségem. Volt már állásom a mezőgazdaságban, meg közalkalmazotti irodai munka is. Úgy néz ki újra álláskereső leszek. Persze tudom, hogy a mai világban nem lehet válogatni (és nem is fogok), de ha lehetne, akkor se tudom mivel szeretnék foglalkozni.

Agrárra az állatok szeretete miatt mentem. Sajnos rájöttem, hogy ez a szakma nem arról szól. Így nem különösebben szeretem.Pénzügyit csak azért végeztem el, hogy kihasználjam a gyes alatt otthon töltött időt, meg mert sosem tudok nyugton maradni, mindig belevágok valamibe. De különösebben sosem érdekelt a pénzügyi világ.

Kicsit lázadó típus vagyok, nehezen viselem, ha nálam nem sokkal hozzáértőbbek dirigálnak (főnök). Jó lenne egy saját vállalkozás, de annak beindításához meg nincs pénzem.Szóval tudom, nehéz eset vagyok. Ja, meg még az is a probléma, hogy nagyon szükségünk van a pénzre. Sajnos svájci frankos lakáshitelünk van. Elég elkeserítő, hogy mindkettőnknek van állás(még), nem túl jó, de szépen megélnénk, ha nem lenne a hitel. Így viszont egyik hónapról a másikra vegetálunk. Semmit nem tudunk félrerakni és így előrébb jutni se.

Na, úgy érzem kipanaszkodtam magam. Bár tudnék még sok mindent írni!

Utolsó kérdés: Más is van így, hogy 30 éves és nem tudja, hová tart az élete?


2012. okt. 27. 08:49
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Ha rám hallgatsz a jelen viszonyok között mindenhova beszórod a pályázatodat aztán oda mész aki először felvesz, ha tetszik ha nem. Aztán meló mellett már lehet nézegetni olyat ami kényelmesebb lenne ha nem felel meg ami van, de egyenlőre valami pénzforrás legyen.

Nekem se ízlik ami van, diplomával a középfokú műszerész papírommal dolgozok, minden nap hót retek vagyok, télen a tököm is lefagy, és ehhez képest egyáltalán nem keresek jól, így 2 hónapja már minden vállalhatóbb helyre bedobok egy papírt, engem az se érdekelne ha jobban többet kéne melóznom, csak legyen többért, aztán majd becsúszik valami.

Szívesen meg mondjuk fényképész vagy Playboy-szerkesztő lennék, de érted h nem csinálhatja mindenki azt amihez kedve lenne, sőt marha nagy mázlista aki azt teheti amit szeret.

2012. okt. 27. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
73%
ja meg még hozzátenném, már ott elkúrtátok a dlgokat, hogy egy ilyen országban mint ez hitelt vettetek fel, de ha már így történt akkor olyan helyre mennék ahol némileg nagyobb a bérszínvonal, na ilye határon kívül van. És pontosan ez a jelen viszon, rengetegen nem tudják hogy épp merre tart az életük, pl több ismerősöm megmondta hogy kevesebbet keres mint 3-4 éve, akár csak én.
2012. okt. 27. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Én is voltam így, ahogy a kérdező, de nem vágtam bele olyan kötelezettségekbe, mint hitelfelvétel, tanulás. :)


Irodai dolgozó vagyok, és már megvan, mivel szeretek foglalkozni.

2012. okt. 28. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!