Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha főnök lennél, és lenne rá...

Ha főnök lennél, és lenne rá lehetőség a munka jellegéből adódóan, engednéd az alkalmazottaidnak, hogy otthonról dolgozzanak? Miért igen, és miért nem?

Figyelt kérdés

2015. jan. 28. 15:32
 1/8 anonim ***** válasza:
81%

Igen engedném, mert az elvégzett munka fontos, nem a munkahelyen eltöltött idő. Illetve azt gondolom az az ember, aki otthonról is el tudja végezni a munkáját van annyira intelligens, hogy megbízhatok benne...

Egyetlen hátulütője, hogy a csapategységet meglazítja, nem kovácsolódik össze a társaság úgy, mint amikor egy irodában dolgoznak.

2015. jan. 28. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
87%
Csak egyedi projekt jellegű munka esetén.
2015. jan. 28. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
85%

főnök vagyok

- sosem érdekelt, hogy valaki munkaidőben elintézte a maszek dolgait, ha a munka is kész volt

- sosem foglalkoztam azzal, hogy a szabadságán kívül még hánysz kéretőzött el

- ha otthonról is el tudott végezni adott feladatokat, akkor hagytam, hogy tegye


ugyanis nem az érdekel, hogy kitöltötte-e a munkaidőt, hanem az, hogy jó érzéssel dolgozzon, és az adott munka elkészüljön ... mondjuk én akkor sem baltázok le senkit, ha hibázik, hanem megbeszéljük, hogy máskor mire kell figyelni, hogy ne ismétlődjön

2015. jan. 28. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
95%

Én jelenleg így dolgozom és úgy gondolom, hogyha megvan a kontroll (határidők, számonkérés) akkor én is megengedném.


Az oka nagyon egyszerű: Ha a főnök elég jó akkor jól fel tudja mérni, hogy mi az egy hét / hónap alatt elvégezhető munkamennyiség. Akkor annyit ad ki, a dolgozó meg úgy ossza be az idejét ahogy akarja.


Én pl. imádok 8-ig aludni, felkelni, nyugisan reggelizni és híreket olvasni, majd 9 körül belőni a laptopot és 4-ig dolgozgatni.


Inkább csinálom így heti 6x, mint elcsesszek heti 10-12 órát utazásra, elmenjen rá sok-sok ezer forint is és az irodában ülve püföljem a billentyűzetet a kényelmes otthonom helyett. A munka meg így is úgy is elkészül. 2015 van, telefon, webes videó konferencia ugyan azt tudja, mintha egymással szemben ülnénk a kollégákkal.

2015. jan. 28. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

3-as, jó az ilyen főnöknek dolgozni, az enyém is ilyen típus szerencsére. Projekt jellegű munka mellett tényleg az a lényeg, hogy a munka kész legyen, és színvonalas legyen, én is nagyon szeretek úgy dolgozni, ahogy a 4-es leírta.


Egy volt munkahelyemen nagyon erőltették az ellenőrzést, rugalmatlan volt a munkaidő, pedig a projektek egy része simán engedte volna, hogy egy pár órás idősávban eldönthessem legalább, hogy mikor járok be.


A home office-szal szemben mindig jön az az érv, hogy mi van, ha az alkalmazott nem dolgozik, hiszen nem tudod ellenőrizni, pedig dehogynem, hiszen erre vannak a határidők, és a köztes ellenőrzések, megbeszélések a projekten belül.

2015. jan. 28. 17:59
 6/8 anonim ***** válasza:
91%

"home office-szal szemben mindig jön az az érv, hogy mi van, ha az alkalmazott nem dolgozik"


Akkor egy balhere a főnöke... A világ legegyszerűbb dolga leellenőrizni, hogy a beosztott dolgozik-e. Ki kell adni annyi munkát, ami elvárt adott idő alatt és ha határidőre beérkezik a munka, akkor dolgozott, ha nem akkor nem.


Ez annyira triviális, hogy hihetetlen, aki ezt nem érti az nagyon hülye.


Mostani munkahelyemen is van ilyen főnök, minden rendszer hozzáférhető otthonról is céges gépekről, de ő megköveteli, hogy a munkatársai bent üljenek az irodában. Persze ahhoz kellőképp hozzá nem értő, hogy fel tudja mérni például azt, hogy egy kimutatást megcsinálni reálisan mennyi idő, így sokkal kevesebb munkát ad ki a beosztottjainak, mint ami reálisan elvégezhető volna. Ők meg 3 óra alatt végeznek a napi munkájukkal és nem győznek kávézni meg zenét hallgatni úgy, hogy a monitoron mindig egy excel tábla és adatbázis képe legyen, hogy ha jön a főnök lássa, hogy dolgoznak...

2015. jan. 28. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
88%
3. Hol dolgoznak ilyen jó főnökök? Eddig még nem találkoztam ilyennel, a többség hülye és nem tudja ésszel felfogni hogy ha a dolgozó szívesen végzi a dolgát mert mondjuk viszonylag kötetlen az a munkaadónak is jó.
2015. jan. 28. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

#7 :)

kis városban, de milliárdos - nem saját - cég vezetőjeként


és kiegészítem: a határidők úgy működnek, hogy a kollégának felteszem a kérdést:

1 teljes mértékben érti-e a feladatot (ha nem átbeszéljük újra)

2 mondja meg mire tudja megcsinálni

és innentől kezdve minden sínen van (soha nem mondanak irreálisan hosszú határidőt)


ez alól csak az kivétel amikor kényszerítő körülmény van a határidőre, de akkor én is beszállok a munkába :)

2015. jan. 28. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!