Europass önéletrajz - jó vagy nem jó? És milyen egy igazán jó pályakezdő önéletrajz? Ha pályát módosítasz és valami teljesen más dologgal kezdesz el foglalkozni melyik a jobb, az üres hely, vagy a felesleges infók?
Igen, csak az interjúztatónak és a kedves HR-eseknek nem az a feladata, hogy az önéletrajzok formai kivitelezését becsmérelje! (nem nyomdászok, nem tipográfusok)
Neki a tartalom alapján kell ítélni, a külalak az csak egy extra, ami a tartalomhoz adódik.
Csak egy kérdés: Milyen diploma is kell ahhoz, hogy valakiből HR szakember legyen?! Nincs több kérdésem.
Az Europass önéletrajznak pont az az egyik előnye, hogy mindenhol ismerik, így a HR-esnek nem kell bogarászni, átlátható, elég jól kiemeli a lényeget, és attól, hogy egységes, még nem lesz sablon, mindenkinek más-más a tanulmányi és szakmai tapasztalata, azaz az önéletrajza. Az Europass a pályakezdőknek kifejezetten hasznos, mert könnyen kitölthető az alábbi linken: [link] . Ráadásul, amíg nincs munkatapasztalatod, addig itt a diákévek során szerzett készségek, szakmai tapasztalatok jobban kiemelhetők.
Ha pályát módosítasz, akkor is lesznek olyan megszerzett kompetenciáid, amelyeket az új területen is hasznosíthatsz, ezért szerintem, amit úgy gondolsz, hogy a megpályázott helyen is tudnál hasznosítani, azt mindenképp írd bele, a többi, számodra nem releváns mezőt pedig hagyd üresen. Ez egyébként az Europass-nál jól meg van oldva, mert amit üresen hagysz, azok a mezők a végén bele sem kerülnek a kész dokumentumba.(www.europass.hu)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!