Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mit lehet arra lépni, ha a...

Mit lehet arra lépni, ha a munkáltató nem 3 hónapos, hanem 4 hónapos próbaidőt köt ki, vagy ha a 3 hónapos próbaidőt állandóan "újra" köti?

Figyelt kérdés

Valahol olvastam anno, hogy ezt nem lehet...de az ember mégis hogyan reagáljon rá? Menjen egyből a munkaügyi-felügyelőséghez, vagy ilyenkor hová? Vagy esetleg mit léphet még?


Egyik barátnőm volt állásinterjún és neki mondtak ilyeneket. Ő ahogy ezeket meghallotta egyből felállt, megköszönte a lehetőséget és otthagyta őket.


Diákként nyáron és szakmai gyakorlatom alatt is voltam már hasonló helyzetben, akkor tűrtem, mert nem sok vesztenivalóm volt, de most én is állást keresek -hosszútávon ... és ez ügyben tanácstalan vagyok.


Ilyenkor tesztelik, hogy meddig mehetnek el? Vagy ennyire nem érdeki a munkáltatót a munkavállalók jogai???


2010. febr. 4. 08:58
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ennyire nem érdeklik őket a munkavállalók, úgy vannak vele, hogy van elég ember munka nélkül.

Ha hosszú távra keresel, biztos nem egy ilyen cég lesz ami megfelel. De amíg keresel addig dolgozhatsz nekik, ha meg van jobb, te is könnyen otthagyhatod őket.

2010. febr. 4. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Sima munkaviszonyban a próbaidő a Munka Törvénykönyve alapján alapvetően 30 nap, de a felek megállapodhatnak hosszabb időtartamban, de ez sem lehet hosszabb 3 hónapnál. A próbaidő meghosszabbítása tilos, ha ilyen szerződést kötsz, az érvénytelen. Azt tudom elképzelni, h' legálisan úgy játszhatják ki ezt a szabályt a munkáltatók, h' kötnek veled mondjuk egy négy hónapos, határozott idejű munkaszerződést, amiben három hónap próbaidőt szabnak meg. Aztán új szerződést kötnek, ha lejárt az idő. A próbaidő alatt indokolás nélkül bármikor kirúghatnak, semmi olyan munkajogi védelem nem érvényesül, ami a teljes hatályú munkaviszonyban megvan (pl. keresőképtelenség, terhesség alatt nem bocsáthatnak el, a felmondást indokolni kell, stb). Ez bármennyire aljas, sajnos törvényes, ezzel nem tud mit kezdeni a Munkaügyi Főfelügyelőség.
2010. febr. 4. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

A munkaadók jó része úgy lehet ezzel, hogy amíg elég sokan vállalják így is, addig nekik áll a zászló. Sajnos sokan nem jelentik fel őket, ezért nem fingatják meg őket. Pedig ha elég sok ilyen ügy van, attól változik a hozzáállás. Másképp a helyzet félő, hogy tovább romlik csak. :|


Egy folyamatosan újrakötött próbaidős szerződés például a valóság megcsúfolása, jogilag azt hiszem (sajna nem értek hozzá) a színlelt szerződéshez állhat közel. (Vagyis a papíron más van, mint az életben.) Feljelentés tuti megáll, hiszen van papírod róla, hogy egyik nap elküldtek, másnap felvettek újra, és tanúkat is be lehet idézni. Amiért nem vállalják az emberek, az a macera, illetve az, hogy nem lehet ezzel arányos kártérítést kapni, csak néhány krajcárt.) :(

2010. febr. 4. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A próbaidőnek azért rád nézve is van előnye: bármikor felmondhatsz egyik napról a másikra, ha mégsem tetszik a munka, vagy találsz valami jobbat. Ha valaha alkalmazotti munkára adnám a fejem, legszívesebben csak próbaidősnek mennék.
2010. febr. 4. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!